0 oy
378 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Merak ediyorum kilosu düşük çocuklarınız bebekleriniz yemek yemediği zaman zorla yediriyir musunuz ben zorluyorum yemesi için eşimle bu yüzden tartıştık ben mi yanlış yapıyorum? 

31 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Hayır zorlamamalısın tabikide yerse yemez yemezse yemesin elbet yiyecek benim bebeğimde uzun süre yemek yemedi sadece beni emdi bıraktık emmeyi hala aynıydı dün mesela dörtten akşam dokuz buçuğa kadar yemek yemedi başka bişeyde vermedim en sonunda yedi mecbur kesinlikle zorlama önüne koy baktın oyun oynuyo al önünden yarım saat sonra tekrar sun yemeği ama kesinlikle zorlama benim oğlumda zayıf ama her çözüm farklıdır illa şişman olacak hali yok sağlıklıysa büyüme geriliği yoksa sorun yok 
-Reklam-
0 oy
(82 puan) tarafından
Bende çok zorluyorum sen adamlara bakma onlar anlamaz benim kide aynı zorlama acikirsa gelir diyor 
0 oy
tarafından
Evet sen yanlış yapıyorsun kuzum
0 oy
tarafından
Onlara göre acıksa yer ama biri sordu mu niye zayıf diye annesi yeditemiyor bakmıyor olur boşver sen 
0 oy
(13,702 puan) tarafından
Cinnet geliyo bazen 
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Nasıl zorluyosun mesela. Bizimki ağzını kapatıyor. Kafasını çeviriyor. Zorlamiyorum hiç. Zorlasam da yemediği için 
tarafından
Benimkide aynısını yapıyor dikkatini çekip güldüğü zaman agzina koyuyorum mesela o tukuruyor sonra yeniden falan bu sekilre
(15,235 puan) tarafından
Ben ağzına zorla 1 lokma koyamadim valla. Halam kızının üzerine oturup yedirirdi zorla.
tarafından
Öyle şey mi olur ya  şaşırdım valla
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Zorlamak dogru değil asla. Kilo sağlık değildir sırf kilo için çocugumu etkilemem zorlayarak. Ne isterse onu yiyo, meyve isterse  meyve yemek isterse yemek 
0 oy
(84 puan) tarafından
Bazen bende zorluyorum ama yanlış aslında çünkü bebeklerden soguyorlarmis yemek yemek istemiyorlarmis bende biraz yediriyorum sonra eline atıştırmalık şeyler veriyorum meyvelerden süt falan veriyorum öyle 
0 oy
(2,705 puan) tarafından

Hayr asla zorlamıyorm acıkırsa yesın kendı diyorum ama acıkmıyor:Dynede zorlamıyorm genelte daha cok ters teper asla yemez

0 oy
(3,585 puan) tarafından
Evet aslında sen yanlış yapıyorsun ama annelik iç güdüsü ile aç zannediyorsun bırak ne. Zaman yemek isterse o zaman yesin 
0 oy
(3,084 puan) tarafından
Kızım orta kiloda ama zorlanıyorum yesin diye
0 oy
tarafından
Zorluyomusunuz derken zorlaşan bile yemeyecekse zorlamanın alemi yokki
0 oy
tarafından
Hayır zorlamıyorum, doğru da bulmuyorum. Yemeği istediği kadar yer, birkaç kaşık daha teklif ederim, yemezse 1 2 dk sonra tekrar teklif ederim, eğer yemiyorsa kaldırırım. Ağzına tıkıştırmaya çalışınca iyice inada bindiriyor çocuklar. 
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Asla zorlanmadım yerse yer yemezse 1 saat sonra yer 

Kendi yemeye başladığından beri önüne ne koysam yendi oynayarakta olsa yer 
0 oy
tarafından
Zorlarsan benim gibi 30 yaşına kadar yemek yemekten nefret eder.
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Bn hiç zorlaamm yediği kadar 
0 oy
(126 puan) tarafından
Canım valla ben her zman zorla yediriyorum çünkü başka türlü yemiyor yemekle falan da alakası yok ne olursa olsun yemiyor hicbiseyi sevmiyor mecbur kucağıma alıp kandıra kandıra zorla falan veriyorum yoksa açlıktan ölse ağlamaz bilmez açlığı 
0 oy
(1,405 puan) tarafından
en başta zorluyordum sonr ahata yaptığımı anladım.  doydum dediği an. kaşığı bırakıyorum. 
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Zorladkca daha çok yemekten nefret edicek 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Evet yanlış maalesef bnde arada aynı yanlışı yapiyorum.

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 325 göst.
22 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 239 göst.
30 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Esma65 (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 215 göst.
25 Mart 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde tugcevepars (392 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 63 göst.
11 Eylül 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,369 puan) tarafından soruldu

380,183 soru

11,381,624 cevap

34,875 kullanıcı

...