0 oy
333 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,465 puan) tarafından
Sürekli ishal ya bu yaz boyunca sürekli tam geçti diyorum 2 gün 3 gün 5 gün 1 hafta derken tekrar oluyor daha yeni atlattı 2 3 gündür rahatız derken bu 2 gündür öyle böyle değil ishal yemin ederim abartmıyorum 10 defadan fazla yaptı ne yapmam lazım patates veriyorum nişasta veriyorum leblebi veriyorum ilaç veriyorum hiç mi etki etmez yav hu lütfen yardımcı olun hem beden hem beyin olarak bitik durumdayım yavrum gözlerimin önünde sürekli böyle olunca dayanamıyorum

21 Cevaplar

0 oy
(7,411 puan) tarafından
Kac yasinda canim gecmis olsun. Bi hastaligi falan mi var 
(1,465 puan) tarafından
16 buçuk aylık kuzum yani bildiğimiz bir hastalığı yok kardeşim abla alerjisi mi var bişeye diyor alerji testini kışın yaptırdık sadece yumurtaya var ama doktor kesme ver dedive sürekli veriyorum yumurtayı ondan olsa her Allahın günü olurdu ishal
(7,411 puan) tarafından
Yani benim yeğenlerimde çölyak hastaligi var ilk zamanlar cok ishal olurlardi. Aiilenizde varmi canim bu hastalik. Aklima o geldi nedense. Degildir iinsaAllah ama  en azindan aklinda bulunsun canim. Gelisimi nasil kiilo alimi. Karin agrisi falanda oluyor mu
(1,465 puan) tarafından
Yani bildiğimiz yok kuzum umarım yoktur ve bn şuan kendi evimde değilim baya evimden uzağım 21 22 saatlik uzaktayım evimden bir haftaya dönücem ve inşallah en kısa zamanda uzman iyi bir doktora göstericem
(7,411 puan) tarafından
Anladim canım yorumda kilosuda az demissin. Mutlaka  çölyak testi yaptır canim en azindan varsa diyetine uyarsın. Erken teşhis onemli. Yoksada icin rahat eder canim.yaptırmasan hep aklini kurcalar.
(1,465 puan) tarafından
Zaten böyle bir şey aklıma gelmeden sürekli aklımı kurcalıyor neden sürekli ishal diye cnm inan artık kafayı yiycem düşünmekten
-Reklam-
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Aynen nekadarlik bebeğiniz ona göre yorum yazalım 
(1,783 puan) tarafından
Suyu kanatarak veriyormusunuz hazır su mu mama mi yiyor sizi mi emiyor
(1,465 puan) tarafından
Çeşme suyu veriyorum cnm bazende hazır su diyarbakırda öyle yapıyordum şuan izmirdeyim izmirde de öyle yapıyorum hazır çeşme karışık hangisi denk gelirse
(1,783 puan) tarafından
ilaçlı ondan olabilir çeşme suyu kullanmayın yemeklerine içtiği suyu falan doktora gittiniz mi bu durumla ilgili gaita test yapıldı mı
(1,465 puan) tarafından
Bizim oturduğumuz şehirde bana yakın kadın doğum ve çocuk hastanesine götürdüğüm zaman şikayeti söyler söylemez ishal şurubu bağırsak düzleyici yazıp gönderiyor hiç bir test yapmıyor
(1,783 puan) tarafından
Ozaman iyi bir doktora çıkarın bebeğinizi yazıktır yani araştırılması lazım
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Tavuk çorbası yap çok iyi geliyor. Doktor bize galeta ver dedi. Tam bugday ekmek ver dedi. Muz ver didi. Kaç aylık bilmiyorum ama ayına göreyse ver kuzu
(1,465 puan) tarafından
16 buçuk aylık ayın 19unda 17 aylık olcak ve biz 9 kilo bile yokuz
(2,545 puan) tarafından
Tamam bizde 16 bucuk ayken gittik. Mutlaka tavuk çorbası ver topluyor. ben hasta oldugunda hep yaparım. Birde 16 ayken çok diş çıkarttı o da etken .

6 7 tavuk butu haşla iyice .

Sonra çorbalık 2 3 butu ince ince dit.

(Diğerlerini kalın dit bulgur pilavı veya normal pilav yap demlendikten sonra içine at)

İnce ditdiklerini tavuk suyun içine at bir çay bardağı yarımda tel şehriye ekle birazda kaynamış su ekle haşlandığı için suyu çeker.

Bir kaba 3 diş sarımsak rendele iki kaşık un bir yumurta sarı beyaz ayırma bir bardakta yoğur koy kabı çırp. İyice çırptıktan sonra

Tenceredeki tavuk çorbasından bir kepçe kaba al çırp.

Tekrar tencereden bir kepe tavuk suyu al çırp

Tekrar bir kepçe su al çırp

Sonra kaptaki terbiyeyi tencereye dök. Dökerken içen herkes şifa bulsun duanı et.

Sonra tencereyi kepçe ile karıştır.

Bir tavaya bir tereyağı bir kaşık ve naneyi hafifyak çorbana dök. Kepçe işe karıştır. Tuzunu at kaynadığında kapat altını.
(1,465 puan) tarafından
Deniycem mutlaka cnm dediğini çok sağol Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Probiyotik kulan yoğurt yedir hergün muz yedir dr götür olamadı canim 
(1,465 puan) tarafından
Probiyotik dediğiniz bağısak düzenleyici mi acaba
tarafından
Evet dr danış bi yada eczaneye kaç yaşında bebek
(1,465 puan) tarafından
16 buçuk aylık cnm
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım bizim antibiyotik kullanırken işhal olur diye bile ilaç olarak probiyotik yazdılar doktor yani probiyotik kullanmak iyi olur bağırsakları düzenlenir birde çölyak testi yapıldı mı acaba sonra alerji testleri onlara bakılabilir dokunan birsey vardır,birde içtiği su önemli kesinlikle çeşme suyu verme
(1,465 puan) tarafından
Çeşme suyunu kaç kişi söyledi vermeyin diye gidip hemen ketılda kaynattım su vermem artık çeşmeden test falan hiç bir şey yapmadılar gittiğim hastane nasıl bir şeydir hiç bilmiyorum
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Çölyak testi yaptırdınız mı canım
tarafından
Benimde aklima geldi. Yaptirin bencede
(1,465 puan) tarafından
Yok hiç yaptırmadım umarım öyle bişey değildir
(3,730 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(913 puan) tarafından
Canım bal yiyecek yaşta ise içtiğin sudan biraz soğuk suda bal erit içir hemen geçiriyor belki gluten allerjisi yada yediği herhangi birseye süt yoğurt allerjisi vardır o konunun bi üzerine git şifa bulur inşallah 
(1,465 puan) tarafından
İshale tatlı gider mi ki bilemedim cnm şifa olacaksa vereyim tabi hemen
(913 puan) tarafından
Canım bal oluyor valla ben hep onu yaparım kendime sabah aç karna içse daha iyi olur ama başka zamanda içebilir
(1,465 puan) tarafından
Deniyim o zaman kuzum kahvaltı yaptırayım da gidip alırız marketten gerçi markettekilere ne kadar güvenir insan bilmiyoruz
0 oy
(811 puan) tarafından
Enfeksiyon vardır belki test yaptırdınız mi?
(1,465 puan) tarafından
Her gittiğimde beliryilerini söylediğimde ishal ve bağırsak düzenleyici ilaç yazıp gönderiyor
(811 puan) tarafından
Süreklilik arz ediyorsa incelemeleri lazım. Çocuğunuzun doktoru yok mu bebeklikten takibini yapan ona götürün. Siz talep edin kaka tahlili yapsınlar.
(1,465 puan) tarafından
Yani hastanede adam akıllı bakan doktor yok şikayetleri söyleyince ishal şurubu bağırsak düzenleyici verip gönderiyor ne bi gaita tahlili nede kan tahliline dahil hiç bir şey yapılmıyor
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Enretogermina dene birde o iyi geliyo 
(1,465 puan) tarafından
Tamam cnm çok sağol 2 kişi daha yazmış sizin gibi iyi geliyor diye
(2,387 puan) tarafından
Evet dene mutlaka
0 oy
(457 puan) tarafından
Bebeginiz kaç aylik veya kaç yasinda? Ben bebegim istahsiz diye goturdum doktora çölyak arastirilsin dedim direk sorduğu şey sürekli ishalmi dedi ? Bence  iyi bir cocuk doktoruna götürün
(1,465 puan) tarafından
16 buçuk aylık cnm şuradan bi gideyim direk hastaneye götürüp güzelce bi baktırcam cnm bir çok kişi bunu söyledi ihtimal olarak
(457 puan) tarafından
Benim kızda 16 buçuk aylik 12 nisan dogumlu  cok istahsız bgün ilk defa istahli bir sekilde kahvalti etti bide karnı şiş gibi duruyormuş çölyak olanlarda
(1,465 puan) tarafından
İshal olacağı zaman karnı şişiyor bnde seviniyordum iyi yemişki karnı şişmiş diye bi bakıyorum ardından ishal kusma şişkinlikte onun belirtisi oluyormuş
(457 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun
(1,465 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(873 puan) tarafından
Çeşme suyu  verme mutlaka hazır su ver

Sıcaklara dikkat et bünyesi hassastır
(1,465 puan) tarafından
Valla ne yalan söyliyim elimin altında bulunmayınca durek çeşme suyuna yöneliyorum ama artık öyle yapmam kaynatırım sürekli suyumu hazırda bulunsun
(2,194 puan) tarafından
Kız çeşme suyundan büyükler bile ishal oluyor birde kaynatmadan veriyormussun ben bulunduğum şehirde asla ceme suyu kendim eşim bile içmez ki bebeğe verelim eşim hastanede çalışıyor senede Kac kişi hastaneye yatıyor çeşme suyundan sulardaki bakteri vs yüzünden bebeklerin bünyesi daha hassas dokunuyordur kesinlikle çeşme suyu verme bebeğe
0 oy
(504 puan) tarafından
Abla vallahi ishal değilde bende kabızlıktan bıktım doğduğundan beri kabız hatta poposunda çatlak çıktı bir ara 
(1,465 puan) tarafından
Kuzum zaten bizimkide ya ishal ya kabız inan artık yeter diye bağırıyorum kabızlıktan çekiyor ıkınıyor yapana kadar kendini sıkmaktan kan ter içinde kalıyor yani hem kabızlıktan hem ishalden dert yanıyorz ikiside çok zor
(504 puan) tarafından
Herşey yedir düzelir diyordu doktor yok çorba et ürünleri süt ürünleri fayda etmiyor sebzeyide mücver olarak verebiliyorum ancak
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Enterogermina kullandınız mı
(1,465 puan) tarafından
Hayır hiç kullanmadım ne işe yarıyor
(12,856 puan) tarafından
Bağırsak düzenleyici canım eczaneden alabilirsiniz reçetesiz yaşını söyleyin mutlaka suya karıştırılıp içiliyor
0 oy
(1,073 puan) tarafından
Yoğurt Ayran Kefir ver canım bağırsaklar düzene girsin.probiyotik bunlar 

Çok geçmiş olsun canım tez zamanda iyileşir iňşAllah

Oğlumda ishaldi sürekli bez emme isteği yemek yemedi. İçi yanıyor yavrumun su istedi ayran istedi yoğurt verdim üç öğünün üçünde  ilaç desteği derken 10 günde geçti. 

Susuz kalmasın yavru.

Karpuz kavun meyve, sulu meyve yiyordu.
(1,465 puan) tarafından
Yoğurt vermeye çalışıyorum ne yapsam yemiyor ağzını bile açmıyor kaşığı ağzına götürdüğüm gibi kafasını çevirip kaçıyor
(1,073 puan) tarafından
İçine pekmez yda reçel koyup tatlandirabilirsin canm
(1,465 puan) tarafından
Tatlı şeyler daha çok ishal yapar kuzum tatlı yağlı şeylerden uzak durmak gerekiyor ishal döneminde
0 oy
tarafından
Yorumlara baktımda çeşme suyu veriyormussun arada verme sakın kuzum hazır su ver ben asla çeşme suyu kullanmiyorum çocuklara da kendimiz de büyük ihtimalle ondan oluyor. Bir kaç kere denk geldim bildiğin çamurlu su akıttı çeşme yada bulanık su geliyor hasta yapar bulanık su ne olduğu belli değil bazen ilaclandigi falan söyleniyor 
(1,465 puan) tarafından
Bugünden itibaren kaynatıp vericem veya alıcam çok sağol cnm bazen elimin altında bulunmadığından direk çeşmeye yöneliyorum
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Diş sıcak alerjı çölyak yenı salgın var ıshal oda olabılır ynı bırcok sebebı olbılır dıkkat edın bırn once gıdın.zayıfmışta bol bol yedırıp içirmeye calsıın yazık vücudu susuz kalır
(1,465 puan) tarafından
Bol bol su içirmeye çalışıyorum cnm dediğin gibi sussuz kalmaması için dün sabah 7 den ¹0 a kadar 5 defa yaptı akşam 12 ye kadar bu 10un üzerine çıktı kafayı yemek üzereyim
0 oy
(515 puan) tarafından
Çeşme suyunu kesinlikle verme benim bile bagirsaklarimi bozuyor ki çok uzun zamandır asla içmem birde entoragermina al çok işe yaricaktir kızım ne zaman ishal olsa veririm bı günde geçirir 
(1,465 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Gerçekten mi bilseydim çoktan alırdım fiyat olarak ne kadar acaba
(515 puan) tarafından
120 TL falan sanırım pahalı ama değer
(1,465 puan) tarafından
O kadar çok gereksiz şeylere para veriyoruz ki sağlıkları bağışıkları için değer cnm sağol bn bugün çıkarsam eczaneye uğrarım
(1,465 puan) tarafından
İçinde kaç adet var birde 10luk mu 20 lik mi
0 oy
(340 puan) tarafından
Cnm bizdede ishal sorunu vardı bir krem verdi popoya sürülüyor bilgin olsun ishalin ana sebebi popo kontrolünde çıkıyor catlatmis krem ile geçti sizinkinin poposuna baktilarmi oğlum 4aydir işhaldi
(1,465 puan) tarafından
Bizim hiç bakmıyorlar şikayetleri söylüyorum ilaç yazıp gönderiyorlar muayene dediğiniz karnına bakıyor bağırsak hareketlerine sussuz kalmış mı diye vücudu o kadar kuzum başka bir şey yaptıkları yok be gaita ne kan tahlili hiç bir şey
(340 puan) tarafından
Cnm istersen kremin adını verim ben kullan ishalimiz geçti 4 gün önce gittim doktora ben yada 5 gün önce geçti 3.gunu şuan çok iyi yapıyor mutluyuz gaitasi temiz çıktı halde oğlum ishaldii hep
(1,465 puan) tarafından
Zahmet olmayacaksa resmini atarsan sevinirim eczaneden reçetesiz veriyorlarsa alırım zaten ishlden önce sürekli kabız belkide bizimde böyledir
0 oy
(1,949 puan) tarafından
Inan canm benmkide öyle 17 aylık bu yaz çok sık ishal.oldu bem bu sulardan olduğunu düşünüyorum bende defalarca yaşadım 
(1,465 puan) tarafından
Aynen kuzum herkes diyo çölyak olabilir ama bizim bu yaza ayak bastığımız gibi başladı
0 oy
tarafından
Çölyak hastalığı olmasın da çölyak ekmek makarna gibi gultuenli birşey yediğinde bağırsağa dokunuyor ve ishal oluyormuş istersen bir doktara söyle
(1,465 puan) tarafından
Daha önce de makarna veriyordum cnm hiç böyle olmuyordu yaza ayak bastığımız gibi sürekli ishal
0 oy
(53 puan) tarafından
Benim cocuklarda ay i durumdaydi rotavirus testi yapin muhtemelen o olmus 
(1,465 puan) tarafından
Allah korusun cnm inşallah o değildir
(53 puan) tarafından
Insallah ama buyuk ihtimalle odur sari su gibi ishal olur günde 10 defa olur
(53 puan) tarafından
Bir test yapin bnce eger susuz kalırsa böbrek yetmezligi olur bol bol su icirin

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 182 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,292 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 378 göst.
11 Ocak 2024 Aile kategorisinde Gurbett (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 247 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 2516 (426 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 434 göst.
23 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,750 soru

11,368,262 cevap

34,850 kullanıcı