+1 oy
879 göst.
Aile kategorisinde (9 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba,

Ben 5 senelik evliyim ve yurtdisindayim. Esim ile evlilik yolunda maddi olarak o kadar savas verdik ki anlatsam konu cok uzar ama bu sure zarfinda ben bayan olarak garsonluk vb. isler yaptigim gbi Hala fabrikada  gece bile calisarak eve destek olmaya calisiyorum.Karakterim geregi aileden herhangi bir konuda maddi destek almak bana agir gelir. Bugune kadar iki tarafin ailesinden  dugunde bilezik disinda bir lira bile gelmemistir hatta evliligimizin icinde zaman zaman para gondererek belki fazlasi ile geri iade etmisizdir.Ben rutubetli evde 4 sene boyunca oturarak su an oturdugum ev parsini biriktirdim bu arada 30 sene kredi ile alinmis bir ev.

Benim sikintim; Esimin babasi vefat etmis kadina esinden ev ve maas kalmis . Ev Istanbul’da kadin ise diger oglu sebebi ile baska ilde Kira da yasiyor ( diger oglu 27 yasinda ve kendini tanidim taniyali bosta geziyor)

Esimin hayali annesine ev almakti ama annenin istekleri 3+1 yerde merkezi bir  mevkide bu ev fiyat olarak 60.000 $ civari  sesimi cikarmiyordum. Bu durum bu sene ev sahipleri kiraya zam yapinca ciddilesti. Annesi  kira geliri var bankada parasi var ama esim annesine 1 senelik kirayi gondermeyi soylemis ve 1 sene icinde para toparlayip ev alicakmis bana burda kemer daraltmak disinda pek soz kalmiyor.iki ucu b** bir konu cidden huzurum kalmadi .Boyle bir parada yok plan su; kemer daraltma ve kendi kredi cekme?Bu arada 35 yasindayim cocuk yapmak istiyorum ama ekstra bir yukun altina giricek esim isin kotu tarafi icimi acabilecegim kimsem yok aileme acsam kiyametleri kopartirlar . Esimi cidden seviyorum cok iyi bir insan ama gercekten annesine ev almasi sizce maduriyet gidermek mi? 2+1 al diyorum neymis efendim biz gidincede kalirmisiz. Falan filan…

Ya cidden merak ediyorum siz olsaydiniz ne yapardiniz?

32 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ciddi bir şekilde söylüyorum. 25 yaşındayım. 1buçuk senedir doktorlarda, tedavilerdeyim çoçuğumuz olmadı. Senin yaşın 35. Neyi bekliyorsun?? Kadının biolojik yaşı var. Kendi isteklerini ön pilana sür. Herkes zaten kendini düşünüyor. Bırak herkesi düşünmeyi.!!!
(9 puan) tarafından
Ben cok sogudum ya. Allah’im insallah kucagina tez zamanda evlat almayi nasip eder.
tarafından
İnşAllah canım seninde. Lütfen kendini düşün.
-Reklam-
0 oy
(830 puan) tarafından
Yaşın 35 şimdiye kadar gelecek için çalışmaktan çocuk olmamış ama bu saatten sonra kaynanama ev almak için asla ama asla serçe parmağımi bile kipirdatmam benim esidme ilk zamanlar memur olduğu için kirada oturucaz anneme ev alalım üzerime olsun bana odesinler derdi onu bile kabul etmedim kaldı kii böyle yapsa direk bosardim kaynanam kim ya ömrümü ona mı feda edicem benden sonra kalacak bir hayır yapacak evlat yokkk hadi hayır yapmasn evlat bambaşka bişey bak kocan anasına hala biseyler yapıyor sen niye çocuk erteliyorsn
(9 puan) tarafından
Cocuktan bile soguttu bu konu beni. Simdi en azindan kapiyi vurup cikma rahatligim var
0 oy
(13,099 puan) tarafından
Ev alırsa da kendi üstüne yapsın kaynana ölürse diğer oglan da hak olur 
(9 puan) tarafından
Zaten mumkun degil de ustune almasi
Deger mi ben kisimdaydim
0 oy
(24 puan) tarafından
Bence onu anladığını belli ederek seni de anlıyorum diyerek tatlı tatlu düşünceni dile getir. Kendi parası vs var size muhtaçlığı yok ben kendim çalışıyorum daha çocuğum yok ona birikim vs yapmak gerekecek de. Eşi yeni mi öldü? Belki bir psikolojik buhran içinde böyle düşünüyordur eşiniz babası ölünce.baktınız anlamıyor işten ayrılın bir bahane bulun 
(24 puan) tarafından
Ya birileri eşinizin kafasına girmiş de sizi de anlıyorum ama huzursuzluk olmasın derseniz her istediğine evet diyeceksiniz anlamazsa. Öyle de olmuyor... Şimdi aileniz bie şey dese inat yapabilir
(9 puan) tarafından
Walla gecen tam bu zamanlar dugune gittik geldik adama ne olduysa oldu. Anasini gectim halasi bile yok sunun oglu anasina ev aldi laf cakiyor. Ben biraz gosterisli bir kisiyim giyimim kusamim yerinde falan artik kiskandiklarindan fitledikleri dusunuyorum
(9 puan) tarafından
Benimde ailemin durumu iyi falan annen saray gbi evde yasiyor falan diye soyleniyorlardi. Saka gbi ama baska aklima konu gelmiyor sanirim annemle beni kendilerine dert ettiler. Tim sulale bir sekilde birlik olmus gbi konuyu eve bagliyorlar. Evliligim haftasi aile ziyaretinde bile en as 10 kesin duydum ev muabbetini
(9 puan) tarafından
Ya benim yanimda aramiyor ki, isyerinde ariyor hep.
Dugunde once kaynanam mesaj atardi nasilsin annem falan yazardi simdi arayip sormadigi gbi musait misin die ismimle hitap ediyor. Dugun yerim onlara parasini biz odesekte tuzlu geldi o gun bu gundur arada artik sessiz bir savas oldu
(24 puan) tarafından
Ya ne kadar fena insanlar sen mi ödedin deseydin sülalesi akıl veriyor demek ki bence dişinizi gösterin ne olursa olsun
0 oy
(473 puan) tarafından
Fedakarlık yapmak için karşınızdakinin magdur olması lazım.Destek olabilir annesine ama her şeyi üstlenmesi çok doğru gelmedi.
0 oy
(1,161 puan) tarafından
kusura  kalmada  ben sabahdan aksama calisacam esinin annesine  ev alCam neden salakmiyim ben gerizekalimiyim..  e  kendimin de evladi yok onsuz. esin seni  dusunuyormu sen calisip bu gune kadar bizden yana yoruldun yeter artik  demiyor  hatda annesine  ev bile  aliyor. ben asla izin vermem.  neden evlendi benle  o zaman e  annesine  bakacaksa  gitsin baksin o zaman  ev almak neye.
0 oy
tarafından
Hâli hazırda bir ev var mış onu satıp ev alsın 
0 oy
(665 puan) tarafından
Canım ne kadar iyi niyetlisin ben de çalışan biriyim kayinim borç yaptı yüklü bir miktar 50 bin kadar da biz ödedik eşime bir şey demedim çok üzgündü ama hala içime batıyor para kolay kazanılmıyor anne olmak senin hakkın kimse için erteleme eşinden memnunsan. Tavsiyem kibarca kendini anlatman eşinin de bu konuda anlayış göstermesi lazim kimsenin senden bu kadar büyük bir fedakarlık beklemeye hakkı yok. Aileme anlatamam demissin farkında değilsin ama ailene anlatamadığın şey yanlıştır 
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Senin yerinde olsam açık açık konuşurdum. Ben bu kadar çalışıyorsam didiniyorsam. Senin evi olan annene bir ev daha almak için değil. Doğmamış çocuklarım için bizim için çalışıp çabalıyorm. Senin annenin ihtiyacı olsa asla bişey demem ama ihtiyacı yokken de doğamamış çocuğumun rızkını yedirmem derim. Ayrıca kardeşin bildim bileli boş gezip çalışmıyor demekki annem gelen parayı kardeşine yediriyor. Senin kardeşin yattığı yerden hayatını yaşasın ben gece gündüz çalışayim öyle bi dünya yok derdim. Çok istiyorsan çalışıp evin ihtiyacını karşılarsin kalan parayla da annene ne istiyorsan al. Bu evin ihtiyacını karşılamak senin görevin benden zırnık çıkmaz deyip resti çekerdim. Bi de sana tavsiye ev işinin önü kapansın diye asla çocuk yapma. Alacaksa her türlü alır sende çocukla bir ziyan olursun çocuğun ihtiyaçlarından kısıp alır. Çocuk babasından ayrı kalmasın diye cekip gidemezsin de ömrün heba olur. Konuşarak vazgeciyorsa geçir. Yoksa sana da doğacak çocuğa da yazık. Senin yerinde olsam iyice korunup böyle bir adama çocuk doğurmazdim. Karısını düşünmeyen çocuğunu da düşünmez. Aksine çocuk doğunca ona muhtaç kalacağın için daha da üstüne gelip maddi yönden daha da sıkıntı yaşatır. 
0 oy
(13,269 puan) tarafından
Tek başına yaşayan kadın 3+1 evi ne yapacak acaba kaldı ki ona ev ve maaşta kalmış 

Neden bu ısrar ki ayrıca o evde diğer bekar oğlu ile keyif sürecek sizinde borç ödeye ödeye canınız çıkacak 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Ben aldırmazdim bu adama çocuk da yapmazdım yarın boşanma düşünürsem çocuk olmammis olur kendime yeni hayat çizerim sana tavsiyem çocuk yapma ve işten derhal çik bütün yük eşinin üstüne kalsın o zman aç karnını xor doyurcak gör bak 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Daha önce biri yazmıştı o senmiydin bilmiyorum ama o annesine değil kardeşine ev alıyor gitsin kendi evinde yaşasın yada onun kirasıyla geçinsin ben aldırmazdım 30 sene daha kredin var kendi evladın yok zamanın ne getireceği belli değil kabul etme haa diyorsa illa alıcam çalışma canım 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 352 göst.
0 oy
15 cevap 849 göst.
11 Eylül 2019 Diğer kategorisinde Aysedgn (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 132 göst.
0 oy
18 cevap 656 göst.

380,998 soru

11,406,099 cevap