0 oy
387 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Merak ediyorum kilosu düşük çocuklarınız bebekleriniz yemek yemediği zaman zorla yediriyir musunuz ben zorluyorum yemesi için eşimle bu yüzden tartıştık ben mi yanlış yapıyorum? 

31 Cevaplar

0 oy
(2,474 puan) tarafından
Yemek istemeyince oyunla yedirmeye çalışıyorum ben hala istemiyosa zorlamam açıklığına kanaat getirmezssemde yemek getirmiyorum önüne 
-Reklam-
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Zorlamıyorum zorlanmasına da karşıyım seni biri zorla yedirmeye çalışsa ne hissedersin çocuk o anlamaz demeyin en iyi onlar anlıyo. Zorlayınca huy ediniyolar zorla kusuyolar hatta tabak görünce öğüren kusan çocuklar var sırf aileleri zorluyo diye oluyo bu. He benim oğlum da öyle yiyen bi çocuk değil ama hiç zorlamadım ben yemedi biraz aç kaldı geçiştirdi ama mesela 6 ay önce peynir verince kusardı zorlamadım farklı şekillerde denedim ara ara şuan da azda olsa yiyo en azndan tiksindirmedim. Ömrü boyu peynir yemeyen insanlar var bu travmalar yüzünden... Zorlamamak lazım yani eşine katılıyorum.
0 oy
(1,045 puan) tarafından
1 yaşında 6 aylıkken ek gıdaya başladık o günden beri ek gıda reddi ve mama reddi yaşıyoruz hiç zorlamadan hazırlayıp çöpe döktüm TV telefon karşısinda bile yemedi çünkü ferritin değeri aşırı düşük gelişim pediatriye gittiğimizde kadın kusmayı öğrenmedigi iyi olmuş zorla yedirirken yemeğin hiçbir faydası yok dedi ve tebrik etti 
0 oy
tarafından
Zorlamiyorum zorlayinca inatlasiyorlar
0 oy
tarafından
Valla benimki neyle besleniyo anlamıyorum iki yaşını geçiyor 27 aylık şuan ve yemek yemez çorba da sevmiyo zorlasam da ağzında lokmayı bir saat tutmuşlugu vardır o yüzden artık bıkmış durumdayim
0 oy
(427 puan) tarafından
Bi kere zorlamistim gece uykuda aglamisti sonra tövbe dedim çok etkilenmişdi yazık acikmasini bekleyin
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Tabii yanlış yapıyorsun. Zorla güzellik olmaz. 

Hepten tiksindirirsin bu ilk ve basit risk. 

Ayrıca ilerde fazla kilo problemi de olabilir. 

Üstelik psikolojik başka sorunlara da sebep oluyor,  özgüvensizlik yetersizlik hissi vb gibi. 

Sindirim sisteminin çalışma düzeni de bozulabilir.

(Bunlar şahsi kanaatlerim değil, Doğan Cüceloğlu ve gastroloji doktorundan duyduklarım) 

Acıktıysa yesin aç hissetmiyorsa ya da sevmediği bişey teklif etmişsen yemesin sen de zorlama.  
0 oy
tarafından
Asla zorlamam koyarım önüne yerse yer yemezse yemez 
0 oy
(710 puan) tarafından
Zorlama bacım zrlayinca tam tersi etki ediyor ben bı kaç kere teklif ederim yemwzse oturur kendim yerim sonra açıktı mi mama diye geliyor zaten 
0 oy
tarafından
Zorluyorum çünkü gelişimini etkileyecek kadar zayıflamaya başladı 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Bunu bitir falan derim ama yiyemzse de illa bitecek demem anne yiyemicem der tamm oglum derim

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 326 göst.
22 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 271 göst.
30 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Esma65 (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 222 göst.
25 Mart 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde tugcevepars (392 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 65 göst.
11 Eylül 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,473 puan) tarafından soruldu

381,952 soru

11,435,001 cevap

35,002 kullanıcı

...