0 oy
85 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ne yapsam ona veriyorum ayreten ona çorba yapıyorum siz neler yapıyorsuuz tarif verirseniz sevinirim

2 Cevaplar

0 oy
(2,545 puan) tarafından
Evde ne yaparsam veriyorum canım. 
-Reklam-
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Benim ki iki buçuk yaşında ne yersek o da yiyor mesela sabah sucuklu yumurta yaptım onu Yedi öğlen köfte pilav yayla çorbası kavun Yedi kalkınca da Allah kerim şu an uyuyo makarna ayran yaparım en pratik yatarken de süt içer. Aralarda meyve yiyor şeftali armut erik muz bazende bisküvi kek meyvesuyu . Onun dışında her gün çorba yaparım biz icmesekte onun için yaparım yayla çorbası tarhana şehriye çorbası mercimek, tavuk çorbası sebze çorbası filan. Yemek olarakda tavuk köfte pilav fasulye patlıcan bulgur nohut karnıyarık dolma kavurma kızartma ne olursa yaparım yer çok şükür küçükken çok istahsizdi
tarafından
Benim kızım 1 yaşında bu çorbaları nasıl yapıyorsun canım tarif veirir misin
(5,324 puan) tarafından
Ben hiç ölçülü yapmıyorum ki hepsi göz kararı internette nefis yemek tarifleri var istersen ordan bak ölçülerine. Mesela sebze çorbası Bi havuç Bi kabak Bi kusogan Bi patates hepsini rendeliyorum soğanı az kavuruyorum üstüne nane ekliyorum sonrada sebzeleri ekleyip biraz daha kavyruyorum üstüne de suyunu ekliyorum istersen içine et suyu tavuk suyuda ekle sebzeler pişince blender yapıyorum. Tavuk çorbası da iki parça tavuğu hasliyorum pişince az yagda un kavyruyorum kaşığı ucuyla salça bide nane ekleyip kavyruyorum üstüne Bi bardak tavuk suyu Bi bardak normal su ekliyorum haslanan tavuguda didkleyip içine koyuyorum Biraz kaynatiyorum içine Sarımsak da rendele çok güzel oluyo pişince limon sık içir hasta olunca da iyi geliyo bebeğe
tarafından
Ay çok sağol yazdığın için ellerin dert görmesin

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 105 göst.
27 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Es-Es (811 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 411 göst.
20 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Tugba ayaz (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 306 göst.
0 oy