0 oy
739 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Yaaa geçen gün benim doğum günümdü. Komşularım da biliyorlar. Bugün karşı komşu davet etti beni kahve içelim diye bende tamam deyip gittim. Komşum doğum günüm için bana çok özel bir markanın parfümünü hediye etti. Yani yaklaşım 800-900 TL civarı. Ben eve geldikten sonra paketi açıp farkettim pahalı birşey olduğunu düşünüp netten baktım ve fiyatı çok yüksek. Yani ben mahcup oldum bu kadar pahalı birşeyi neden verdi ki bana? Geri versem ayıp olur mu sizce ne yapayım yaa. 

image

15 Cevaplar

+1 oy
(1,371 puan) tarafından
Çakma olma ihtimali yüzde kaç
tarafından
%90 bu devirde :D
tarafından
Çok düşük. Varlıklı insalar ama şükür benimde var. Valla kendimi çok kötü hissediyorum yaaa geri versem mi acaba
tarafından
Hee durumları iyiyse olabilir tabi bence ver kabul etmeyecek büyük ihtimalle ve sende ona bişeyler almalısın
tarafından
Yarın vermeyi teklif edeceğim büyük ihtimal kabul etmez ama bende onun altında kalmam ama ona eş değer ne alabilirim ki
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Çakmadır o sıkıntı yapma bu devirde komşuya 800 liralık parfüm alacak kimse yoktur bence :D

tarafından
Valla bilmiyorum yaa normalde maddi durumları çok çok iyi ve kadında çakma kullanacak kadın değil. Gerçi benimde durumum iyi çok şükür ama gidipte o kadarlık şeyi hediye vermem:/
0 oy
tarafından
Ona da hediye gelmiştir jznzjzn
tarafından
Bilmiyorum ama yine de bana vermesi beni mahcup etti yaaa o kadar pahalı şey istemem valla
0 oy
(5,870 puan) tarafından
Zengin değilse teester olabilir yada çakma bacım :) çokta şeey etme 
tarafından
Varlıklı insanlar canım o yüzden kötü hissediyorum kendimi
(5,870 puan) tarafından
Valla bence gönlünden geçeni almış geri vermek hoş olmaz hediyenin fiyatı çok önemli değil. Yani o 800 TL verdi diye sende 800 TL vermek Zorunda değilsin
tarafından
Yaa emin ol ben alışık değilim sanki ona borçlu oşsu merhaba gibi hissediyorum. Hemde o kadar pahalı bir hediye beni aşırı strese soktu
(5,870 puan) tarafından
Yani maddi durumu çok iyi olan arkadaşlarım bana hediye alırlar hiç fiyatlarına bakmak aklıma gelmez açıkçası.. Hediye borç değildir ki
0 oy
tarafından

Kız kullan gitsin :D

tarafından
Ayy yapamam valla ben alışık değilim lazım değildi valla benim 200 liralık parfümüm yeterdi bana
0 oy
tarafından
Fotoyu at çakma olup olmadığını anlarız 
(10,046 puan) tarafından
Bi tek sana cvp vermemis :D
0 oy
(5,331 puan) tarafından
Bana hediye verilmesini hiç sevmiyorum bide o kadar oahaliysa hiç istemem :D vermen ayıp olacaktır bence
tarafından
Yaaa be  paketi eve gelince saatler sonra açtım bir de anında baksaydım da pahalı olabileceği hemen aklıma gelmezdi sonradan farkettim. Mesajda attım çok pahalı mahcup ettin beni diye
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Bu komşuyu bana gönder:)
tarafından
Anlaştık:)))
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Yani sonuçta hediye geri vermek yanlış bir şey içinden gelmese vermez zaten al bu pahalı dersen görgüsüzlük gibş olur onun yerine sende ona bir hediye falan alsan biraz zaman sonra daha mantıklı ve uygun olur 
tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama ona eş değer ne alabilirim ki
(2,610 puan) tarafından
Kendini şartlandırma eş değer olması lazım değil biraz değerli olsun yeter ev eşyası kıyafet ayakkabı çanta her şey olur
0 oy
tarafından
Çakmadır kalibimi basarim ama olsun çakma da olsa hediye hediyedir
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Fotoğraf atsana bi bakayım çakma mı değil mi
0 oy
(3,882 puan) tarafından
İçinden gelmş demek ki canm senin de durumun varsa karsılıgını verirsin
0 oy
(564 puan) tarafından
İncelik etmiş almış geri vermeyi teklif etme bence canım hoş olmaz. Sende onun doğum gününde eşdeğer güzel bir hediye ile karşılık verirsin olur biter
0 oy
tarafından
Hediye vermiş işte neyini geri vereceksin
0 oy
tarafından
Onada hediye gelmiştir alacağını sanmiyorum

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 447 göst.
14 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (258 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 171 göst.