0 oy
547 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (3,143 puan) tarafından
Kızlar 5 litrelik yağim ancak 1 ay gidiyor zor zor yanı. Fazla kek börek ye yapmam ayda 2 kere falan ama çoğunlukla 2 günde bir 2-3 çeşit yemek mutlaka pişer. Kızartma 1-2 kez yaparım ama aynı yağı kullanırım ikinciye tekrar yag dokmem tencereye. Öyle yağlı da olmaz yemeklerim normal olur. Bana sanki briaz daha uzun gitmesi lazım gibime geliyor. Sizin ne kadar sürede bitiyor ?

28 Cevaplar

0 oy
(1,030 puan) tarafından
5 litre 2.5  ay gidiyor nerdeyse ben zeytinyaği daha çok kullanıyorum birde şimdi fritöz aldım daha da uzun gider heralde 
(3,143 puan) tarafından
Zeytinyağı hiç kullanmam canım margarin ve ayçiçek yağı. Oda 1 ay anca gidiyor.
-Reklam-
0 oy
(136 puan) tarafından
6 ay en az ona bile ne çabuk bitiriyon az kullan diyor sen düşün halimi 
(3,143 puan) tarafından
Nasıl idare ediyorsun o kadar :(
(136 puan) tarafından
İdare etmesen nolacak zehir oluyor herşey tek yağ olsa kendi yer yedirmez zaten bende ailemin yanına gidiyorum napıyım
(3,143 puan) tarafından
Allah sabır versin canım. Rabb'im eşine merhamet versin.
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Hic hesaplamadim
(3,950 puan) tarafından
Rabbim herkesin yardımcısı olsun.
(3,143 puan) tarafından
Amin canım amin geçim çok zor oldu artik
(3,950 puan) tarafından
Aynen öyle canim her hafta bebek bezlerine zam yapıyorlae
(3,143 puan) tarafından
Zaten şu bebek malzemelerindeki fiyatlar beni çıldırtıyor. Ya bu bebek ya bebeklerin sırtından kazanmayın bari. Nasıl bi zamana geldik insanlar nasıl bu kadar vicdansız olablyr. Bak iki gün evvel menemen yaptım ben konserve. Pazarda domatesin kilosu 12-13 lira öbür sivri domates te 8 -9 liraydı. Dedim heralde yapmicam. Eşimin kuzeni yani kaynım uzun yol şoförü hallere mal getiriyor eşime demişti gardaş git halden al dhaa hesaplı. Normal domates 6 TL sivri de 5 TL di. Bu kadar üstüne bindirip millete nasıl satarsınız ya. Tamam benzin falan filan ama kilo başı yüzde yüz üstüne satıyorlar. Bu fiyatları bu durumlara getirenlere de hakkımı helal etmiyorum bu durumu kullanıp sözde Müslümanım diye geçinen hak yiyicilere de helal etmiyorum yüzde yüz karla satılmaz insanda vicdan olcak.
(3,950 puan) tarafından
Aynen öyle canim bende hep köyden annemlerin ordan getiriyorum herseyi. Yoksa pazardan dometes biber patlican alinacak gibi degil
0 oy
(1,741 puan) tarafından
5 litre 4 ay gidiyo  canım hemen hemen gelen giden olmazsa eşim ben bide 22 aylık oğlum 3 kisiyiz
(3,143 puan) tarafından
Maşallah canım bana ancak 1 ay
(1,741 puan) tarafından
Çabuk bitiyormuş cnm ben yemeklerimi de en fazla 2 günlük yaparım halbuki hep de pişer yemek 2 şer çeşit en az ama genede denedik o kadar gitti bende anlamadım:)
(3,143 puan) tarafından
Ben çok yemek pişiriyorum ama canım eşimin ogle yemeğini de evden koyuyorum bide 1 er tabakla sofradan kalkan biri değil eşim. Güzel yer yani :D
(1,741 puan) tarafından
O yüzden normal canım:)
0 oy
tarafından
Sürekli yemk pismez kimsem gelmz bir yere gitmm fazla kizarmta yapıyorum 1.5 ay gidiyor 
(3,143 puan) tarafından
Anladım canım benim 1 ay anca gidiyor devamlı yemek pişer
0 oy
(25,223 puan) tarafından
3 veya 4 ay gidiyor haftada 1 de kek yaparım en son 1 ay önce kayınvaldem wldı 5 litrelik bidon daha ağzından 1 litre anca kullanmışımdır
(3,143 puan) tarafından
Maşallah sana canım
0 oy
(54 puan) tarafından
Ne kadar kullanırsan 
(3,143 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(202 puan) tarafından
Ben yemekleri çok yağlı sevmem kizartma da hafta sonu kahvaltı da olur sadece bende ocak ayında aldım 5 litre hayla bitmedi az kalmış 
(3,143 puan) tarafından
Bizde çok gidiyor ya
(202 puan) tarafından
Yemekleri  çok yağlı yapmayın annem de de çok gider
(3,143 puan) tarafından
Yemekleri fazla yağlı yapmıyorum canım kimse daha yemeklerime yagli olmuş demedi kaç kişi ağırladım yani. Hani 2 ay falan gidenleri bir nebze anlıyorum  ama 5 lt lik yağın 9 ay gidebilmesi içinde fisfisla her yemeğe 1 fis fislatman lazım. Onu da fislatcagna hiç yağ atma daha iyi xjzjd pilav makarna bulgur bunlar hele normal olması gerekenden daha az yağ attığın zaman kupkuru oluyor yenmiyor. Kızarma da ayda 1 kere anca yaparım o kadar kek börek te ayda 2 kere falan. Ama yemeğim 2 günde iki çeşit olarak bazende günde bir pişiyor. Eşimin öğlen yemeğini de ben koyuyorum o yüzden yemek bizde çok pişiyor.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 308 göst.
9 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 1,017 göst.
27 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 136 göst.
16 Ocak 2023 Diğer kategorisinde nrdn91 (1,849 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 102 göst.
18 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,543 puan) tarafından soruldu

383,399 soru

11,474,098 cevap

35,077 kullanıcı