0 oy
305 göst.
Diğer kategorisinde (2,132 puan) tarafından
İyi geceler kızlar. Canım çok sıkkın, kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum. Daha kötü şartlarda yaşayan insanlar var diye düşünmeye çalışıyorum ama sakinleşemiyorum. 

İki sene önce faiz indirimi döneminde ev aldık. Peşinat olmadığı için kötü bir semtten alabildik. Bir yerden başlayalım dedik, daha iyisine gücümüz yetmezdi. 

Binanin foseptigini müteahhit yanlış yapmış, belediye de iskan verdiği için tapu çıkmış. Yani ikisi de hatalı. 

Binanın foseptigi sürekli bodrum katlara basıyor. Yani üst katların pis suyu bodrum dairelere doluyor. Pompa takıldı, sürekli para verdik. Bu şekilde su basınca binanın suyunu kesiyorlar, bodrumlar daha kötü olmasın diye. 

Şuan binaya kokudan girilmiyor, sular kesik, çamaşır bulaşık kaldı. Bebeğimi yıkayamıyorum. Duşa giremiyorum hava çok sıcak. İki yıldır neredeyse her ay oluyor. Hem hamile hem covidken bile kestiler suyu, ne zorluk çektik. Abdest alacağız su yok.  Bu sorun çözülmüyor. Çıksak kiralar çok yüksek. Lütfen bana dua edin bu sıkıntıdan kurtulayım. 

4 Cevaplar

+1 oy
(14,428 puan) tarafından
Canım foseptiği açtırıp yaptırın bina olarak para toplayın sorun çözülüyor 

Yada şikayet edin müteahhidi kurtulun
(2,132 puan) tarafından
Foseptigin bizden daha çukurda olan bir kanala bağlanması gerekiyor ama bizim binayı çok derine yapmışlar, fazladan daire çıkarmak için. O yüzden yapılmıyor. Şikayet olayını düşünüyoruz ama bina olarak hareket etmek kolay olmuyor :(
-Reklam-
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Ay çok zor Allah yardimcin olsun
(2,132 puan) tarafından
Amin canım teşekkür ederim
0 oy
(3,610 puan) tarafından
Hep belediyelerin sucu bu imar veriyorlar zemin katlara bizim bodrumlar da aynı hep su basiyo sürekli masraf
(2,132 puan) tarafından
******** müteahhit fazla daire çıkarabilmek için çok derine yapmış binayı asıl suç ona izin veren belediyelerde. Bodrum katta oturan insanlar sokakta kaldı
0 oy
(811 puan) tarafından
Allah ım tez vakıtte feraha erdrsin senı daha temız daha güzel bir ev alrsın inşallah canm yınede sız cevreden kıraları kollayın yi bi yer denk gelırse cıkın oraya verecegın kırayı evınden alrsn
(2,132 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun inşallah

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 101 göst.
2 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Catzzz (280 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 238 göst.
30 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Osmanin annesi (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 336 göst.
24 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 295 göst.
23 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,437 soru

11,327,756 cevap

34,781 kullanıcı

...