0 oy
214 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (392 puan) tarafından
Kızlar merhaba. Bebeğim 8.ayina geldi. Şimdiye kadar et olarak hep kuzu eti aldım köftesini yaptım kıymalı yemekler yaptım. Tavukta vermek istiyorum siz kaçıncı ay basladiniz tavuğa? 

7 Cevaplar

0 oy
(597 puan) tarafından
Bana ebem etten once tavik balik onermsiti dusun :) 

3ay 12gunluguz ve bugun ilk defa kati gida denedik. Havuc hasladim suyuyla beraber pureledim birazda zeytin yagi ama ben emzirmiom cnm ve bebegim ztn yasina gore yapi olarak onde gidio. 1 bucuk 2 kasik kadar yedi kalanini buz kaliplarina koydum buzluga attim, oyle oyle denicem az az
(319 puan) tarafından
Canim 3 ay cok erken degil mi? Hele hele puturlu gidalar icin? Doktor mu baslatti acaba
(319 puan) tarafından
Mideleri yeni yeni gelisiyor. Yagurt falan neyse dicem de. 4 ayda baslayani duydum ama 3 ayda ilk kez duyuyorum ustelik puturlu gıda
(392 puan) tarafından
Benim doktorum bunu duysa o kadar kızardı ki. Benim bebeğimde önden gitmesine rağmen 5.ayda ben vermek istedim beni öyle bir azarladı ki sen cahil misin ne katı gıdası daha süt bebegi o diye.
(597 puan) tarafından
Tabikide formul sut yani mama veriyorum. Almanyada yasiyorum ve ebem bu cocuk otura bilio, kafayi tuta bilio hersesi her konuda onde gidio vere bilirsin demiati. Puturku degik iyice plebdirden gecirdim yogurt fibi olsu siviligida meevimek corbasi gibiydi vallaha suan sabah oldu simsilik sorun yok gibi ve bende cpcuk gelisimi okudum vebse boyle ogrendim. 4 aylikdab itibaren alistirila bilini lr diye biliom, sadece benimki inde gidio diye dun ilk kez denedik
(392 puan) tarafından
İnanın gerek yok. Heveste etmeyin yani ek gıda içine girince çok karmaşık gerçekten. Bırakın şuan süt içsin ilerde yiyecek zaten acelee etmeyin.
-Reklam-
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Artık vermeye başla kuzum büyümüş 
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Organik bulabilirsen ne âlâ kızım 19 aylık henüz vermedim normal kasap tavugunu veremem
0 oy
(3,055 puan) tarafından
1 buçuk aydır veriyorum şuan 9 aylık didiyom suyuna ekmek doğrayip yediriyom etten çok tavuğu seviyor :))
0 oy
tarafından
Kızım 10 aylık 7 aylıkken başladım ben canım hatta tavuğu kemikli şekilde veriyorum eline çok seviyo
0 oy
(25,224 puan) tarafından
6 aylıkken çorba ile başladım 

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 377 göst.
30 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 228 göst.
30 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Esma65 (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 191 göst.