0 oy
258 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bir şey dikkatimi çekti hamile kalınamadığı zaman ilk kadınlar gidiyor doktora acaba bir sorun mu var diye neden mesela bizde 5ay denedik olmadı ilk eşim göründü doktora sorun yok dedi doktor daha sonra ben gittim ve hamileymişim gittiğimde 

15 Cevaplar

+1 oy
(2,316 puan) tarafından
Çünkü genelde erkeklerimiz mükemmel olduğu için toz konduramaz kendine ondan dolayı:))
tarafından
Çevremdede öyle hep kadın gidiyor eğer kadında sorun yoksa erkeğin gitmesi aylar sonra oluyor genelde
(2,316 puan) tarafından
Bizdede öyle, ataerkil toplum işte ne diyelim..
-Reklam-
0 oy
(12,733 puan) tarafından
Geleneksel o canım 
tarafından
Ataerkil bir toplumun tabularını yıkmak aşırı zor olsa gerek
(12,733 puan) tarafından
Oğulları melek ya gelini gönderirler hep
0 oy
(11,400 puan) tarafından
Geçmişten gelen cahillik bence canım artık öyle alışmış herkes
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Çünkü bizim ülkemizdeki danalar mükemmel oldukları için kadında bir problem var diye düşünürler. Çünkü anaları onları öyle büyütüyor. Züğürt paşalar.
0 oy
tarafından
Ben bunu doktora sormuştum bizde ilk başta kadın görünsün deriz çünkü yumurtlamayı kadın yapar demişti ama hiç aklıma yatmadı bu cevap sonra amaan dedim neyse ne düşünmeye Değmez:) 
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Ataerkil sistemin sonuçları canım
0 oy
(2,055 puan) tarafından

Bende  5 ay sonra  gittim  hamileydim  benim  bi arkadaşım  ilk  aydan  çocuk  istedi olmadı  diye  oturup  ağlamıştı  bnde  gitmezdim ama benim  annemin 10 sene  sonra  olunca  acaba  benimde mi öyle  olacak  diye  gitmiştim ;)

0 oy
tarafından
Bu da her şey gibi SAÇMA işte 
0 oy
(2,693 puan) tarafından

Kadınlarda hamile kalamama faktörleri daha fazla 

Rahim yumurtalık bağışıklık hormonlar..
Erkeklerinde eğer azosperm yoksa az veya çok hucreyle gene de hamile kalınıyor pek değiştirebilecek birşey yok erkeklerde ya vardır ya yoktur.
Az morfoloji az sayı da olsa hamile kalinmada tam anlamıyla engel değil.
Ama kadınlar daha çok suçlu bulunuyor haklısın.
Ben çok detaylı tedaviler gördüm esim sadece sperm verdi ve geriye kalan herşey 4 sene benimle denendi 5 kez düşük yaptım 6 kere tüp bebek transfer oldum detaylı yapmadığım tedavi şekli kalmadı toplam 8 yıl.
Ama olmadimi olmuyor buna çare yok.
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Yumurtmaa kadında başlıyor kadın bebeği 9 ay taşıyor, rahmin ve iç yapının bebeğin gelişmesine büyümesine vesile olduğu için kadında şartların oluşması, erkeğe göre kadının çoğalması bi tık daha karmaşık ve zor olduğu için önce kadından başlanıyor. Kadınlar özel varlıklar bnce teferruatımız fazla :) 
0 oy
tarafından
Kisiye ve düşünce yapisina gore degisir. Mesela kadinin regli duzenliyse bu dogurganligini gosterir. Gebe kalinmiyorsa erkekten kaynakli olma ihtimali yüksek. 
0 oy
tarafından
Ataerkil toplum olarak nitelendirmiyorum ben bu konuyu.

Çünkü kadınlar daha çabuk hastalık kapiyo ve bir çok sağlıkla ilgili faktörler kadınlarda bulunuyo.

Mesela erkek hastalıkları doktoru var mı ? Yok.

Ama kadın hastalıkları doktoru var,

Rahim kanseri, miyom, kist vs hep kadınlarda var.

Erkeklerde sadece prostat oluyor onda da kendi hataları çünkü idrarını ayakta yapıyorlar,onu da yaomasalar erkekler hiç hastalanmayacak bildiğin.
0 oy
tarafından
Bizde Bebek istedik bn gittim öylesine ama eşimin sorunu vardı küçüken amlyt olmuş korkusu vardı olmsa diye ilk ay oldu şükür ama inatla kadında hastlik arayan var 
0 oy
(564 puan) tarafından
Hem ataerkil bi toplum olduğumuz için hem de erkekler bu konularda daha isteksiz. Nasıl diyim bi sperm örneği vermek bile zor geliyor istemiyorlar çekiniyorlar veya başka sebeplerden. Kadını önce gönderip onda bişi çıkmazsa son çare kendileri gidiyor eğer gerçekten çocuk istiyorlarsa
0 oy
tarafından
Kadından kaynaklı bir sorun varsa bunu tespit etmek daha uzun sürüyor evet, o yüzden erkek için test yapılıp önden eklenmeli aslında. Ama ataerkillik... Bir sorun varsa o ancak kadında olabilir gibi davraniliyor.

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 472 göst.
27 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Memuranne& (1,793 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 317 göst.
14 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Gamze 35 55 (2,160 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 287 göst.
27 Aralık 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 147 göst.
28 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Babygirl babyboy (1,347 puan) tarafından soruldu

381,279 soru

11,414,114 cevap

34,961 kullanıcı

...