0 oy
550 göst.
Diğer kategorisinde (28 puan) tarafından
Kızlar Allah nasip ederse önümüzdeki cuma sezeryan ile doğum yapacağım evime gelen aile dışı misafirlere ne ikram edebilirim 

Kendim şimdiden bir şeyler yapsam mi diye düşünüyorum ne tavsiye edersiniz  bu arada Tekim benden başka yapacak yardım edicek kimse yok

18 Cevaplar

+5 oy
(25,224 puan) tarafından
Yeni dogum yapmış birinden ikram beklemek cok saçma ben hiç bşy yapmıcam gelen bebeğimi beni görmeye gelsin yiyip içimeye gelmesin kimse. Dikişli dikişli millete hizmet etmeyi cok saçma buluyorum 
(121 puan) tarafından
Aynen katılıyorum..Hasta bakmaya gidip evin kıyısını köşesini inceleyen açık arayan insanlardan hiç haz etmem..Gittiğim yerde de asla ev sahibinin açığını aramam yardım edebileceğim birşey varsa yardım etmeye çalışırım..Hasta evinden ikram beklemek saçmalık..
(5,913 puan) tarafından
Bncede biraz dusunceli olan oyle yapip getirir sahsen ben oyle bir yere gitsem ya yemek yapiorum ya kek yapip goturuorum boylede olmali bnce
(25,224 puan) tarafından
Tamam ikram etmek tabi ki güzel ama işte Bi lokum Bi gül suyu oda bir ikramdır.
(28 puan) tarafından
Tabii birisi gelirse insan memnun olur ama herkes öyle düşünceli olmuyor
(28 puan) tarafından
:)) doğru aslında
-Reklam-
0 oy
(56 puan) tarafından
kuzum bo kurabiye yap koy gelen cay demleyip servis etsin tekmissjn cok bisey yapma sen kalkip cay tutacak degilsin  ya cok cesit yapma gelenede kalkip kendini yorma lohusasin kusura kalicak degillwr ya
(28 puan) tarafından
Benim aklıma da kurabiye tarzı bir şeyler geldi başka ne olabilir ki yanında
Hemen bayatlamayacak
0 oy
tarafından
canım o zaman o gün pide yaptırıp ayranla dağıtabilirsin. çok misafirin olcaksa. çok gelen olmaz diyorsan, bozulmicak kokmicak şeyler yap gelince birileri yardım eder dağıtırlar. kektir sarmadır kurabiyedir hazır yufkalı börektir falan
(28 puan) tarafından
Sadece doğum yaptığım gün için demiyorum ara ara misafirler geliyor ya bebek için günü belli olmuyor çayın yanında yenilecek tarzı bir şeyler demek istedim
Evet hamur işi bir şeyler düşünüyorum ben de
tarafından
o zaman buzluğa börek at canım azar azar çıkarır ısıtır ikram edersin. sarma da yap onu da dolaptan çıkarır ısıtırsın bi de çay yaparsın yeterli olur sanırım
(28 puan) tarafından
Börek neyse de sarma çok zor geliyor bana :) kurabiye de basit
tarafından
ahah haklısın :) o zaman patates hasla koy dolaba sebzelerini de koy dolaba azar azar patates salatası yaparsın. kurabiye yaparsın vs :) bilemedim başka napılır hiç doğurmadım ahahah:))
0 oy
(13,137 puan) tarafından

Kurabiye taRzı  birşeyler yapabilesin ama bence al kuru pasta pastaneden çayın yanına koy yeni Doğum yapmışsın çeşit çeşit kimse beklemez herhal de :) Şehsen biz gittiğimiz de beklemeyiz :) 

(28 puan) tarafından
Doğru aslında evet olabilir insan düşünüyor ama yine de ne yapsam ne etsem diye
(13,137 puan) tarafından
Tabiki düşünüyor insan  ama sonuçta normal zaman değil anlayış gösterirşler  :)
0 oy
(3,187 puan) tarafından
A101 de nimet tepsi böreği var canım al birkaç teme at dolaba ben öyle yaptim.. birde salata,k yada tatlı  yaptim :)
(28 puan) tarafından
Evet biliyorum onlar da güzel oluyor olabilir aslında yanına da bir çeşit daha eklendi mi
(3,187 puan) tarafından
Ben peynirli ıspanaklı alıyordum kalabalık gelince 2 çeşit börek.oluyordu.. kalıpta kek üzerine sos yapabilirsiniz.. ama bence zaten börek salata tatlı yeter.. sonuçta ziyaret..
Akşam.gelen olursa mısır vs patlatiyordum..öyle atlattım yoğunluğu kızım 6 aylık yarın 10 kişiye yakın misafirim gelecek onlara farklı hazırlıyorum.. ama ilk birkac ay böyle geçti..kendinizi de çok yormayın yani sonuçta tatlı tuzlu salata ikram çıkartıyorsunuz artı bebekle ilgileniyorsunuz yıpratmayın kendinizi bebeğinizle ve kendinizle ilgilenen o vakitte :))
(28 puan) tarafından
Anladım tşk ederim tekrardan tavsiyleriniz için
insaaAllah bende en kolay şekilde atlaririm hepsini :)
(3,187 puan) tarafından
İnşallah :))
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Kurabiye poğaça börek yapıp buzluğa atabilirsin canım. 

Yada o halinle pek uğraşamazsan hazır poğaça kurabiye alır ikram edersin. 

Ben birkaç hafta sonra hazırlayıp buzluğa atacam 
(28 puan) tarafından
Tşk ederim evet olabilir o tarz
(3,136 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
tarafından
Çok iyi düşünmüşsün canım misafire ikram etmek sünnettir sen börek yap buzluğa koy poğaça falan yap buzluğa at gelenlere verirsin sarma sarabilirsen zeytinyagli yap hepsini buzlugunda sakla doğum edince misafire ikram edersin kimse ikram için yada sana yemek yemeye gelmiyor geçmiş olsuna geliyor kimisi var kabul bile etmiyorlar sırf birşeyler vermemek için ama bu benim fikrim yinede sen bilirsin 
(28 puan) tarafından
Teşekkür ederim ben de öyle düşünüyorum Ufak da olsa elimden geldiği kadar bir şeyler yapıp atmak istiyorum kenara
Boş çevirmek istemem kimseyi ne bileyim insan mahçup olur sanki
0 oy
(56 puan) tarafından
ben dogumdan once buzlugumu doldurmustum. dogumdan sonra misafir gelince hemen cikartip isitirdim cok cok isime yaradi. borek,pogaca, tatli-tuzlu kurabiye, sekerpare yapmistim. sende vakit buldukca hergun  bi cesit yap buzluga koy dursun. misafir gelince sadece isitirsin
(28 puan) tarafından
Evet ole düşünüyorum inşaAllah yaparım
0 oy
(6,040 puan) tarafından

Bi lokum bi kolonya en fazla da bi çay yani yeni doğum yapmış birinden kimsenin bi ogun yemek beklentisi olamaz zaten kuzum :angel:

(28 puan) tarafından
Ne bileyim biseyler ufakta olsa ikram etmek istiyo yine insan
Yani ben ole düşünüyorum
0 oy
(659 puan) tarafından
Zencefıllı tarcınlı kurabıye yap canım bayatlamaz zaten sana gelende saatlerce durmaz ınsallah bır cay bı kurabıye bırde pogaca yap at dolaba mıkrodalgan varda ısıtırsın 
(28 puan) tarafından
Haklısın inşaAllah yaparım
0 oy
tarafından

Hazır yufkadan buzluk böreği yaptım, buzluğu doldurdum. Gelene çıkardım. Bir kek bir de kısır tamamdır :)

(28 puan) tarafından
masaAllah güzelmiş :)
0 oy
(7 puan) tarafından
Valla benim kayınvalidem yanımda olsaydı Allah var yardım ederdi Umreye gitmişlerdi doğum zamanı bize bol zemzem suyu hurma getirmişlerdi neyse annem de İzmir de çalışıyor nasıl yapsın ne getirsin ben de oturdum bir koca tepsiye sarma sardım dizdim 4 sıra oldu yuvarlak koca bir tepsiye sonra strej çektim attım dolaba annem de geldi sonra doğumdan sonra koyduk hemen pisti rahat oluyor hem taze oluyor hem de hazır bir şeyler olmuş oluyor. Zaten eğer çevrede olur mu bilmem bize doğum yaptigim için sütlaç boğaca börek yapıp getirmişlerdi akrabalar 
(28 puan) tarafından
masaAllah ne güzel cok iyi olmuş
0 oy
tarafından
Valla ben hiç zahmet etmedim. Herşeyi hazır aldım. Börek aldım , kuru pasta aldım verdim çayla o kadar. Hamileyken hazırlık yapacaktım , eşim izin vermedi  , kimse karnını doyurmaya gelmez boşyere kendini yorma dedi. Doğumdan sonrada bebekle ilgilen ne gerekiyorsa alırım dedi. Benimde canıma minnet. Yapmadım bişey.
(28 puan) tarafından
Hazır bişey lerde alinsa iyi tâbi ki Gayet Güzel kuru caydan iyidir
0 oy
tarafından
kurabiye börek yap at dolaba canim sonradan zor oluyor yapmasi ben gelen kuru pastalardan falsn koymuştum 
(28 puan) tarafından
İnşaAllah canım tşk ederim
tarafından
cayla falan ugrasma zaten gelen az otursun ben gelen kurabiyeler den falan koydum hani eli bos gelinmez ya onceden yapıp dolaba atamamistim esimde kurupasta aldi. gelenler bimden kurabiye getiriyodu bide meyve suyu hep onlardan ikram ettim halam serbet yapti sonradan tatlilar borekler yaptı ilk gelenler sansizdi :)
0 oy
tarafından
Dondurucuda olan seyler pratik oluyor pogaca borek kek kurabiye aklina ne geliyorsa yapip atabilirsin mikrodalgada isitip hazirdan farksiz oluyor 
0 oy
(119,561 puan) tarafından
Bacim sezeryan olcakmisin napcan millete ikramlik esin alsin 2 kilo kurupasta cayla veya kahveyle ver gitsin yorma kendini haa bide eve gelenlere öpturme bebeni bazilari yeni dogan bebekleri sapur supur opuyo gicik oluyom kucaga bile verme ben vermiycem yani
(28 puan) tarafından
İnşaAllah ole yaparım :) öptürmem tsk ederim
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Cnm daha onların getirmesi gerek diye düşünüyorum yani bana herkes çorba tatlı falan getirdiler ben hiç bisi yapmadım doğum yapmssn sonuçta 
(28 puan) tarafından
Ne güzel banada getiren olur İnşaAllah :)
(5,436 puan) tarafından
Inşallah cnmmm

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 222 göst.
15 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde &Nazenin & (650 puan) tarafından soruldu
0 oy
73 cevap 1,287 göst.
0 oy
19 cevap 469 göst.
17 Şubat 2022 Aile kategorisinde kbramm27 (374 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 108 göst.

381,504 soru

11,421,914 cevap

34,979 kullanıcı

...