0 oy
591 göst.
Diğer kategorisinde (1,312 puan) tarafından
Kızlar 1 çocuğum var 2 yaşında henüz. Ben resmen doğum yaptıktan sonra bambaşka bir insan oldum. Artık dışarıya çıkmaktan keyif alamaz oldum. Gezmek bana yorgunluktan başka bir şey ifade etmiyor. Resmen kendimi saldım.. Eşim gezmeyi sever. Ama resmen benim içimde bitti. Herşey çok gözümde büyüyor. Kalk çocuğu giydir, yanına çocuk için malzeme al. Sonra kendin giyin makyaj yap. Sonra dışarı çıktın çocuk durmasın sürekli peşinden koş vs.. Vs.... 

Sonra eve gel eşinde sende yorgunsunuz. Çocukla ilgilen çocuk durmasın. Resmen o gün çookk daha yorgun ve keyifsiz olmuş oluyorum. 

Önceden böyle değildim. Saçımı düzleştirir makyajımı yapar, sabahtan akşama kadar gezsem bana mısın demezdim. Gittiğim yerlerde foto çekinmeyi severdim. Şimdi mesela tatile gittik 1 fotom bile yok.. Yaşım 35 enerjim mi kalmamış bilmiyorum. Benim gibi olanınız var mı aranızda?

29 Cevaplar

0 oy
(747 puan) tarafından
Al bendende o kadar. Beni anlatmışsın sanki. Disari cikmayi seviyorum gezmeyi seviyorum ama cocukla hic bisey anlamiyorum. Kackere arkafaslarimi ekiyorum cocuk durmuyor dite. Sahidende durmuyor. Oturup konusamiyorum ki surekli pesindeyim. Bu yuzden evden cikasim gelmiyor. Ama evdede vakit gecmiyor iste. Ama eziyet gibi geliyor vallahi hazirlan karnini doyur yanina yicej al kiyafet al kendini hazirla bilmem ne. Evi topla et. Yorucu valla. Bazen diyorum heken buyuse de bazi seylerini kendisi yapsa veya gittigim yerlerde rhaatca otursam felan
(1,312 puan) tarafından
Eşimde yardımcı değil. Ev işine hiç yardım etmez. Evde anam ağlıyor. Ayaklarımı uzaytıp kahve içmek zaten bana yetiyor. Gezmek resmen işkence Benim için. Çocuğu parka çıkarmak bile oldukça yorucu
-Reklam-
0 oy
(328 puan) tarafından
Ben de öyleyim aynı hemde. Bir de ben 7.5 aylık hamileyim fark olarak :D benimde içim geçmiş galiba ya da o tam anlamıyla dinlenememekten kaynaklı olabilir 
(1,312 puan) tarafından
Dışarı çıkınca yürü, bebenin peşinde koş. Dur yapma etme de. Üzerine trafik varsa bir de onu çek. Eee zaten gönlümüzce yiyip içemiyorz iki kişi yemek yesek en az 400. Valla bunları düşününce yok oturalım evde diyorum
(328 puan) tarafından
Çok haklısın. Noktasından virgülüne kadar. Bazen ben tek miyim bu kadar yorulan ben miyim diye düşünüyordum valla tek olmadığıma çok sevindim bir yandan bir yandan da çekenlerin olması üzdü. Allah'ım yardım etsin. Tabii daha büyük sıkıntılar var isyan değil bu ama işte insanoglu biraz da konfor istiyor
0 oy
(2,245 puan) tarafından
Ayy tam beni anlatmışsın bende iki gün önce tatilden geldim kardeşlerim aradı neden fotoğraf paylasmiyorsun tatildesin diye on beş gün kaldık hergun tatil benim neyime deyip durdum kızım iki yaşında ve gerçekten çok yorucu oldu 

Dün akşam eşim hadi dışarı çıkalım evlilik yıldönümüzdu  üç gün önce misafir vardı cikamamistik ay kalsın evde oturalım şimdi kızın peşinden koşmaktan hiç bir şey anlamicaz dedim çıkmadık bende 35 yaşındayım bu arada 
(1,312 puan) tarafından
Yaşıtız ve hayatımız çok benziyor cnm. :) bak mesel yarın doğum günüm. Eşim çıkalım gezelim dışarda kutlayalım dedi. Yoookk bişey istemiyorum evde oturalım dedim :)))) yani gerçekten içimden gelmiyor
(2,245 puan) tarafından
Doğum günün kutlu olsun ailenle sağlıklı hayırlı uzun ömürler versin Rabbim
bence de çocuklar büyüyene kadar en güzeli evde olmak
(1,312 puan) tarafından
Allah razı olsun cnm çok teşekkür ederim :)
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Bende gezmeyi çok severim eşim arasın yarım saat içinde ben ve iki bebeğim hemen hazır oluyoruz çantamız her daim hazırdır bebekleri giydirmek on dk sürmüyor benim de saç makyaj giyinmek 15-20 dk bende gezerken resmen dinleniyorum her gün iki bebeğimle yürüyüşe çıkıyorum komşular bile iki çocukla hiç üşenmeden her gün çıkıyorsun helal olsun sana derler :) 
(1,072 puan) tarafından
Valla benimde 2 tane biri büyük gerçi artık ama 8 ve2 yaslarindalar. Her gün düzenli parka yürüyüşe çıkarız. Evet geceleri hep uykusuzum sabahın 6 da ayaktayım ona ragmen. Ama napalim salincada olmuyor bu çocuklar bir daha büyümeyecek. Ne kadar dolu geçerse o kadar kar. Kışın zaten evdeyiz iyi havaları değerlendirmek sart
(1,312 puan) tarafından
Arkadaşlar maşalllah size. Darısı bana o zaman. Sizin gibi olmayı çok isterim
(1,072 puan) tarafından
Aslında senin elinde bu canım kalk bir silkelen :) enerjim yüksek de evrene pozitif enerjini yolla
0 oy
tarafından
33 yaşındayım 14 yaşında ergen bir oğlum 2 yaşında kızm var .heryere makyajlı sacj yapılı jilet gbi giyinip giderim çocuklarına öyle giydiririm. Sanirm oglandan deneyim sahibi olduğum için 2 . Çocuğa kendimi salmadim  çünkü artık tempoya alıştım. Ayağımda cocuk sallayıp makyaj yaparım çıkmadan yemekleri yaparm çalıştığım içinde önceden artık programliyim sende öyle kafanda program yap gözünde büyütme genceciksin  daha .kışın zaten eve kapanıyoruz ne kaldı şunun şurasında keyif almaya bak kuzum.
(1,312 puan) tarafından
Tebrik ederim sizi. Darısı bana inşallah çok imrendim doğrusu :)
0 oy
(15,247 puan) tarafından
2 yaşında oğlum var. Bugün çadır kurup kamp yaptık. Gece de izin verseler kalacaktık. Dün bütün gün bunun için hazirlandim. Yiyecek yap.sepet hazırla yatak yorgan al oyuncak al falan derken 1 kamyon esya taşıdık. Evet çocuksuz tatil gibi rahat olmuyor. Ama yine de böyle de güzel. Hepimize değişiklik oluyor.  Ani biriktiriyoruz. Ailecek hoş vakit geçiriyoruz. Eşin gezmeyi seviyorsa sana da yardımcı olmayı bilecek. Bence sen bu yüzden bunalmissin. Tüm yük omuzunda olduğu için 
(1,312 puan) tarafından
Aynen cnm aynen. Yani amacım tüm evi temizlesin tabi olamaz. Ama insan demez mi eşine herhangi bir şey için. Yardıma ihtiyacın var mı? Ne bilim bir sofra kurarken olur. Bir makina boşaltırken olur. Gerçekten bu durum beni çok üzüyor.
(15,247 puan) tarafından
O demiyosa sen yardım iste. Boşver. Anneleri erkekleri böyle alistirmis hep. Toplumdan da öyle alıştılar. Erkek adam ev işi yapmaz gibi. İnan en eğitimli erkekler bile böyle düşünüyor hala. Kişisel algılama ve yardım iste. Şunu yapar mısın bunu yapar mısın diye.
(1,312 puan) tarafından
Zaten üzüldüğüm adam doktora yapmış. Eğitimli ve böyle. Neyse cnm yazarsam buraya sabaha kadar yazarım. İçindekiler çok büyük
(15,247 puan) tarafından
Kız hepsi öyle canını sikma
0 oy
(13,705 puan) tarafından
Sen eşittir ben..

Yaşama sevincim alınmış gibi 
(2,838 puan) tarafından
Enee Merve hiç öyle gelmiyordu bana oysa ki enerjin yüksek senin be☺️
(13,705 puan) tarafından
:D bazen çok iyiyim at gibi kosturuyorum
Bazen ** gibiyim dilim dışarda geziyorum
(2,838 puan) tarafından
Ahahaha at tır o at :D
(13,705 puan) tarafından
:D poh da çıkabilir:D
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Çok haklısın.  Benim de oğlum 3 ay sonra 2 yaşına girecek . Bi yere gidince peşinde koşmaktan helak oluyorum.  1 saniye durmuyor elini tutturmuyor. Bağırıyor çağırıyor sinirlenince yere atıyor kendini . En basitinden dün bu dediklerimi yaptı eve geldim yorgunluktan ölüyorum 
0 oy
(41 puan) tarafından
Ben 22 yaşında bu haldeyim 2 çocugum var 
0 oy
(462 puan) tarafından
Kız bende dışarı çıkmaya bahane arıyorum :) evde durdukça insanın ruhu daralıyor karanlığa alışıyorsun resmen. Sen kendine  bir kurşun döktür bacım belki nazar vardır üstünde
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Yok ya ben seviyorum gezmeyi eşimde sever benim de kızım küçük durmuyor ama evde dura dura kafayı yiyorum ben sağolsun eşim her fırsatta çıkarıyor 
0 oy
(736 puan) tarafından
Ayni ben. Benim oglumda 19 ayik geçen piknige gittik ne yerinde duruyor ne düzgünce yürüyeyim diyor. Cocuk sadece koşucak arkasindan bende koşuyorum milletin masasina gidiyo hayir annem gel şu taraflari gezelim diyorum elinden tutmaya çalışıyorum cocuk kendini yerlere atiyo sinir krizlerine giriyor ne el tutturuyo ne gitme dedigim yere gitmiyveriyim diyor sonuc olarak ne zaman dışarı çıksak pisman vaziyette eve dönüyorum hiçbir seye halim kalmadi artik. Önceden olsaydi yaşadığım sehrin bi ucundan bi ucuna yürürdüm yorulmazdim
0 oy
(13,050 puan) tarafından
29 aylik ve 4.5 aylik bebe ile gezmelere gidiyoruz makyajimi her şeyimi yapıyorum salma.kendini o kadar 

Tek çocuklu hayat çok kolay :)
0 oy
(7,118 puan) tarafından
2 cocukla çıkıp babalar gibi gezip eğleniyoruz. 2 gün önce eşim nöbetçiyken çıktık gezdik, eğlendik, yemeğimizi de yedik geldik. Küçüğüm 3 yasına girecek ama usludur şükür. Zaten bebek arabasını da almıstık yanımıza hiç sorun yaşamadık. Büyük kuzum da 11 yasında arkadaş gibiyiz.
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Ay bende 2ciden sonra oyleyim kız kardeşime bile gidesim gelmiyo önce cocukları hazırla sonr yedekleri al yanına kendin hazırlan şal eşarp vs sevmeye calıs bi saat git gez toz pilim bitmiş oluyo ve daha 30 yaşındayım 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bana gezme olsun yeter hic erinmem :D
0 oy
(12,690 puan) tarafından
Benim küçük diye heralde.  Henüz 3 aylık ve ben hep dişarılardayım 
0 oy
(285 puan) tarafından
Ya ben napim 24 yaşındaym oğlum 5 yasnda kızım 2 diğer oğlumda 20 günlük. Eve tkılıp kaldm
0 oy
(48,704 puan) tarafından
yorgunluk ☺️ çocuğun hareketli mi
0 oy
(4,979 puan) tarafından
Sen eşittir ben ;) çok uzatmanın bir anlamı yok ;)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 180 göst.
26 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Humanin annesi (128 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 300 göst.
12 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Alisimm (2,358 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 421 göst.
21 Mart 2022 Aile kategorisinde Yaso.yasemin (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 131 göst.
29 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Yrn33 (222 puan) tarafından soruldu

380,437 soru

11,390,342 cevap

34,899 kullanıcı