0 oy
439 göst.
Diğer kategorisinde (270 puan) tarafından
17 yaşında ansızın vefat eden görümcemin ismi Hatice. Eğer kızım olursa eşimin en büyük hayaliydi kız kardeşinin ismini koymak. Bende kıyamıyorum eğer kızım olursa ismini Hatice Ece koymak istiyorum ama bazıları kaderi benzer diyor Allah korusun iyi değil diyorlar 8+4 haftalık hamişim

35 Cevaplar

+1 oy
(7,173 puan) tarafından
Kader daha doğmadan yazıldığı için benzemez ama ben sevmiyorum böyle şeyleri bir yandan da kocanın hatri var bilemedim 
-Reklam-
0 oy
(1,456 puan) tarafından
Koyarım benim adım da.rahmetli babaannem in ismi ben doğmadan vefat etmiş kardeşimin adı da rahmetli dedemin ismi ikisini de görmedik hiç kardeşimle 
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Yanı bı yakınımzın cocugu 8ysında bı katıl trafından katledıldı amcası cok severeı gitti oglunun adını koydu bılmıyorm hurafemı ysdıgını yasarmı ama bana cazıp gelmıyo sevmıyorm boyle seylerı
(2,705 puan) tarafından
Amın canm uzaktan olmasına ragmen cok uzulduk cok etkılendık yanı ayalrca gözumun önunden gitmedi yanı halada aklıma geldıkçe korkarm
tarafından
Nasıl olmuski merak ettim
(2,705 puan) tarafından
Kapı komşuları hergun cocuklar bırbırıne gider gelirdi olay aksarayda gerçekleşti murat adı kapı komsunun ogluyla hergun bırbırlerıne gidip gelıyolar oynuyolar yılalrdır hıcbır sorun yaşanmadı anne calısıyor evde yok baba bakıyor evde babada genelde ılacşardan uyuyor şizofren hstası o gğn cocuk oynamaya gıttıgınde artk kafasında ne kurdu ne yşadı bılmıyoruz cocugu bnyoya sokup dogruyo once kulklarını vs uzuvlarını kesmeye baslıyo fılan cocuk vefat edıyor saatler sonra annesı yemege cagarmaya gıdınce görüyor ve bunu kendı oglu karısında yapıyor yanı duyduk yıkıldık kendımıze gelemedık hala tuglerım ürperir komsuda şizofren oldugundan haberı yok bu zamana kadr ne kendı cocuklarına ne bı baskasına zararı olmamş artk ne yasıyosa o gun olan oldu ve rahatsız denılıp ceza almadı aıle ordan taşındı amcasıda dogan ogluna adını koydu
tarafından
Yani ben şimdi anlamadım. Komşunun cocuguyla adamın çocuğu oynuyor. Sizorfren adamın karısımı çalışıyor. Adam yıllarca sizorfren degilmiste. Sonradan nasıl olmuş. Nerden anlamislar
(2,705 puan) tarafından
Sızofrenmş ama sadece rahatsız oldugunu bılıyolarmş adamın şizofren oldunu bılmıyolar.adam şizofren kadın calışıyo.zaten öyleymş olay gercekleştıgınde ceza yememiş
0 oy
tarafından
Rahmetli ablamın ismini bana koymuşlar ben inanmam kaderi benzer denilen şeylere Rabbim herşeyden iyi 
0 oy
tarafından
kaderi bnzemez ama bendr mesela koymak istemistim erkrk olsaydi yani hayalimdi falan sonra hamile halinca anne yuregi derler ya joymak istemedim
0 oy
(12,504 puan) tarafından

Koymam
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Benim yiğenime babannemin adını koydular bende dedemi yeni kaybettim 2 sene olucak oğlum olsaydı eger onun adını koymayı cok istiyodum ama nasip olmadı 
0 oy
(402 puan) tarafından
Benim annem 3 yıl oldu rahmetli olalı. Ama ben de koyamam. Hem söylemek zor gelir hem de dinlemiştim bir kez bebeğinize ölen birinin adını koymayın diye ne kadar doğru bilmiyorum. Niyette önemli tabi siz başka haticeyi koyarak koyabilirsiniz.

https://www.instagram.com/reel/ChfHM1mqKFZ/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
0 oy
tarafından
Kardeşimi 13 de kazadan kaybetik erkek olsa Murat koycaktim ta sevgilykn konuştuk esimle ama kız oldu 
0 oy
(453 puan) tarafından
Her kişinin kaderi kendi çabasına bağlıdır isimle alakası yok sadece isimden dolayı frekansları etkileniyor yani huyu suyu benzer derler yaa o oluyo benim kızımın adı rahmetli annemin adı koyarken bende biraz tereddüt ettim annem genç yaşta vefat etti çünkü ama alakası yok canını sıkma esinde sevinir dediğin gibi hem isim bi boncuk napabil ki tek başına 
0 oy
tarafından
Kaderi benzemez canım Rabbim daha doğmadan belirler kaderi sağlıklı olsun da isim önemli değil eşinin hatri için koy
0 oy
tarafından
Ne ölen birisinin nede aile içinden birisinin ismini koymam
0 oy
(506 puan) tarafından
Benim eşim ölen ablasının ismini hep koymak istediğini söyledi daha biz sevgili iken evlendik kızım oldu adını Tuğçe koydu ablası 4 ay yaşamış ölmüş hep küçüklüğünden beri koyacam koyacam demiş bende bişey demedim Allah korusun kaderi benzemesin
0 oy
(4,901 puan) tarafından
Abimin adını oğluma koycam Rabb'im nasip ederse Mehmet diye
0 oy
tarafından
Ay ne alaka yaa ben inanmıyorum herkesin kaderi kendine ben koydum kayınpederimin ismini eşim çok küçükken ölmüş onunda hayaliydi o demeden ben koydum iyiki de koydum 
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Bende doğru bulmuyorum ama eşimi kırmamak için koyardım pek inanmam öyle şeylerede batil inanç 
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Ben vermek istemem canım ya ne bilim içim tuaf olur kaderi benzemesi aslında batıl da, olurda olur vermek istemem ne bilim birde ben mesele toprak ismini falan duyuncada vermek istemiyorum toprak falan hep ölümü cagristiriyor bana kısacası ölümü cagristiran veya duyunca aklıma gelecek bir isim vermek istemen 
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Esimin erkek kardesi vefat ettti  bna dedi oglumuz olursa adini koycam bnde tamm dedim kiz olursada bna birkti kiz oldu  beraber koyduk kaderi dogmadan belirlendigi icin inanma kuzum oyle seylere
0 oy
(811 puan) tarafından
Koyma. Bir isim uzmanını dinlemistim asla konmaması gerektiğini söylemişti. Hatta geçenlerde bir şehit haberi vardı. Kuzeni askerde şehit olmuş. Adını yine yeni doğan bir kuzene vermişler. Çocuk büyümüş ve askere gitmis. O da şehit olmuş. Isimler hayatımızı etkiler.
0 oy
(7,220 puan) tarafından
Yok canim niye benzesin ayni ismi tasidigin arkadasin yok mu butun o isimliler ayni hayati yasardi öyle olsaydi sen niyedini hz hatice olarak koy onun yolunda yoldas olsun insallah cok güzel bir isim 

İlgili sorular

0 oy
52 cevap 523 göst.
1 Mart 2023 Aile kategorisinde Semaaa87 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 657 göst.
19 Mart 2021 Diğer kategorisinde Anne1234 (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 373 göst.
15 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kadriye 35 (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 453 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Elif34 (241 puan) tarafından soruldu

377,851 soru

11,309,559 cevap

34,741 kullanıcı

...