0 oy
270 göst.
Diğer kategorisinde (598 puan) tarafından
Siz bir yere giderken düğün nişan nikah konser gezme akraba ziyareti vs izin alıyor musunuz? Veya eşiniz sizden izin istiyor mu? Biz ikimiz de izin almıyoruz sadece haber veririz mesela dün burda manga konseri vardı beraber gidelim dedim sonrasında eşimin başka bir işi çıktı ben gidiyorum diye haber verdim oğlumla çıktım gittim. Eşim kendi akrabalarının düğünü olduğunda bana sorar gelmek ister misin diye eğer çok yakınıysa zaten gitmemi ister ben de eşimi yalnız bırakmam ama değilse de gidip gitmemek bana kalmış sonrasında kendisi isterse gidebilir. Biz sadece şehir dışına çıkışlarda sorarız gideyim mi diye onda da problem etmeyiz çok fazla. Eşimle şu an maddi açılardan problemimiz var hâlâ küs olduğum konular bile var ama asla birbirimizin hayatını kısıtlamak engellemek gibi bi felsefemiz yok. Sonuçta evlendik diye birbirimizin sahibi değiliz ya kısıtlamak evde kalmaya zorlamak gibi şartlarımız yok. Tabi biz bu aşamaya gelmek için çok yol kat ettik eşim ilk zamanlar eve dama girmezdi ama benim gezmeme de karışırdı sonra alıştı yavaş yavaş 

14 Cevaplar

+3 oy
tarafından
İzin almam, izin de vermem, koca koca insanlariz herkes ne yapacagini bilecek yaşta.

Ama bilgi veririm, fikir sorarim, bana da haber verilsin isterim. Tek basina da hareket etmem.

İkisi farkli seyler.

İzin olayi bana cok cocukca geliyor acikcasi.
(598 puan) tarafından
Aynen biz de böyleyiz bi yere gittiğinde haberim olsun yeterli
tarafından
Yanii... Bana durust olsun bileyim tamam. Nereye gidecegini bilecek olgunluga sahip cok sukur. Ben onun ebeveyni degilim o da benim degil.
-Reklam-
+1 oy
(453 puan) tarafından
Bahsettigin postu az önce bende görüp yorum yaptım ama izin almaktan kasıt eşinle nerde napicani paylasmaksa sorun yok çokta kopmamak lazım bence öyle arayıp ben şuraya gidiyorum değil de ben şuraya gitsem mi demekte sakınca yok bence aynı şey esim içinde geçerli oyle her yere kafasına estiği gibi gitmemeli sonucta evli ve bunun sorumlulugunu taşımalı izin almakla birbirinize saygı göstermek bir değil 

Bunlar benim fikrim sonucta kimsenin hayatı kimseyi ilgilendirmez 
(6,441 puan) tarafından
Aynen öyle haber versin o zman Kıbrıs'a tatile gitsin arkadaşlarıyla
0 oy
(618 puan) tarafından
Nerde o günler kıyamet koparır evden iki üç ayda bir babamlar a giderim başka yere gidemiyorum 
0 oy
(11,150 puan) tarafından
Ben de eşim de keyfiye gezmeyi sevmiyoruz yani boş geliyor sıkılıyoruz ama tabiki gidilmesi gereken yerlere gideriz izin almak değil dediğin gibi  haber vermek ben bi annemlere gidiyorum zaten annemlere gidiyom derim annemle çarşıya çıksak onu da söyleme gereği duymam ihtiyacı olan bisi var mi sorarım o kadar
0 oy
(626 puan) tarafından
izin alıp vermek değil değil bizimki biraz farklı o gideceği yeri bana söyler bende tabi git hayatım kafanı dağıt derim bunaldın zaten vs. derim ben pek bi yere gitmem kesin gitmem gereken yere de hayatım buraya gitmem lazım derim tamam der kararsız olduğum zaman yada gündelik komşuna da gidecek olsam ona sorarım gideyim mi diye o da duruma göre cevap verir giderim  
0 oy
(9,626 puan) tarafından
İzin almak vermek yok bizde,sadece haber veririz birbirimize 
0 oy
(350 puan) tarafından
Ben direk gidiyorum derim oda der tek iyi huyu bu sanırım gidip gelmeme karismaz
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Mevzu izin almak degil eşler birbirlerinin nerde olduğunu bilmeli 
0 oy
tarafından
Ya eşim ve ben birbirimize sorarız mesela eşim Sence gitsem mi oraya diye sorar ya da ben de ne dersin gideyim mi derim Yani ama bunu her şeyde demeyiz Gerekli yerlerde sorarız 
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Birbirimize sormadan iş yapmayız. Haberin olsun deyip çıkıp gitmem o da yapmaz öyle bişey. Kısıtlamak ya da sahibi olmak filan değil bence bu, çok doğal. Eşimin rahatsız olacağını bilsem gitmem kendisi git dese bile, ondan da aynı hassasiyeti beklerim. Evlendik aynı hayatı paylaşıyoruz bekar gibi başına buyruk hareket edemem. Durduk yere birbirimizin isteklerine karşı çıkıp mani de olmayız zaten. Karşılıklı saygı ve anlayışla izin almak vermekle bi sorunum yok, çocuğun anne babasından izin alması gibi bişey değil bu. 
0 oy
(286 puan) tarafından
Izin almak degil dediginiz gibi nerde oldugumu nereye  gittigimden haberi olsun isterim ayni sekilde bende haberim olsun isterim yoksa hayir gidemezsin yada gidebilirmiyim diye izin almak yada vermek bana gore de değil zaten esler birbirini tanidiktan sonra arada sorun olmaz
0 oy
(6,231 puan) tarafından
Bizde aynıyız. İzin almak vermek çok saçma geliyor bize. Eşim de bende haber veririz birbirimize. Ama mesela annem gel kal der ben eşime derim annem böyle diyor gitsem mi yani gidebilir miyim değil gitsem mi diyorum. O da genelde gitme bence ya der :D ee zaten annem bana yakın haftada 2 kez görüyorum ondan kalmamı gerektirecek bir durum olmuyor.
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Izın almak degıl ama asla habersız bı yere gitmem oda gitmez gidemezde zaten nerde oldugunu bıleyım nerden ulaşacagımı bılryım habersız ısı sevmem helekı sonradan duyarsam kıyamet kopar:)
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Gidebilir miyim yapabilir miyim değil haberdar etmek mesele

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 61 göst.
15 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 626 göst.
17 Ocak 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Taze anne (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 225 göst.
0 oy
4 cevap 110 göst.
22 Kasım 2023 Diğer kategorisinde sebnem77 (1,009 puan) tarafından soruldu

377,988 soru

11,313,854 cevap

34,752 kullanıcı

...