0 oy
146 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,318 puan) tarafından
Ben çektirdim yarın köye gidip kaynatacaktim. Kırmızı biber ve patlıcan da alıp kozleyip dolaba atacaktım. Bulamadik. Domatesi de çektirdim.site de olduğum için kaynatamam odunum yok. Çekilmis olarak koyulurmu. İki kasa

7 Cevaplar

0 oy
(14,428 puan) tarafından
Bacım beyaz torbalar satılıyo,onun içine koy bi hafta on gün beklet bir avuç tuz at 

Güneşte iyice pişecek poşetin içinde sonra  bez torbaya koy iki gün süzülsün,tel kevgirden geçir tekrar tepside iki gün beklet
tarafından
Bacım böyle çok eksi oluyor salça ya . Bende salça olayım:D
(1,318 puan) tarafından
Aşaması cookmus. Tadı satın salça gibi mi oluyor yoksa ekşimsi mi
(1,318 puan) tarafından
Kaynayınca ekşi olmuyor
(14,428 puan) tarafından
Nem ben bacım,öyle biliriz biz
-Reklam-
0 oy
(9,003 puan) tarafından
Kayinvalidemyapar sagolsun...çektirip tuz atıp naylon torbaya koyar 1 yaa 2 gün durur sonra tepsiye döküp güneşte bekletir 
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Köy canım bizim burda hiç kaynatmazlar direk güneşe brakirlar kaynatilsa bile yine brakirlar gunese
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Güneş harika oluyo asla kaynamaya değişmem
(1,318 puan) tarafından
Tadı nasıl yemeklerde ekşi tat oluyormu.
0 oy
(3,040 puan) tarafından
Ben hiç yapmadım ama ananemler kabuklarını soyup rendeleyip kaynatıp güneşe sererlerdi
0 oy
(221 puan) tarafından
Ben hep kaynamış alıyorum çok güzel oluyor bozulmuyor eksi tat da olmuyor yemeklerde.  Güneşte kuruyanin  üstü küf oluyor yemekleri de eksi yapıyor ben sevmiyorum 
(1,318 puan) tarafından
Sizce tuz olarak normal yemeklik mi yoksa kaya tuzumu olmalı
(221 puan) tarafından
Valla onu ne koyuyorlar hiç bilmiyorum ben direk yapılmış ısmarlatiyorum anneme . İstersen yarın bir sorayım
0 oy
tarafından
Güneşte olan bi tuhaf oluyo ben kaynama seviyorum kaynatmak için oduna gerek yok ki koy ocağa kaynasın 
(1,318 puan) tarafından
O hatayı geçen sene yaptım ev battı çocuk durmaz coo zor oldu tövbe ettim :))
tarafından
Yapma canım o zaman niye sıkıntıya sokuyorsun ki kendini
(1,318 puan) tarafından
Guzum herşey pahalaniuor. 3sim asgari bende çalışmıyorum destek olarak böyle şeyler yapabiliyorum. Ek iş de yapmıyorum. Evin ekonomisini aza indirmeye çalışiyorum. Kışa hazırlık. Herşey ateş bagsi oluyor.

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 339 göst.
+1 oy
17 cevap 628 göst.
23 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 259 göst.
9 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Asilomm (451 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 129 göst.

381,446 soru