0 oy
247 göst.
Aile kategorisinde (469 puan) tarafından
 otizm ile ilgili oğlum 25 aylık hala konuşmuyor bi  şeyleri anlatıyor susadığında beni mutfaga götürüp çeşmeyi göstererek su istiyor oyun içinmi bilmiyorum ama Bi yerde okuduğum için soruyorum parmak uclarında yürüyor bazen, oyun oynuyor ablasıyla falan kovalamaç falan ama herşeyden çok korkuyor salıncak kaydırak öyle şeylere binemiyor bile geceleri bazen hiç uyumaz ağlama krizine girer bazen iyi uyur otizm olabilirmi bunun için Bi yere götürmelimiyimm başına gelen varmı nasıl anladınız ne yapmam gerekiyor bide hangı polikliniğine gitmeliyim bana bilgi verirseniz sevinirim 

5 Cevaplar

0 oy
(1,438 puan) tarafından
İçin rahat etmesi için doktora göstere bilirsin .benim oğlum 2bucuk yaşına kadar konsumuyordu ama şimdi çok güzel konusuyor
(1,175 puan) tarafından
Kuzum benmde 23 aylık konusmuyor devamlı kendisiyle konusuueum ilgileniyorum yine komumiuor ne yapacagimi bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Çocuk doktoruna götürcen o seni çocuk psikiyatrisi ne yönlendiricek oraya götürcen orda söylüyorlar canım. Göz teması kurmama yada az kurma elleri ile kulaklarını kapatma kalabalık ortamlarda duramama huzursuzluk yaşama bunlar bikac özelliği. 
0 oy
(3,499 puan) tarafından
Halamın torunu otizmli sanırım 10 yaşlarında hiç Bi şekilde konusmuyo bisey söylediğinde dönüp bakmiyo sanki duymuyo gibi davraniyo
0 oy
(606 puan) tarafından
Görümcemin oğlu otizm canın 7 yaşında ilk olarak şunu söyleyeyim göz teması çok önemli bizle göz teması kurar ama 1 dakikadan azz vee sana bakarken sanki uzaklara dalmış gitmiş gibi bi bakışı var donuk elleriyle kulaklarını kapatır hiç konuşmaz takıntılı olduğu sesler ve heceler var meselee ıııııı sesini çikarırr ve güler zıplar yerinde koşar arkasına nereye gittiğini bilmeden bide şu var canının yandığını fark etmez kafası kırıldı kanlar akıyo ama hâlâ gülerek zıplar bişey ustediği zaman onu işaret etmez bizim elimizden tutar istediği şeye doğru bizim elimizzi uzatır anne baba hangisi bilmez kim kimmiş ayırt etmez iletişim yok 
0 oy
(1,180 puan) tarafından
Oğlum atipik otizimli son postumu okuyabilirsin herşeyi çok net ayrıntılı yazdım canım. 

Bir anne şüpheye düşüyor ise birşey yoksa dahi piskiyatris e götürme taraftarıyım her zaman 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 4,642 göst.
0 oy
5 cevap 205 göst.
1 Ocak 2023 Aile kategorisinde Ozgul406 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 282 göst.
6 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 219 göst.
30 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu