0 oy
544 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (3,141 puan) tarafından
Kızlar 5 litrelik yağim ancak 1 ay gidiyor zor zor yanı. Fazla kek börek ye yapmam ayda 2 kere falan ama çoğunlukla 2 günde bir 2-3 çeşit yemek mutlaka pişer. Kızartma 1-2 kez yaparım ama aynı yağı kullanırım ikinciye tekrar yag dokmem tencereye. Öyle yağlı da olmaz yemeklerim normal olur. Bana sanki briaz daha uzun gitmesi lazım gibime geliyor. Sizin ne kadar sürede bitiyor ?

28 Cevaplar

0 oy
(4,700 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Hemen hemen aynıyız biz de her gün yemek pişer ama haftada bir anneme giderim bazen bir iki gün kalırım anca yağ 1 ay atar 
(3,141 puan) tarafından
Valla dünyanın parasi ya az kullanıyor diyorum yemek kupkuru oluyor eşim diyor noldu korktun mu yağ atmaya diyorum napim altın suyu :D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım ay sonu anca geliyor.  Ek olarak 2 kilo tereyağ 2 kilo da zeytinyagi kullanıyorum 
tarafından
2 kişiyse tek çeşit yapılıyorsa 2 ay gider Bi yağ:))
(3,182 puan) tarafından
Aynen canım gidiyor :)
(3,141 puan) tarafından
Tek çeşit mumkunati yok mecbur iki çeşit yapmam lazım eşimin iş geridne yediği yemekleri ben koyuyorum sefer tasiyla. E öğlen yenmiş oluyor akşam da yeniyor. Kaynanam zaten hem öğlen yiyor hem eşim gelince yiyor :D ben bi tek sabah kahvaltı akşam yemek yerim o kadar. Anca yetiriyorum ya fazla da koymuyorum deneyeyim az koyayım diyorum kupkuru oluyor hemen eşim anlıyor yağın azalmış heralde koymaya korkmussun diyor napim altın suyu diyorum :D
tarafından
Bizim evde yemeksiz olmuyor zaten ana yemek çorba al sana iki çeşit:)) pilav ,salata ,makarna vs vs bunlara hep yağ lazım ben haftada 2 gün zeytinyağlı yemek yapıyorum üstelik:)
(3,141 puan) tarafından
Makarna pilav olmazsa nasıl adama yemek koyacağım çorba yada sıvı seyelr sefertasindan dökülüyor yemeğin bile tanelerini koyuyorum
0 oy
(15,823 puan) tarafından
1 ay bazen oncedende bitiyooo valla uzun süre kullananlardan değilim bende☺️
(3,141 puan) tarafından
Ben bide margarinde kullanıyorum onu kullanmasam ayı da cikaramam
0 oy
(4,426 puan) tarafından
1 1.5 ay kadar gidiyor sıvıyağ ben bazen margarinle karışık da yemek yapıyorum o zaman daha uzun gidiyor 
(3,141 puan) tarafından
Canım eşimin öğlen yemeğini de ben evden koyuyorum sefer tasina tek çeşit yapsam öyle hiç yetisemem
(4,426 puan) tarafından
Gerçi okullar açılıyor benimde artık hamur işim üç öğünüm bitmez artık güya müdahele edilecekti gıda ürünlerinde ki fahiş fiyata bunlar müdahele ettikçe artiyor ") jsishdh aksine düşmesi gerekmiyor muydu
(3,141 puan) tarafından
Kız ne mudehalesi iyice aldı başını gidiyor herşey. Tam taklavat mutfak alışverişi yapayım desen sebzesi eti kurubakliyati meyvesi kahvaltılıgi en az 3000 TL lik oluyorsun. Malesef herşeyi kısarak aliyoruz artık evde hiç bişey kalmıyor ay bitmeden evdeki gıdalar bitiyor insan ne yapacağını şaşırıyor. Geçen ay 1000 TL lik alışveriş yapabilirim ayın ortaisnda herşey bitti mecbur biseyelr lazım oldukça ufak ufak aldım ama böyle daha çok gidiyor. Napcaz bilmiyorum gerçekten. Herşey çok pahalı bide kiradayim o kadar zorki. Çocuğa ilaç almam lazımdi kabız bağırsak düzenleyici alacaktim 125 TL dedi. Ya çocuk ilacı nasıl 125 TL olur aklım almıyor alamadım. Babam sordu geçen hala kabız mi çocuk diye evet baba herşeyi denedim düzelmiyor dedim ilacı yok mu dedi bağırsak düzenleyici var ama pahalı dedim adını yaz gönder bana ben alayım dedi aldı sağolsun ama insan bı saatten sonra mahcup oluyor.
(4,426 puan) tarafından
Aynen öyle canım benim babamda sağ olsun elonden gelenin her daim en iyisini yapar ama işte diyemiyorsun ki baba suna ihtiyacım var yaş olmuş bilmem kaç evlenmişsin çoluk çocuğa karışmışsın daha babandan bir şey isteyemiyorsun istersende yüzün yani renkten renge giriyor allahım yardımcımız olsun çok zor zamandayiz çok
(3,141 puan) tarafından
Öyle isteyemiyorsun valla. Benim oğlanın bez mamalarini hep babam aldı. Yani ben hamileyken dedi ki hem alcam siz karismicaksiniz dedi. Demseydi al diyemezdim yani. 1 yaşında mamayı bıraktık. Şimdi 14 aylık sadece bez alıyor ayda 78 li paket bitiyor. Bitmeye yakın al diyemiyorum valla kendi soruyor kaç tane kaldı alayım diye bende baba 5 tane kaldı diyorum tamam alır getiririm bu gün diyor. Sormasa al diyemicem yani. Allah yardımcımız olsun valla gerçekten çok zor zamandakiz gecm çok zor olmuş. Artık orta halli kimse kalmadı. Ya çok zengin insanalr yada çok yoksul. Bunu alsam ay sonunu getireblrmiyim demeden rhatca alışveriş yapcak kadar durumlar düzelse yeter ev araba hayal zaten.
0 oy
tarafından
Benimki bir ay bile dayanmıyor canım çok yemek pişer bizde 3 kişiyiz ama misafirim çok oluyor birde ağır yemekler yaparım genelde ve tatlı börek poğaça da çok yapılıyor 
(3,141 puan) tarafından
Ben bide eşime öğlen yemeği yemek koyduğum için bizde de çok yemek yapılıyor canım margarin de kullanıyorum onu da kullanmasam daha az gider
0 oy
tarafından
Geçen sene bu zamanlar 5 litrelik zeytinyağı almıştım. Daha yeni bitti.
tarafından
Bana çok uzun süre gittiği için çok sıkıntı etmiyorum fiyatını. Bizde kızartma pişmez hiç. Hamur işi falan da çok çok nadir. Yemeklere bile en fazla 2 yemek kaşığı yağ atarım. O yüzden yağı en son ne zaman aldım unutuyorum :D
(3,141 puan) tarafından
Ben azıcık az atayım hemen farkediliyor yemek kuru oluyor eşim hatta diyor noldu korktun mu yağ atmaya diyor :D bende diyorum altın suyu napm :D
tarafından
Aranılan örnek hatun
tarafından
Harbiden altın suyu olmuş ama yaa. Bizde çok sevilmiyor yağlı şeyler. Patates kızartması da fırında olur mesela bizde. Üzerine spreyle yap sıkar baharatlar atarım fırına :)) köfte falan. Hep fırın :D
(3,141 puan) tarafından
Bu ay patates bile kizartmadim gene de bitti. Allah büyük napalim ya elimden geleni yapıyorum ama gene de çok gidiyor
0 oy
(2,303 puan) tarafından
2 kişilik bir aileyiz, kızartma çok yaparız. 1 ay en fazla az kızartma yaparsam 1 buçuk ay gider. Her gün yemek pişer bizdede. 
(3,141 puan) tarafından
Demekki normalmis cnm bende çok harcıyorum diye düşündüm
0 oy
(61 puan) tarafından
Aynı bn de öyleyim hatta az koyarım yağı yemeklere eşim yağlı sevmez. Kızartma türü az yaparım yapınca da aynı yağı üç dört kez kullanırım yalan yok. Yinede çabuk bitiyo
(280 puan) tarafından
Kofte kizaettinca simsiyah oluyor ben atıyorum direk ya içim almıyor 2  defa kullanmayi
(61 puan) tarafından
Köfte kizartmiyoz ki zaten patates çok yağda kizariyo onun tenceresi ayrı. Köfteyi yapışmaz tavada çok az yağda kızartıyom
(280 puan) tarafından
Ben pek kızartma yapmam
(61 puan) tarafından
En güzeli
(3,141 puan) tarafından
Ben çok nadir köfte yaparım genelde fırında patatesli yemek olarak yaparım ama oldu ki kizarttim yağda gene de süzüyorum yemeklere kullanıyorum napim gene de yağım.bitiyor anlıyorum
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Ben neyı frkettım bılıyomusun:)) plastık yagdanlık aldm sıkıyorm hızlıca akıyor cok kullanıyormusum bır ayda bıtırdım eskı şişeme geçtim bıtmıyor demekkı ondan olmş benım kjghkkl az akıtan ygdanlıklardan al senı her seferınde az kullanmana meyl ettırır 
(3,141 puan) tarafından
Evet çok pahalı ya şimdi onu alamam alsam da elektrikle aynı hesaba çıkar diye düşünüyorum
(2,705 puan) tarafından
Cok elektrık yakmıyor bız deneme yaptık:))
(3,141 puan) tarafından
Tadı nasıl oluyor canım mesela patlıcan kızartması yada patates kızartmasınin patlıcan yağı sever yağsız kızarıyor mu koz gibi olunca yiyemiyoruz biz
(2,705 puan) tarafından
Patlıcana alerjısı var esmin hıc denemedım canm bıber denedım sebze olarak gerisi yenmez bızde oda guzel kızarıyo ama patlıcan heralde dedıgın gibi köz gb olr sanrm bılmıyorm
(3,141 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
tarafından
2 ay gidiyo canım bende her gün yemek yaparım günlük 
(3,141 puan) tarafından
Kizartmada yapmadım bu ay hamur işi de iki kere kek yaptım sadece gitti bitti 5 ltre anlamadım gitti
tarafından
Canım hep besmeleyle açarım bereket Rabbimden derim annem alistirdi her şeyim çok bereketli olur çok şükür
(3,141 puan) tarafından
Bende öyle yapayım genelde bende besleme koşarım ama dikkat etmedim hiç yağ acarken
tarafından
Dene canım rabbim bereket versin hepimizin evine
(3,141 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
tarafından
1.5 ay gittiği oluyor ama okullar açılınca 1 ay çünkü börek, kek bu tarz şeyleri çok yapıyorum 
(3,141 puan) tarafından
Börek çörek fazla yapmam gene de anca 1 ay gidiyor anlamıyorum
0 oy
(3,480 puan) tarafından

Belki inanmazsiniz ama 1 seneye yakın kullanıyorum 5 litre yağı :D

(3,141 puan) tarafından
Yemeklerde yağ yerine ne kullaniyrsn
(3,480 puan) tarafından
Tereyağı kullanıyorum canım yemek bile düzenli yaptığım söylenemez eşim yola gidiyo 3 gün yok evde tek olunca yemek yapmıyorum zaten hamileyim aylardır evde doğru dürüst yemek pişirmedim
(3,141 puan) tarafından
He anladım canım. Bizde düzenli pişiyor eşimin öğlen yemeğini de sefer tası ile ben koyduğum için fazla yemek dayanmıyor bizde
(3,480 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun :)
(3,141 puan) tarafından
Sağol canım hepimizin inşallah
0 oy
(924 puan) tarafından
Benim yağ bitti bile bir ay zor yetiyor okadrda az kullanıyorum ama doğumgünü vardı kullandım şimdi evde margarin var onla idare ediyorum maaşın yatmasına az kaldı ama zor ya yağsız hiç bişey olmuyor 
(3,141 puan) tarafından
Aynen canım bende maaş gününü bekliyorum valla
0 oy
(280 puan) tarafından
Ben 3 litre aldim 35 gün gitti bana 
(3,141 puan) tarafından
Maşallah canm. Bende bu ay 4 litrelik aldım dedim yağ çok diye acaba çok mu kullanıyorum yok ay bitmeden bitti mecbur 1 ltre daha almak zorunda kaldım. Şimdi maaş günü bekliyorum işte.
(280 puan) tarafından
Bide kofte falan cok kızartın.
(3,141 puan) tarafından
Köfte de kizartsam süzüp yemeklerde kullanıyorum o yağı atmıyorum ama gene de çabuk bitiyor
0 oy
(12,494 puan) tarafından
1.5 ay gidiyor bana da 
(3,141 puan) tarafından
Çok pahalı nolcak böyle. :/
(12,494 puan) tarafından
Biz kemer sıkacaz birileri sefa sürecek ne olacak ;/
(3,141 puan) tarafından
Aynen öyle valla :(
0 oy
(3,831 puan) tarafından
5 litre yağ bir yıl yeter kız bana :) ben 2 litrelik alıyorum rahat 4-5 ay yetiyor ama 2 kişiyiz yemekleri az yağlı severiz kek börek misafir gelmedikçe yapmam eşim sevmez çünkü kızartma da ben yapmam mutfağım Amerikan mutfak ve biraz mutfak batmasın diye yapmam eşim isterse en fazla yılda bir iki kez yapmışımdır :) Zaten hafta da bir iki kez yemek yaparım 2 günde yeriz o yemeği. Genelde  dışarda yiyoruz yemeği ya da çalıştığımız için yiyip geliyoruz o yüzden uzun süre gider bize yağ 
(3,141 puan) tarafından
Ben eşime öğlen yemeğini de evden koyuyorum malesef çok yemek pişiyor bizde. Kek börek fazla yapmam kizartmada bu ay 1 kere yaptim gene de çabuk bitti. Dışarda yemek yeme durumumuz yok o yüzden evde ne pişirsem o yeniyor. 4 kişi anca yetiyor 1 ay.
0 oy
(484 puan) tarafından
2 lt si iki ay gidiyor bize 
(3,141 puan) tarafından
Maşallah canım
0 oy
(3,021 puan) tarafından
Ben ayçiçek, riviera ,tereyag kullaniyorum full evdeysek o ay  riviera 1.5 ay  anca ,ayçiçek uzun gidiyor 4-5 ay bazen daha uzun olabilir  (kek,börek pogaca ,kızartma bazı yemekler  vs ), tereyağ zaten memleketten geliyor sonbaharda alıyoruz  yaz sonuna kadar yiyoruz (20 kg civari) 2 yetişkin bir bebek.
(3,141 puan) tarafından
İyi gidiyor sana da cnm benim 5 lt 1 ay anca
(3,021 puan) tarafından
Ama tereyagda kullaniyorum ben aylik 1.5 kilo civari bazi yemeklerde 3 nü birden kullaniyorum valla alıştığımız düzen gidiyor işte öyle..
(3,141 puan) tarafından
Bende margarin kullanıyorum canım. Margarin kullanmasam 20 günde biter
0 oy
(12,664 puan) tarafından
Biz iki kişiyiz hiç buyuk almadık litrelik bir hafta fln bitıyor
(3,141 puan) tarafından
Demekki ayda 4 ltre falan canım aynı gibiyiz ama bi 4 kisi
0 oy
(82 puan) tarafından
1 ay veya 1 buçuk ay canım bazen kaçamaklar yapıyoruz ama yağ çok çabuk tükeniyor ya 
(3,141 puan) tarafından
Evet çok çabuk gidiyr nolcak böyle bilmiyorum

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 303 göst.
9 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 992 göst.
27 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 112 göst.
16 Ocak 2023 Diğer kategorisinde nrdn91 (1,847 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.
18 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,425 puan) tarafından soruldu

380,242 soru

11,384,283 cevap

34,884 kullanıcı