0 oy
1,098 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Lütfen bana dua edin.. 

Eşim olacak insan oturduğumuz evi satılığa çıkarmış.. içindeki eşyalarıyla birlikte.. içinde benim babamın aldığı koltuklar çeyizler..  eşyalarıyla birlikte satılığa çıkarmış.. eşyalarımı alamıyorum çünkü benim olduğuna dair bir makbuz vs yok.. Bu nasıl insan.. tamam boşanma aşaması ama benim eşyalarımın içindeyken kizimin beşiği içindeyken.. fotoğraflarım herşeyim.. yazamıyorum nasıl basa çıkacağım.. rabbim sen bana yardım et

24 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Tedbir köydür yarın notere git makbuza gerek yok ortak sayılıyor hersey
-Reklam-
0 oy
(7,248 puan) tarafından
Mahkemeye ver sen kanitlayamiyorsan oda kanitlayamaz oyle sey mi olur aldiginiz yerle konussaniz birsey ayarlayamaz mi tanidik olur birsey olur ne bileyim 
tarafından
Onun elinde makinaları fişleri vardı
(7,248 puan) tarafından
Fisler kimin üstune sonucta babanin adi yazar
tarafından
3yil olmuş fiş vs hiçbirşey kalmadi
(7,248 puan) tarafından
Canim şahit tut polisle git evine topla herşeyini
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Evi evlendikten mi sonra mı aldınız birde eğer bir avukat ile gorusurseniz eşyalar için daha detaylı bilgi verir size 
tarafından
Ev değil evin içindekileri evlenirken aldık
0 oy
tarafından
Nakliyeciyi ariyorsun sana ait olanlar bir bir aliyorsun ..... Bu kadar. P.slik herif.
0 oy
(770 puan) tarafından
Avukatla gorussenjz sonucta onun olduğuna dair de o zaman bı kanıt yok :/ belki bı çözüm bulur ise flan gtmiyor mu o arada gdip alsan
tarafından
Annesi evde bekçilik yapıyor
(770 puan) tarafından
Alalh bildiği gibi yapsın ya o da kadın bu kaynanalari anlamıyorum gerçekten hiç bir zaman da anlamam inşallah :(
0 oy
tarafından
Böyle bi hakki yok orasi snn evin git her seyini al. Anahtar yoksa cilingir çağır. Hala evliyseniz tedbir koydur eve satamaz satarsa sana da vermeli paradan ortak mal çünkü. 
tarafından
Evi benle evlendikten önce aldığı için Benim hakkım yok ben kendi eşyalarımı alsam bana yeter
0 oy
(1,995 puan) tarafından
istesen vermezmi eşyalarını

Allah yardımcın olsun içine ferahlık versin 
0 oy
tarafından
Tedbir koydur hemen boşanmadan satamaz eğer dava acilmadiysa
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Evi evlendikten sonra mı aldınız? Eğer öyleyse tapuya gidip aile konutu şerhi koydururursan evi sataamaz. Basit bi işlem git hemen koydur. O evde yokkem şahsi eşyalarını giidp al ama kalabalık gidin sana bişi yapmasın. Bunları yapamam dersen baska bir önerim olacak sana
tarafından
Ne canım
0 oy
(2,191 puan) tarafından
Böyle bir hakkı yok yarın karakola gidip durumu anlat hemen nöbetçi savcılık halleder tedbir koydur.  Herseyini al hc bekleme yarın sabah hemen git 
0 oy
(487 puan) tarafından
Eşyalar ortak canım senin iznin olmadan hiç birşey satamaz bunu önce eşine şöyle gereğini yapicam de sonra gerekli yerlere başvur hicbirsey yapamaz öyle bir hakkı yok
tarafından
Eşyalarda hakkım var mı?
tarafından
Var tabi ki
(487 puan) tarafından
Tabiki var canım senin ceyizin var öncelikle ve diğer herşey evlilikte alınan eşyalar hepsinde hakkın var yasal olarak
0 oy
(266 puan) tarafından
Cikarkiz evden annesini bi sekilde  yak binanin etrafini toplasin biri komsulari o anda zaten caninin derdine dusecek o kaynana olacak hanim efendi gir binaya yak esyalari ne ona yar olur ne sana :) 

Ben senin yerinde olsam oyle yaparim madem vermiyo  bnde yakarim 
tarafından
Ben niye yakayım Allah yaksın.. benim iki evladım var. Öyle bir şey yapsam suç olur bu aklî kendinize verin.. konuşmak ne kadar kolay. Ozaman Seninde başına öyle.birsey gelirse sen yakarsın
(266 puan) tarafından
Sen konuşmak icin acmadinmi postu her yoruma saygi duyman gerkiyor saygi duymayacaksan acma post
Rabbim kimsenin tasiyamayacagi yükü vermez
Bn  böyle bir problemim olsa yakardim emin ol
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Satamaz ki eşyalar ortak mutlaka konuşun avukatla her türlü alırsın esylarini çünkü evlenirken ortak alındı hepsinde senin hakkın var ki alırsın da zaten onların anladı dilden konus gerekirse polis eşliğinde al 
0 oy
(887 puan) tarafından
boşanma sürüyorsa evde eşyalarda bölünür diye biliyorum o şekilde satarsa tazminatını ödemek zorunda kalır çünkü iğneye kadar herşey ikinizin ortak mali sayılır rabbim sabır ve gönlüne ferahlık versin insallah ve kendini üzme her türlü alırsın emin ol
0 oy
(312 puan) tarafından
Evde yokken sana ait ne varsa alip evi boşalt bence.
tarafından
Annesi evde bekçilik yapıyor
(312 puan) tarafından
Ayy nasil igrenc insanlar onlar anca pislikten anlar, kadina uyku ilaci ver aklima bu geldi nasil insanlar bunlar Allah sana yardim etsin.
0 oy
(262 puan) tarafından
Eşyalar da dahil varsa eğer banka hesaplarında ki paralar da filan hepsinde senin hakkın var canım.. hiç kimse yok diyemez herseyin yarısı senin bir tek ev evlendikten sonra alınmadıysa senin hakkın değil ama içerinde ki 1 bardakta bile hakkın var... hala bosanmadiysaniz polise gidebilirsiniz tedbir koydurabilirsin derhal... hatta ikametgahın o ev de görünüyorsa eğer polisle bile kapıya dayanabilirsin burası benim evim diye, kimse de seni çıkaramaz..  çünkü normal de boşanma davası devam ederken kadın evimde kalmak istiyorum derse o evde kadın yaşamaya devam eder erkek şutlanır canım.. eşyaların senin hakkin fişe faturaya gerek yok
(262 puan) tarafından
O şekilde gitme canım eğer şiddet eğilimi gösterirsen suçlu olursun.. sakin olacaksın gidip polise eşim beni evime almıyor diyeceksin bak bakalım alıyor mu almıyor mu.. ama şiddet eğilimi gösterirsen hiç bisey yapamazsın aldığın uzaklaştırmaya kalırsın. hiç bağırıp çağırma sakın kal hukuki yollara başvur emin ol o zaman onlar avucunu yalar
tarafından
Benim o şekilde dayanacak gücüm yok arkamda bir babam duruyor abilerim biz karismayiz deyip duruyorlar babami da artık stresin içine sokmak istemiyrm ben sadece kendime ait şeyleri alsam yeterdi
(262 puan) tarafından
Zor olduğunu tahmin edebiliyorum canım.. Bi yuvanın yıkılması hiç kolay değil hele ki arada cocuk varsa ama sakın kalmazsan kendine de zarar verirsin çocuğun için sakın kalmaya çalış agresif tavirlar sergileme... belli ki iyi niyetli değiller sana zarar gelir diye söylüyorum zor ama bu günler gecer canım ben neler gördüm yakınlarım da. yeter ki sabret...
tarafından
Yok allah'ın izniyle artık öyle agresiflikle yaklaşmıyorum sakin kalmaktan başka carem yok artık çünkü karşımdaki insanlar azdıkça azdı..  geçecek degil mi bitecek bu günler.. Bu kırgınlık bu yorgunluk bitecek değil mi
(262 puan) tarafından
Bitecek bitecek ben sana o kadar diyorum...yeter ki çocuğun için ayakta kal, kendini boşverme çocuğunu ve kendi geleceğini iyi Bi şekilde düşün baban da arkandaymış bak yanında birileri var.. sağlığına şükret onları da Allah'a havale et.. emin ol bu adalet hiç şaşmaz
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Senin imzan olmadan evi satamaz diye biliyorum ortak mal çünkü
0 oy
tarafından
Canım sen davayı açmadın mı? Avukatın tedbir koydurmadı mı malların üstüne?
0 oy
(1,779 puan) tarafından
Şerh koydurun satamaz evi 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Yok canim satamaz hemen git tedbir koydur

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 329 göst.
7 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde ozlem4141 (225 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,024 göst.