0 oy
351 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar selamün aleyküm cümleten ,  hesabım vardı kapattım bu yeni muhtemelen yine kapatırım  ,sorulara bakıyodum yine tekrar geri geldim :) çünkü napardiniz size sormak istiyorum. İki buçuk senelik evliyim , 14 aylık bir bebem  var ve sekiz aylık hamileyim çok büyük konusmusum. Eşimin ailesinin de yardımıyla ev aldık ama tapuyu üstlerine yaptılar biz çalışıyoduk o sıra. Ev oturduğumuz sitedendi bakmadık , görmeden aldık altın felan ne varsa verdik onlarda koydu aldık. Kiracı çıktı çıktı biz de artan fiyatlardan dolayı buraya taşinma kararı aldık. Ama eşim burda çok huzursuz olduğunu söylüyor , evi satip hiç tanımadığı bı köye gidip işini de bırakıp yeni bı başlangıç yapmanızı istiyor. Namaza başladı herşeye tövbe etti ve evde azda olsa kredi var.krediyi kapatıp köye gitmek istiyor.  Şimdiki iş yerinin maaşı da çok güzel iki senede bitecek böyle giderse . Ama sobalı bı yerde hiç tanımadığim bi yerde  yeni doğmuş bir bebe ve ondort aylık bı çocukla naparim bilmiyorum. Bazen beni neden uyandırmadın deyip  öfkesini tutamayip ramazanda tekme atmisligi bile var. Uykuluydum diyor ama sonra odaya çağırıp kolumu sıkıp bana iyi davran deyip ağzıma vurdu. Eskiden birçok kere nette anonim hesaplarını yakalamistim ama şu anda onu yapmıyor eminim. Arkadaş çevresini değiştirdi hatta telefonu bile satmak istiyor yaptıklarından dolayı. Ama ben geçiştiriyorum sürekli . Napmam gerekiyor kızlar . alınmış ev satılır mı bu eşe nasıl davranılmalı , siz söyleyin napardiniz 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Vallah canım köyde ne işin var otur evinde derim

Sana vurması çok üzücü :( 
tarafından
Benimle evlenirken evin mi vardı diyor . Ona mi güvendin insan eşine güvenir diyor :(
tarafından
Güven vermiyorsa eş kadın nasıl güvensin
tarafından
Güvenmediğimi direkt söylemeliyim :/
tarafından
Bana güven ver hatalarını gör beraber çözelim de
tarafından
Guvenmezsen git herkes gidiyor zaten diyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
satmam. şiddet uygulayan bir eşe neden güvenip hayatını komple değiştirerek, elinizdeki evi de kaybetme riskine giresin ki? 
tarafından
Ben de böyle düşünüyorum ama sonra pişman olduğunu dile getiriyor. Hiç bişey olmamış gibi davranıyor. Hakkını helal et cahil davrandım şeytan uğraşıyor benimle felan diyor. Off bilmiyorum çok aradayim daha ne kadar oyalayabilirim bilmiyorum
0 oy
(907 puan) tarafından
Iki kucuk cocuhun vaf, bunlari yarin bir fun okula gidecek, egitim hayati baslayacak, lisesi olacak orta okuku olacak ozaman ne yapacagi konusunda bir fikri varmi esinizin acaba ? Birde kendi stresini size uygukuyor hamile halinizle sizw dayak atiyor !! Esinizin piskolojisi bozuk baska bir sey degil bir arayis icerisinde buda mantikli dusunmesini engelkiyor, bir piskolojik destek almasi sart
(907 puan) tarafından
Saglikli dusunemedigi ortada guzelim.ve iki kucuk bebekle ev degiatirmek hayat degistirmek !! Gittiniz gecim derdi duzen derdi para derdi koyde haa deyince insanlar para kazanamiyor oyle olsa hepimiz koye tasinalim.Evi satip koyde oturup yiyersiniz hazir parayi sonfa iki cocukla ortada kalirsiniz.Esiniz bende guven izlenimi birakmadi pesinden gitmeyin, birde neden boyle sorunlu bir ese daha kucucuk bir evladiniz varken ikincisini yapip kendinizi daha fazla onun kolesi yapyiniz buda anlasilir degil
tarafından
ben de böyle düşünüyorum  ve etrafımdaki herkes bana psikolojik destek alması gerektiğini söyluyor. ama onun yaninda olmak istiyorum alttan alıp yapabilirim diye düşünüyorum ama  . Bu kadar zorluk çektikten sonra birşeyleri daha duzeltebilcegimi düşünüyorum ama çok yıpranıyorum. Becerikli o konularda  hurda işi yapmayı düşünüyo ve ya kamyon alıp nakliye işi yapmayı düşünüyo. Ama yeni doğmuş bir bebeyle ve bı buçuk yaşında bı çocukla nasıl yaparım bilmiyorum.  Allah yardım eder muhakkak ama Allah akıl da vermiş diyorum biraz mantıklı hareket edelim diyorum. Sonra sen benim aklımla dalga mı geçiyosun diyo . Napcagimi nasıl ikna etmem gerektiğini anlamış değilim. O yüzden buraya tekrar geri geldim.  Akıl almak istedim
(907 puan) tarafından
O dedigi isleri yaomasi icin illa koye tasinmasi gerekmiyor cnn,becerikli olmasi islerinin iyi gidecegi anlamimada gelmiyor ikisi farkli seyler , is hayati biraz sans gerektirir.cocuklarin egitimi zor olacak cok degil 5 yil sonra
(907 puan) tarafından
Yuksek ihtimalle evi satip onu sermaye yaoma derdinde ama bu piyasada !! Nakliyecigi benim kardesimde yapiyor benzin almis basini gitmis, is yapiyor parasini alamiyor kamyonu calistiracam diye bir dunya stresi var kolay degil oyle ama ikna etmen biraz zor gibi geldi  ana
tarafından
Evet evimiz çok şükür iyi. Merkezde iyi paraya satılır o parayla  ev alıp krediyi ödeyip sermaye yapmak istiyor. Sobali olursa da kat kaloriferi yaparım diyor. Onlara aldanmma diyor . Kimse ikna edemiyor o kadar çok kişiyle istişare ettik ki hâlâ inadı kırılmadi köyde yaşayanlar nasıl yaşıyor diyor, bu inadını nasil kırarım bilmiyorum .
0 oy
(11,217 puan) tarafından
iyide neden koye gidecek ki ben o kismi anlamadim
tarafından
Sklms insanlardan iki yüzlü insanlarmis. Herşey pahalı olmuş ve ekip biçip kendimiz yiyelim diyor
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Flört döneminde eşime  "ilerde köyde yaşama gibi bi hayalin varsa hiç başlamayalım " diyen biri olarak söylüyorum asla kabul etmezdim.Eşin ilerde evi sattığına pişman olursa tekrar alabilmesi çok zor 6-7ay içinde bile ev fiyatlarında çok artış oluyor.

Yeşillik , temiz hava , doğal yaşam gibi cazip yönleri olsa da köyde para kazanmak amacıyla yapılan  tarım ve hayvancılık büyük sermaye ve iş gücü gerektiriyor ve kazanacağınız da garantisi yok.Bunun karı var kışı var  donu var hastalığı var ilacı var .Tarım ve hayvancılık detaylı bakım gerektiren şeyler .Hiç bilgi ve tecrübe yoksa sıfırdan başarmak çok ama çok zor.

Ailesinde sözünü geçiren kimse yok mu eşini konuşup vazgeçirseler , güzelce aňlatsalar .Psikolojik bi sorunu varsa yardım almaya  ikna etmek gerekir eşini.Çünkü kurulu bir düzenden vazgeçip sıfırdan bir düzene yöneldiğine göre bi sıkıntı var.
tarafından
Çok güzel anlatmışsınız. Ama annesi ,babası ,dayısı halası ,ben , kuzenleri... Daha da saymıyorum yani o kadar çok insana danıstik ki istişare ettik ama böyle olması daha hayırlı olcak ben böyle inanıyorum diyor. İşinden nefret ediyor. Nasıl ikna ederim psikolaga gerçekten yardıma ihtiyacım var. Ayrılsam da çocukları mutlaka görmek isticek basbaba bırakmak istemiyorum. Napcagimi bilmiyorum
0 oy
tarafından
Canım benim yaa brn okurken çok kötü oldum eminim sen neler yaşamış ve üzülmüşsündür kıyamam. Öncelikle tövbe etti diyosun bu çok güzel bişey ama herşey kafada başlıyo ve bitiyo madem ben tövbe ettim bu kadına maddi manevi zulüm etmemeliyim demesi lazım. O ev alınmış artık iş işten geçmiş köye gitsen köyde ekip biçmeden ya da hayvancılık yapmadan geçinemezsin bu saatten sonra sen yapabilecek misin senin böyle işlere yatkınlığın var mı? Ben karışmam o yapacak deme hiç güvenme o konuda 
tarafından
Benim yok ne annemin ne de babamın köyü var. İlçede doğdum büyüdüm tek başıma olsam neyse öğrenirim derim  ama şimdi doğmamış bir bebe ve 14aylik bı yavru var , nasıl yaparım bilmem
tarafından
Allah yardımcın olsun vazgeçirmeye bak bu fikirden
tarafından
Allah razı olsun Amin kardeş.Sen beni vazgeçirdikce imanimin zayıfladığını hissediyorum diyor. Uff kafayı yicem
0 oy
tarafından
Evi satıp yer parasını guvenmezdim kocana. Tekme atmak ne ya ayiii kendi kalksaydi pislikkk 
tarafından
Bı kere boşanma mevzusu geçmişti para da mal da mülkte gözüm yok demişti. Ev de araba da senin olsun ne hatunlar var erkeğini adam ediyor diyor
sen hicbisey yapmiyosun , her an taşınabiliriz  diye bı odayı toplamadim hurclar olduğu gibi duruyor mesela bunu örnek gösteriyor nasıl bı kadınmısim vs vs
(9 puan) tarafından
O zaman gozu yoksa sana versin yapsin ustune. Bende baska bir mevzudan muzdaripim ama gunun sonunda anladigim erkek hep sorun!!! Ya ailesi dert oluyor ya kendisi. Bence hislerine gore hareket et. Ozur dilerim ama kimse degismez .

İlgili sorular

+1 oy
32 cevap 866 göst.
0 oy
5 cevap 172 göst.
0 oy
15 cevap 405 göst.
0 oy
20 cevap 661 göst.

377,811 soru

11,308,062 cevap

34,739 kullanıcı