0 oy
1,129 göst.
Diğer kategorisinde (244 puan) tarafından

image

hanımlar 8 yıl önce eşim arkadaşı yüzünden kazık yedi ve arkadaşı yüzünden dolandırıcılıkla suçlanıyor eşim cezasını çekmesine rağmen 8 yıl son bu kağıt geldi ne demek istiyor kafayı yedim herşey üst üste geliyor piskolojim bozuldu eşim zaten işsiz kaç aydır zor geçiniyoruz birde bu kağıt geldi  ne demek oluyor hapse gireceği yazılmıyor ama bilemedim anlatan varsa cevap bekliyorum 

17 Cevaplar

+1 oy
(1,271 puan) tarafından
Denetimli serbestlik cnm her hafta gidip imza atacak habersiz il dışına çıkamaz yurt dışı na gidemez 
(1,271 puan) tarafından
İki yıl boyunca
(244 puan) tarafından
Peki bu durum da ne yapalım itiraz dilekçesi verelim mi yarın adliyeye gidecez ne yapmamız  lazım
-Reklam-
+1 oy
(340 puan) tarafından
Girmicek cnm korkma para cezasına çevrilmiş ve aynı zamanda denetime gidicek hergun yada haftada ve bu süre zarfında suç işler ise yutuklanip ceza evine gideceğini sogluyor suç işlemez ise infaz süre zaafinda bu cezadan yırttı demek 5 yıl büyük ihtimal o yazmiyoronce hadis imiş cerirerek cezayı dusure dusure maddelerin gereğince infaz yemiş oluyor bu süre zaafinda kavga dövüş hiç bir olaya karışmaması lazi aynı zamanda aklınizda bulunsun eşinizin infaz yediğini ailelere güveniyor iseniz diyin düşmanlarınız var ise bilmesin kışkırtarak kavgaya girmesine veya bir herhangibi birolaya karışmasını sağlayarak ceza alıp ceza evine girmesine sebeb olurlar . Benim abim bu sene ceza abimde intar edip vefat etti içim çiz ediyor isallah faydalı bir bilgi olmuştur eşim karakolda çalışıyor isterseniz ekran görüntüsünü atıp sora bilirim ama benimde baya bilgim var cnm 
(244 puan) tarafından
Olur söyleyin lütfen çok zor duruma geldık moralimiz sıfır sizden cevap bekliyorum eşim 8 yıldır kendi halinde na kavga nede başka Bi olay iyi niyetini su istimal ettiler eşim namazında niyazında valla 8 yıldır suç yok iöza falan gidermi acaba
(340 puan) tarafından
Cnm eşimde aynısını dedi
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Pek anlamadım ama blki anlayan olr
0 oy
(331 puan) tarafından
Hiç bsy anlayamadim bı para cezası yazıyo bı idari para cezası diyo inşallah anlayan çıkar inşallah gereksiz bı kagittir canm
(244 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
Denetimli serbetlik canım her hafta imza atcak
(244 puan) tarafından
Her hafta mı gidicek yani
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Denetimli serbestlik vermişler galiba
(244 puan) tarafından
Sağol teşekkürler canım
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Ceza ertelenmiş tekrar suç işlemesi ve suça karışması halinde bunları da yatacakmış canım

Çok geçmiş olsun , Allah beterinden ko4usun
(244 puan) tarafından
Peki hiç suçu yok şimdiye kadar imzaya da gerek var mı acaba
(7,935 puan) tarafından
tabi canım denetimli serbestlikte imzayla denetimde tutarlar .Eşin kağıtla adliyeye bi gitsin yada bi avukata danışsın daha iyi açıklarlar
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Denetimli serbestlik almış canım 
(244 puan) tarafından
Anladım sağol teşekkürler inşallah öyledir
(7,447 puan) tarafından
Öyle yazıyor kuzum en son karar o ama suç işlememesi lazım
0 oy
(340 puan) tarafından
Hakkını helal et ekran görüntüsü alipesime attım bilgi alım diye kardeşim haberin olsun bana özelden mesaj at sana dönüş yapicam mesajla
0 oy
(340 puan) tarafından
Cnm denetim almış evet uzun açıklamada ki gibi korkma imzaya gidicek günlük ve o açıklamayı oku temkinli olun 
(244 puan) tarafından
Anladım bizde hiç anlamıyoruz bu mahkeme işinden eşimin başına talihsiz bir olay gelmiş işte hala 8 yıl oldu onun cezasıyla uğraşıyor işte
0 oy
(13,723 puan) tarafından

:(

Anlamam ama umarım kötü bişi değildir 

0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canim ceza ertelenmiş denetimli serbestlik vermişler imza ataca her gün 2 yıl yurtdışına çıkamaz o süre içinde herhangi bir suç işlerse hapis yatabilir diyor bide 4 gün boyunca 20 TL ve 80 TL para cezası ödeyecek 
(244 puan) tarafından
Hmm anladım sağol teşekkürler canım
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Bu kararın yazıldığı günden itibaren 2 yıl boyunca her hafta imzaya karakola gidecek. Eğer 2 yıl bitmeden suç işlerse ya da imzalara sürekli gitmezse 1 yıl 3 ay hapis yatacak
(244 puan) tarafından
Hm anladım peki eşimin hiç suçu yok yarın adliyeye gidecez, itiraz edersek bu imza işi de iptal olur mu
(1,455 puan) tarafından
Bi üst mahkemeye taşınır ama o dava sonuçlanıncaya kadar yine imzaya gider.
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Denrtimli serbestik kuzum. Kocan 2 sene komsunun tavuguna bile kışt denemeli 
(244 puan) tarafından
Hahaha hh:))))
0 oy
(4,426 puan) tarafından
2 yıl denetimli serbestlik vermişler hapis kararı çıkmış ama ertelenmiş başka bir suç işlemediği sürece bu iki yıl içinde hapis yatmayacak canım şuan denetimli serbestlik vermişler 
(244 puan) tarafından
8 yıl önce de öyleydi yine niye tekrarladı ki
(4,426 puan) tarafından
Dava tekrar görülmüş demekki herhalde canım tam içeriğini bilemiyorum ama tekrar karar celbi yolladığına göre tekrar bir yargılama durumu olmuş
(244 puan) tarafından
Hmm anladım
0 oy
tarafından
Her çarşamba benim babam da imza atıyordu. Şimdi kaç aydır hapiste. İmzayı kaçırmasın. Kaçırır ise hapse gider. Bir dakika bile önemli kaçırmaz 
0 oy
(626 puan) tarafından
2 yıl boyunca denetimli serbestlik görecek haftanın belirli günleri imzaya karakola gidecek birde seminerler var ayda bir onlara katılacak eğer sigortalı işi yoksa kamu yararına da çalıştırırlar muhtemelen adliyeden önce bi avukata danışın ordan denetim serbeatlik müdürlüğüne gidin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 499 göst.
30 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Zynpmrt (327 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 938 göst.
26 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 242 göst.
3 Şubat 2022 Aile kategorisinde gamzeminaaaaa (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 439 göst.