0 oy
306 göst.
Diğer kategorisinde (616 puan) tarafından
Bir yakınımın ondan 1 yaş kadar küçük oğlu var. Bugün fark ettim mesala şortunu kendini giyiyor ayakkabı çorap. Ve ya bir yiyecek verdiğinde yiyebiliyor meyve gibi. Oğlum asla yapamıyor. Devamlı böyle bebek olan Çocuklarla oynamak istiyor. Yaşıtlarıyla iletişim kuramıyor. Sadece bağırıyor çağırıyor. Ve kaç kere farklı ortamlara koyduğum da bebeklerin bağırması hoşuna gidiyor galiba onlar gibi hareket ediyor. Yaşıtları bir arada oynarken o asla bunu yapmıyor. Ne kadar küçük çocuk varsa böyle 1 yaş 10 aylık falan onlarla uğraşıyo. Ve onlar oğlumu hep yönetiyor. Konuşması da gecikti oğlumun. Her kelimeyi söylüyor ama net değil sadece ben anlıyorum. Birde olumsuz cümleleri ben gör ııı ben yap ııı ben gel ııı bu şekilde konuşuyor. Uzun zamandır bu sorun beni düşündürüyor ve ilk defa yazma sorma cesareti buldum kendimde. Napcam kızlar?

6 Cevaplar

+1 oy
(811 puan) tarafından
Her şeyini siz yaptıysanız çocuk alışmamıştır. Eline yemek vermediyseniz yemeyi bilmiyordur. Konuşma gecikebilir bazı bebeklerde onu da sorabilirsiniz. Siz bu dediklerinizi çocuğunuza öğretin bence o da yapacaktır. 
(616 puan) tarafından
Uzun olmasın diye çok yazamadım. Kahvaltısını koysam mesela yumurtasını dilimliyorum. Tabağı hazırlıyorum bitir diyorum kendi yiyo. Bi fıstık üzüm leblebi koy tabağa onu otururken yer. Ama böyle bir dürüm bir elma bir şeftalı parçala yemez. Bir muz yer. Bir şeyi ısırıp ısırıp yediğini görmedim. Ayakabısını merdivenlere çıkar köşelere tutturup kendi çıkarır. Ama bir terlik asla giyemez.. Beceremiyor. Ama ondan çok küçük kaç çocuk gördüysem hepsini yapıyor.
(811 puan) tarafından
Bence sıkıntı yok ama siz yine de sorun içiniz rahat etsin.
-Reklam-
0 oy
(13,723 puan) tarafından
Neden buraya sorarken cesaret Arıysn yavrum kendine.

Birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Çocuk doktoruna gidin. Durumu güzelce anlat.

Bakalım o ne diyecek neler tavsiye edecek.

Umarım herşey yolundadır.
(616 puan) tarafından
Genel bir tarama yaptırmayı düşünüyorum bende. İnşallah kötü bişey çıkmaz
0 oy
(269 puan) tarafından
ben bi anormallik göremedim annesi sen destek ol ona mesela deki şortunu kendin çikar o ısrarla sana direnecektir ama sende ısrarla cikarma şortunu bak o nasil cikarir ha bide her cocuk ayni degldir cocugunu kiyaslama
(616 puan) tarafından
Gözle görülür fark olduğunu görünce annelik işte kıyaslma yapıyorsun. Ama inşallah dediğiniz gibi anormallik yoktur. Çok korkuyorum
(269 puan) tarafından
daha kucuk yani
0 oy
(850 puan) tarafından
Kesinlikle doktora götürün. Geç bile kalmışsınız. 
0 oy
(7,279 puan) tarafından
Yani her cocugun gelisimi kendine özeldir etkinlik yaptir becerilerini gelistirebilecek seylerle destekle 
(616 puan) tarafından
Yapamıyorum ki. Asla gelmiyor dağıtıyor uğraşmıyor. Hiç bişey yapamıyorum
(7,279 puan) tarafından
Iyilige tutucan canim dikkatini illaki cekersin aa ben yapayim istersen sende yapabilirsin gibi konus illa yap diyince yapmiyorlar ekrana fazla maruz birakma
(616 puan) tarafından
Tv izlemiyor ama telefon izliyor ne yazık ki. Kitap çok sever hep okurum. Mesela 100 lü nesne kağıtları var. Çok küçükken dizerdim ne sorsam hemen bilirdi. Ve göstermeme öğretmeme rağmen. Ama bazı davranışları beni tedirgin ediyor.
0 oy
tarafından
Bence bir doktora getirmekte fayda var bişey yoksa bile içiniz rahat eder Allah korusun varsa da geç kalınmış olmazsınız bir gün bile çok önemli 
(616 puan) tarafından
Götürücem muhakkak

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 77 göst.
23 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Elif1989 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 42 göst.
+1 oy
5 cevap 137 göst.
8 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nudem (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 115 göst.
24 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hurremsultan01 (180 puan) tarafından soruldu

381,234 soru

11,412,903 cevap

34,956 kullanıcı

...