0 oy
138 göst.
Aile kategorisinde (24 puan) tarafından
Merhaba bebeğinize mahremiyet bilincini ya da yabancılara karşı davranışlarını nasıl eğitiyorsunuz? 

4 Cevaplar

0 oy
(13,821 puan) tarafından
Oğlum üç yaşına girecek konuşuyorum anlatıyorum ana tık yok hala herkesin peşine gider masasına oturur utanma da yok 
(24 puan) tarafından
Burcu ne :) bebeklikte yabancılama dönemi yaşadı mı
(13,821 puan) tarafından
Terazi küçükken herkesten kaçardı ağlardı her gören derdi işte çıkmıyor kimseyi görmüyor halbuki çıkardı dönemsel derdim ben şimdi de tersi oldu çocuk pikniğe gideriz herkesin peşine gider masasına oturur çıplak kalsa utanmaz
(24 puan) tarafından
Çocuklar çok sık huy değiştiriyorlar demek
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben küçüklük den beri alıştırdım 3 yaşın da kimsenin yanın da memeni açma pipini açma elletirme ayıp bakmasınlar sana dedim hep bı yere gitsek sırtı terleyince çıkarıyorum hemen bacaklarıma yapışıyor ayıp ört diyor göstermiyor kimseye sünnet oldu mesela çok zorlandık doktora bile açmak istemedi çok ağladı ama iyi bişey devir artık çok kötü kızı erkeği kalmadı 
(24 puan) tarafından
İyi yapmışsın aynen öyle
0 oy
(364 puan) tarafından
Benim oğlum henüz bunun için küçük ama mahremiyet erken yaşta başlar altını kimsenin yanında değiştirmem babası hariç. Biraz daha büyüyünce özel bölgelerini anlatcam bak bunlar senin özel bölgelerin buraları anne baba ve doktor hariç kimse dokunamaz senin hoşuna gitmeyen tedirgin olduğun zaman hemen hayır de kimseye dokundurtma ve biri hoşlanmadığın hir şey yaparsa gelip bana anlatabilirsin vs vs gibi tanımadığın kişilerle konuşmaması onlardan hic birsey almaması gerektiğini ve tanımadığı kimseyle gitmemesi gerektiğini anlatmak lazım. 2 yaşına gelince babasınin banyo yaptırması ve mutlaka altında sortuyla yaptırması sonra eğer emziriyorsaniz 2 yaşından sonra emzirmeyi bitirin çünkü 2 yaşından sonra mahremiyet açısından çocukta tutarsızlık olur 
(24 puan) tarafından
Ben de 2 yaşına kadar emziriririm diyorum sütüm olursa o da maksimum. Beim bebeğim 7 aylık ben şimdi söylüyorum bir de kitaplar aldım onun anlayabileceği
0 oy
tarafından
mesela altini sadece ben degistirdim mecburiyet harici kimse degismedi.. daha yurudugu donemlerde ablamlara birakip markete cikmistim, altini degistiremiyoruz die aramislardi 
(24 puan) tarafından
Ben de aynen onu yapıyorum eşim ne var ki diyordu. Değiştiririken de altını sadece anne açabilit diyordum hep

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 56 göst.
28 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 175 göst.
20 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Greyy (933 puan) tarafından soruldu
+3 oy
3 cevap 115 göst.
7 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 129 göst.

380,074 soru

11,377,620 cevap

34,864 kullanıcı

...