0 oy
59 göst.
Diğer kategorisinde (285 puan) tarafından
Mrb bebeğim 2.800 ile doğdu 7 gün küveste kaldı 2.600 ile geldi eve smdi 24 günlük hep emziriyorum ama 24 günde 1 paket mama bitirdik doymuyor zannediyorum ve ara ara 60 ML mama veriyorum eşimde kızıyor bana sen mama verme emzir diye acaba doyuyor da bana mı öyle geliyo smdi aradm mama bitti al dedm kendimi kötü hissettm. 

Bana biraz tavsiye verirmsnz bebeğim sürekli ağzını aratiyo acikiyo yani emzirdikten sonra sütümde yok deil var ama acaba azmi 

6 Cevaplar

+1 oy
(1,977 puan) tarafından
Yani bugüne kadar gördüğümüz duyduğumuz ve şahsen tecrübe ettiğimiz şeyler söyleniyor. Bende iki çocuk annesiyim, öğrendiğim en önemli şey sütün bebek emdikce çoğaldğı. Hatta mama verildiği zaman süte olan ihtiyaç biraz daha azaldığı için göğüs ona göre üretiyor. Bebeği sütten keserken bile emmeyi azaltarak başlıyoruz çünkü ne kadar emme azalırsa süt üretimi o kadar çekiliyor. Bebekler doyuyor aslında ama çok çabuk acıkıyor çünkü mide küçük. Sık sık emdikleri içinde doymuyor gibi geliyor.  Doğduğu gün bir zeytin kadar, bir haftada kayısı kadar daha bir aylık olunca yumurta kadar oluyor o mide.  Sütü normal gelen bir kadın tek göğsü ile bir sağım da o yumurtayi komple doldurur. Yanlış anlaşılmasın mamayı kesin demiyorum. Sütü gelmeyen tabiki mama vermeli, ancak anne sütü kadar faydalı hiç bir mama yok. Sadece emzirerek doyurabilirsiniz. 
-Reklam-
+1 oy
(1,371 puan) tarafından
Şuan tok olsa bile güvende hissetmek için emmek istiyor cnm emmek sadece karın doyurmak için değildir
0 oy
(449 puan) tarafından
Canım zayıf bebekler daha hızlı kilo alır sütun varsa sadece emzir sanada bebeğine de daha iyi gelcek. Bide çişini kakasini takip et doydugunu anlarsın.
0 oy
(13,834 puan) tarafından
İlk zamanlar öyle sk emiyorlar sadece emzirip çişini kakasını kontrol et bakalım doyuyor mu aylık kilo alımında da belli olur zaten doktor seni yönlendirir ona göre 
0 oy
(11,403 puan) tarafından
Doktoruma sürekli emmek istiyor dediğimde normal onun şuan tek bildiği şey emmem demistino refleksle doğduğu için sürekli emmek ister dedi

Gazı oluyor emmek istiyor 

Uykusu geliyor emmek istiyor

Uyanıyor emmek istiyor 

Seni arıyor emmek istiyor 

Her anlamda emmek ister 1 damla dahi olsa emzir ve mamayi kes sütun ona göre artacaktır bana da sürekli ağladığı için hep aç dediler ve ben hiç kimseyi dinlemedim maşallah güzel de kilo alıyor sen sadece emzir
0 oy
(1,437 puan) tarafından

Biz anneler neden hep boyle düşünüyoruz:)

Kızım iki aylık 2700 doğdu doğumdan sonra 2500 düştü bir ay asisina kadar hep çok emmek istiyor hep memede kesin sütum yetmiyor diye diye kendimi heba ettim baktım 3800 olmuş 1 ay aşısında geçen de yine gittim öylesine baktım daha 2 ay olmadan 4700 olmuş mama verme doktorun kilosuna bakmadan canım 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 451 göst.
16 Mart 2021 Aile kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 248 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Busra34 (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 125 göst.
27 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 361 göst.