0 oy
653 göst.
Diğer kategorisinde (61 puan) tarafından
Kızlar kayınpederimin ismi deniz. Şimdi şöyle ki eşim bizde adet koyalım diyor ilk tepkim başka bi isim koysak şeklindeydi eşimde bozulmuştu. Sonra konu o ara kapandı. Şimdi de kayınbabam laf arasında oğlum koycak bebeğine benim ismimi diye zarf atıyor. Kaynanamda tv izlerken yorum yapıyor aa ismi deniz yanına bilmem ne olsun falan diye. Bana demişti babanızın ismini koymak istemiyo musunuz diye direkt sormadan. Ben kendimi sanki benim düşüncem önemsizmiş gibi hissettim. Kayınpederimde bana karşı iyi ama çok atıp tutan siyaset düşkünü küfürlü konuşan birisi. Napmalıyım a dostlar. İsim güzel yanına bi isim bulabilirim diyorum ama içime aşırı da sinmiyor

42 Cevaplar

0 oy
(2,493 puan) tarafından
Ben koyma taraftarı değilim iki tarafın ismini de.
(21 puan) tarafından
Bende koymadım kayinbabamin adı Kenan ben oğluma Eymen Buğra ismini koydum cokda seviyorum ismimizi
(2,493 puan) tarafından
İlla koy diye ısrar edenlerin ağzına bir tane çakasım geliyor. Kayınpederim koyana tarla vereceğim diyor nasıl sinir oluyorum umrumda bile değil yine de koymam
(61 puan) tarafından
Benimki tarla da vermez çocuğa bi eşya alalım demiyorlar
(21 puan) tarafından
Bizimkininde dönüm dönüm tarlaları var ama genede koymam
(2,493 puan) tarafından
Sanki çok hayırlarını gördüm de bide isim koyacağım
-Reklam-
0 oy
(10,750 puan) tarafından
İçine sinmiyorsa koyma bacım. 
0 oy
tarafından
Deniz ismi guzel ama konulabilir. :)
0 oy
tarafından
Ben koymam eşim rahmetli dayımın adı olsun dedi bende o zmn benm abimin ismini koyalım dedim baktık olmuyor ikimizde aileden olmayan isim koyacaz hem gerek yok aileden birinin ismini koymak o kadr isim varken
0 oy
tarafından
Onun babasının ismini koyacaksan kendi babanın da ismini koy bence 
(61 puan) tarafından
Benim babam çok modern birisi asla demedi benimkini koyun diye. Eşime şakayla karışık bi kez benim babamın ismi olsun madem dedim hemen bozuldu illa kendi babasının ismi adetmiş
tarafından
İşte sırf bu sebepten ötürü vya ikisinin de ismini koyarım yada ikisini de koymam ki ben olsam ikisinide koymam
0 oy
(15,821 puan) tarafından
Ayyy koyamammm oglusuma eşimde koymaz çünkü eski ve tuhaf bı isim
0 oy
tarafından
Bana faydası olsaydı koyardım yada zamanında eşime çok faydası olsa eşimi kirmazdim şimdi asla koymam hiçbir faydası yok iki oğlum varkoymadimda zaten
0 oy
(119,005 puan) tarafından
ben koymam ☺         
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Deniz isminde kayınbaba hiç duymadım ama güzelmiş valla bilemedim sevdiğin biriyse koy yanına başka isim koy eşin ikna olursa koyma ben koydum yanına başka isim koydum onu kullanıyoruz
0 oy
tarafından
Ben iki tarafinda ismini koyma taraftari deilim ha benden once eltim koydu ama bana denilseydi koymazdim 
0 oy
tarafından
Ay şu saçmalıktan vazgeçmiyorlar bir türlü. Ben iki tarafında ismini koymaktan yana değilim e iyi de seninde anne baban var onlarında torunları. Sen onları eşinin anasını babasını sevdiğinden daha mı az seviyorsun sanki. Saçma bir adet bulmuşlar gidiyor ya
0 oy
(7,791 puan) tarafından
İsmi cok güzelmiş len deniz diye kayinpeder ki olur :D 

Ben olsam koyardim tabi kisilik hal tavir bana cocuguma yardimci olma durumlarina göre vs vs 
(61 puan) tarafından
İsim güzel zaten de hiç demiyorlar çocuğa şunu aldık alacağız diye ona da bozuluyorum
(7,791 puan) tarafından
Canim kayinpederim felc zaten kaynanamda cocugun eksik neyi varsa elinden geldigince aldi esim bi evin bi oglu ismini koyayim istiyo ailesi Allah var esim bi sey demiyo ama onca iyilige bn ismini koymazsam günahtır...
Yani hal tavir cok onemli bnce ki bn hep asla kimsejin adini koymam derdim :D
0 oy
(240 puan) tarafından
Benim kayınpeder imin ismi hasan kendi babam şeref... 7 ay önce oğlum oldu eşim çok istedi HasanŞeref verelim hem senin baban hem benim babam dedi. İstemedim ısrar da etmedi kendim isiim verdim bence bu isim konusu sadece anne baba nın hakkı üçüncü kişiler  karışmamalı 
(61 puan) tarafından
Evet ilk bebeğimiz bir de eşim ailesine aşırı düşkün öyle böyle değil ondan da oluyor
(240 puan) tarafından
Bunun düşkünlükle ilgisi yok aslında ama ne yazık ki bu durumları sık görüyoruz kendi içinden geliyorsa koy kardeşim ama istemiyorsan da eşinle güzel bi şekilde konuş ben mesela iki ismi de istemedim UmutArda istiyordum onuda eşim istemediğini söyledi orta yol bulduk YunusEmre ye karar verdik ikimizinde istediği oldu
0 oy
(14,005 puan) tarafından
Ben karşıyım ya çok gereksiz 
0 oy
tarafından
Öyle bir adetmi varmış ben bilmiyorum . Asla koymam herkes karnında kanıyla beslediği insana kendi istediği ismi versin . Kayinpederinde kendi evladina istediği ismi verip büyütmüş artık bı köşeye çekilsin bı zahmet . Ne münasebet yani 
(61 puan) tarafından
Bende bu adeti ondan duydum işte ilk kez
tarafından
Yok be sacmaliyorlar hep cahillik öyle birşey yok yani . İstiyor ki kendi ismiyle biri daha büyüsün sırf egosu okşansin başka bişey değil . Gelmişiz 2021 yılına millet uzaya gidip araştırmalar yapıyor dünya güneşe yaklaşıyor gezegenler bile değişiklik gösteriyor bu cahiller hala aynı yok anamın adı yok ebemin adı . Senin kanınla besleniyor o bebek sen nasıl mucizevi bişey yaptığının farkındamisin vücudunda 50 tane kemik kırılması kadar acı çekip dünyaya bir hayat getiriyorsun sonra elalemin hiçbirsey görmemiş adamları çıkıyor bizde adet . Kendi karısı doğursun ona koysun istediği ismi . Aslada koydurma yani kendin beğendiğin istediğin ismi koy
0 oy
tarafından
Benim eşimin babası küçükken eşim vefat etmiş onun için ben teklif ettim koyalım diye ama önüne başka isim daha koyduk. Deniz ismi de gzelmiş ama sen bilirsin istemiyorsan tavrını şimdiden belli et susup susup sonra burda bize ağlamak zorunda kalma canım. Eşinle konuş güzelce yaşayan adam niye koycanız ki özel bi durum olsa benimki gbi tamam da. 
0 oy
(407 puan) tarafından
Ben asla koymam sewmiyorm kaynatami nefret ediyorum baba bile demiyor m bide adini koycm asla
0 oy
(734 puan) tarafından
Sakın koyma derim tabi tercih sizindir ama benim de eşim koyalım diyor bende istemiyorum bide isimi de kayınpederimin koyulacak gibi dgl günümüz şartlarına göre Yeni jenerasyona Uygun değil
0 oy
(1,296 puan) tarafından
Eşine gücün yetiyorsa koyma benimki yetmiyor kızım oldu annesinin adını koydu oğlum olursa babamın adı olacak diye daha olmayan çocuğa isim koyuyor bende çıldırıyorum sırf isim yüzünden bile ikinciyi yapasım gelmiyor çünkü ismi hiç güzel değil kayinbabamin ne sıkıntı işler ya ben doğruyorum ben taşıyorum 9 ay karnımda isme gelince benimle savaşıyorlar ve ben yeniliyorum çok kötü bir durum 
0 oy
(826 puan) tarafından
Benim  kaylnbabam  yok eşim küçükken kaybetmişlerdi. Bende abimi kaybettim 3 yıl oldu oğlum doğduğunda bişey demediler eşimin arkadaşları söylemiş niye babanın ismini koymadın diyr eşimde bana drdi bende ne ölü ne dirisi ben koymak istemiyorum benimde abim var isteseydum abimi koyardk dedim. 

Bidr kaynanalar varyaaa bize sormadan şöle yapalım böylr yapalım diyr

Karantima zamanı doğmuştu oölum kaynanamda konuşuyo isim kosunda

Yok ben düşündümki  gidip çoçuğun ismini cesur yada  başka bi isim demiçti onu koyucaktım soyadınıda değiştiricektim nrysr böyle yapacaktım o kadat sinirlendimki bana sormadan kendisi isim koymaya çalışıyo bende izin vermedim kendim koydum oğlumun usmini

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 438 göst.
0 oy
47 cevap 372 göst.
15 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kadriye 35 (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 452 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Elif34 (241 puan) tarafından soruldu
0 oy
52 cevap 522 göst.
1 Mart 2023 Aile kategorisinde Semaaa87 (9 puan) tarafından soruldu

377,341 soru

11,292,353 cevap

34,711 kullanıcı

...