0 oy
451 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (886 puan) tarafından
Kizlar merhaba doğum yapalı 3 gün oldu birşeyler pişirip götürdüm odaya girdim göğüsleri taş gibi ilk doğumu tabi birşeyleri bilmiyor ama iki göğsünde sertleşmiş baya yardımcı olmaya çalıştım sağmaya çalıştık el yardımı ama göğsu tıknmış olmalıki süt bi türlü assagi inmiyor  bildiğim tüm yöntemi söyledim doktora gitmesi şartmı bu durumda birde göğüsten gejen süt sapsarı o sütü vercekmiyim flan dedide yok dedim o iltihapa benziyor dedm  umarım yanlış görmemişmdr hali perişandı çok üzüldüm keşke elimden fazlası gelse.. etrafinda kimsede doğru düzgün akil vermemiş ki kıza ucuda hiç yok eşim dedi gut yardımcı ol flan tmm dedim korkudan duş bile almamış dikişi açılır diye güzelce anlattım umarım anlamsdr

28 Cevaplar

+4 oy
(1,301 puan) tarafından
O ilk çıkan sütü tabiki verecek yazikkk yaa bilip bilmeden yanlış yöneltmişsinizzz
(886 puan) tarafından
AmA iltihaba benziyor du göğsü pompayla sağdık bir damla bile inmiyor bildiğimiz tıkalı gibi .. neden sağm olmuyor o zaman
(1,301 puan) tarafından
Sarımsı birşey miydi
tarafından
Ağız sütü en faydalı süttü o tüh araya gitti
(886 puan) tarafından
Canlar halletim ver dedim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
O süt en faydalısı versin bebeğe benim sğtğmde ilk bi hafta çok yağlı sapsarıydı annem bi damlasını bile heba ettirmedi sqğıp sağıp verdim bebeğe 
+1 oy
(695 puan) tarafından
İlk sütü vermeli sicak duş altinda beklesin masaj yapsn hatta tarakla duşta tarayanda warms ama ben 3 defa mastit oldm ne yaptysam gecmedi saglik ocagina gtsin antibiyotik we krem warior hemen acilior ben ateslenirdm bebegimi dahi tutamazdm titremekten birde gogus ucu catlagi olmasn bebek emdikce acik yara mastit yapior süt sagma makinasi alsn emzirdikten snra onunla sagsn gogslerini boşalts 
+1 oy
(795 puan) tarafından
önce ılık dus alsin canim sonra sagim yapsin ilk sarı olan süt cok faydali versin tabi sonra da lahana sarsin tikanik kanallari açar mutlaka gogus pompasiyla sagim yapsin surekli rahatlatir onu. Ağrısı çok kötü oluyor koltuk altina kadar şişer sonra aman diyim 
+1 oy
tarafından
Kız ilk sütü yağlı olduğu için öyle gelmiştir sana hastaneye gidip pompa makinasıyla sagsin onların makinaları daha hızlı cekiyo
+1 oy
(1,297 puan) tarafından
O ilk süt benim sap sariydi asiri yagliydi onu mutlaka icirsin bebege
0 oy
(365 puan) tarafından
Önce sıcak suya girip masaj yapsın göğsüne sonra soguk su döksün ben öyle yapıyordum geçiyordu canım 
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Ayy o ağrı cok kötü.  Bende 3 gün kıvranmıstım
0 oy
tarafından
Süt sağma pompaları var en azından ondan alsa göğüs ucu çıkaran şeyler var onu kullansın
0 oy
(701 puan) tarafından
Ay çok kötü ya çok geçmiş olsun direk acile gitsin bolca şagsin memeyi bende çektim onu mastitli mememi emzirdim ama sagdigimi saksıya döktüm hiç durmasın elle ovsun musluktan ılık su akiyodur bolca yıkasın
0 oy
tarafından
Aaaa hemen söyle o ılk şutu versın o çok yararlı bilip bılmeden nıye dedın
0 oy
(244 puan) tarafından
O sütü vermesi gerekiyordu bebeğine en önemlisi ilk gelen süt zaten 
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Silikon göğüs uçları var Onlardan kullanabilir ucu çıkmazsa
0 oy
(886 puan) tarafından
Tamam kizlar diycem mutlaka yarn sabah ilk süt o dökme diye merak etmeyin dökmenden yetşrm
0 oy
tarafından
Havluyu sıcak suyla yıkayın sicakken göğsüme masaj yapsın aynısını bende yaşadım çünkü çok çektim sağma makinesyle sagmaya çalışsın göğüs ucunu çıkarmaya çalışın ondan sonra bebe emer boşalır 
0 oy
(33 puan) tarafından
İlk süt cok önemli bagışıklık kazanması icin hemen arayın birdaha dökmesin sütünü
0 oy
tarafından
3 gunluk anneye sen sutun ıltıhaplı dıye vermemı dedın. O kolostrum   . Bebege en faydalı sut o. Lutfen bılmedıgınız konularda kmseye bılgı vermeyın. Cocuk emmıkce duzelır . Duzelmezse sagım makınası alıp elektırıklı sagım yapsın yokda hastaneye gıtsın dırek beklemeden.
0 oy
tarafından
Sarı olan süt veriliyo canm bebeğe en faydalı süt o , bi leğene dirseğinizin yanmayacağı şekilde bi su yapın memelerini içine sokun masaj yapın daha sonra sağın bnde olmuştm valla annem böyle yaptı kayınvalidemle rahatladm , sonra 2 sAtte 1 hep pompayla sağdm
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Benim bildiğim ili süt yenidoğan bebek için çok iyi . Ama iltihap varsa bilmiyorum
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Kız  daha sen tam olmamis sin yaaa o süt en faydalı süt
(886 puan) tarafından
Nasıl bir üslup!!! Evine gittiğimde bna mama veriyorum abla dedi hastanede verdn mi dedim süt evet dedi .. göğüsler taş gibi onuda gectim memeden süt akmıyor cok zor geliyor ne deseydim sütü sanki iltihaplı gibi geliyordu bu günde dedim sen mama veriyosun o ilk sütün cok faydali ver mutlaka maşallah sabah sabah çok kırıcısınz ......
(12,264 puan) tarafından
Ehhh kız sende bana patlama beee . Valla bende daha tam olmamamisjm
Üslup derken ben ne dediğimi çok iyi biliyorum
Sen henüz tam bilgiye sahip değilsin demek istedim ki bende aynı şekilde

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 171 göst.
19 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Ball annesi (1,054 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 1,037 göst.
20 Haziran 2022 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
+1 oy