0 oy
158 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,270 puan) tarafından
Kızlar 13 yıl önce bir dişime kanal tedavisi yaptırmıştım. Hiçbir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. Ama dün akşam yemek yerken dişime kemik geldi ve dolgu zarar gördü sallanıyor düşecek gibi. Dişçiye gitsem ne yaparlar sizce. Özel diş hastanesini aradım tekrar kanal tedavisi yapılabilir diyo. Öyle mi yapılır sizce yoksa sadece dolgu mu yapılır tekrar. Devletten randevu alcam en erken 15 güne verilecek ağrıyor da baya nasıl beklicem bilmiyorum:( özel 1600 TL istedi açıkçası o kadar para vermek istemiyorum. Başına gelen var mı tekrar dolgu mu yaparlar yoksa tekrar kanal tedavisi mi

5 Cevaplar

0 oy
(17,552 puan) tarafından
Annemin düştü enfeksiyon kaptı yaa
-Reklam-
0 oy
(65 puan) tarafından
Tekrar temizleyebilirler iltihap kapmışsa. Sağlık bu para vermek istemiyorum demişsin buna harcamayacak isen ne yapacaksın parayı.  devlet te sağlık sistemi çökmüş. Geçmiş olsun 
(1,270 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Herkes pat diye cebinden 1600 TL çıkarıp veremeyebilir değil mi.. eleştirmek için yer arıyorsunuz gerçekten şaşırıyorum..
0 oy
(14,003 puan) tarafından
Hemen git canım tekrar temizleyip yeni dolgu yaparlar. Benim dolgum düşeli uzun zaman oldu, yeni yeni ağrı yapınca doktora gittim mesela düşünce hemen gelseydin kurtarırdik ama artık bir şey yapamayız dedi ve bugün çekilecek :/ ben senin yerinde olsam özele muayeneye giderim zaten ücretsiz oluyor genelde. İlaç falan verirse al kullan devlet randevusuna kadar. Sonra devlete gidince de hemen yapar dolguyu geri.
(1,270 puan) tarafından
Yaa senin sadece dolguydu o zaman cnm. Benim diş kanal tedavisi yapılmıştı. Özel muayeneye gidicem sağol cnm aklıma getirdin
(14,003 puan) tarafından
Yok canım kanal tedavisi yapılmadan dolgu yapılmaz ki. Tedavi edip temizleyip yapıyorlar dolguyu yoksa içi kötü olan dişe dolgu neden yapsınlar yine ağrı yapar
(1,270 puan) tarafından
Kuzum zaten kanal tedavisi yapıldı o dişe. Öyle dolgu yapıldı. Şimdi o dolgu düştü
0 oy
(248 puan) tarafından
Benım dolgun da dustu kanal tedavisi de kırıkrıtekrar yapıldı kanal tedavisi canım dewlete gıt ben 7ay sonra yaptırdım hamıleydım gidemedim dogumdan sonra gıttı 
(1,270 puan) tarafından
Kanal tedavisi nasıl tekrar yapılıyor canım zaten ilk kanal yaparken sinirleri öldürmüyorlar mı çok acıdı mı bir de ikinciye yaparken
(248 puan) tarafından
Yok hıc hissetmedim bı uyusuturunca acıdı okadar Baska yok tekrar yapıyor kı mikrop falan kalmasın agrı olmasın diye hıc acı yok
(1,270 puan) tarafından
Tekrar yapıyor he ilk defa duydum bunu canım sağol ya bir bakicam olmadı bugün özel muayeneye giderim durumu öğrenirim
0 oy
tarafından
Bende devlette yaptırdım çok iyi bir doktorsa doktorum çok uğraştı ... Seninki miladini doldurmuş gitsen zaten ilaç vericek durumuna bakar ona göre yapar .... Korkuyor musun kanal tedavisinden ben yaptırdım çok da zor bişey degil
(1,270 puan) tarafından
Kız işte bu 13 yıl önce yaptığı var ya canımı çıkarmıştı yaparken. Çok korkum var. 4 yıl önce de özele yaptırdım kanal tedavisi yine fena değildi az acıdı. Şimdi zaten kanal tedavisi yapilmis dişe tekrar kanal yaparlar mı onu bilmiyorum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 109 göst.
0 oy
7 cevap 158 göst.
12 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Syma (643 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.
15 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anne adayiiii (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 81 göst.
6 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde BirMelek (1,057 puan) tarafından soruldu

377,091 soru

11,284,724 cevap

34,689 kullanıcı

...