0 oy
504 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Herkese merhaba yaklaşık iki yıldır evliyim altlı üstlü oturuyoruz eşimin ailesiyle. Engelli bir kardeşleri yaşlı ama kendi işini görebilen anneleri var. Kayınbaba yok. Engelli kardeş 20 yaşlarında olduğu icin en ufak bir krizde evi yıkıp döküyor yaşlı annesine şiddet uyguluyor bildiğiniz erkek gücüyle oluyor herşey bundan dolayı eşimin bir kardesi hala bekar ve engelli kardeşten dolayi evlenmeyi düşünmüyor.  

İki yıldır tek bir yerde oturup çay icmisligimiz olmuyor çünkü eşim bekar kardesinin geri kaldığı o aile kurma şansının eksikliğini hissetmesin diye birlikte birşey yapmıyoruz. Nereye kadar böyle olacak diye düşünüyorum ucu bucu görünmüyor Çok yoruldum bunaldım sikiliyorum  burda pazar günü eşinizle ne planınız var postlarini görünce bende o eksikliği çok 

hissediyorum. 

Az evvel doya doya ağladım

Bana yapılan haksızlık için kendimi perişan mi etmeliyim yada  iyi günde kötü günde dedik diye eşimin kararina destek mi olmam gerekiyor bilmiyorum. Siz olsanız ne hissederdiniz 

16 Cevaplar

0 oy
(3,230 puan) tarafından
Esin çok ince düşünmüş ama belki de haklıdır biraz empati kur canım ben ne yapardım acaba de belki daha iyi anlarsin
(1 puan) tarafından
Hak vermiyor değilim. Böyle boguluyorum artık. Evliliğin ilk zamanı güzel olur. Gezersin edersin çocuktan sonra herşey zor oluyor. Ve biz bu zamanları degerlendiremiyoruz. Üzülüyorum. Güzel ani biriktirmek bize de hak değil mi ? Bir oğlum var kazara 2. Olsa çocuklardan ne yapabilecez ki bitecek hayatimiz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kendini hiç bir şey için perişan etme inan üzülerek yazık edersin canına 
(1 puan) tarafından
Herşey içimde kalıyor
0 oy
tarafından
Hep beraber gezseniz olmaz mii kii
(1 puan) tarafından
İmkansız ya. Engelli kardeş koskoca adam huzur vermiyor ki
tarafından
Hani piknik filan gibi mesala ne bilim canim yaaa esinde enteresan yanii
(1 puan) tarafından
Hiçbir şey yok sadece anneme gittim geldim o kadar...
0 oy
(10,978 puan) tarafından
O kardse de yapılan bir haksızlık var ortada. Bu bır ınsan ıcın cok buyuk bır özverı. Fakat o ozveriyi veriyor diye sanada yapılan bir haksızlık var ortada. E diyecegimi bilemedim. Bende benzerini yasadım. Eski esim ablası annesine bakıyor evde duruyor diye ki bence durmuyordu. Nereye gitsek yanımıza takardı. Yada o gelmezse annesini alırdı ablası dinlensin diye. Ne yazıkkı insan patlıyor bir zman sonra. Annesine asla lafım olmadı. Cunku gercekten bakıma ve ilgiye muhtac biriydi. Benim aklım sunu almıyordu. Bana surekli annem yuzunden ablam birsey yapamıyor o da gittigimiz yere gelsin derdi. Eee peki yapamıyorsa bizimle nasıl geliyor? O kadın evde kalıyor. Yani karısık durumlar bacım 
(10,978 puan) tarafından
Ne yazıkkı öyle.
(1 puan) tarafından
Bilmiyorum yüreğim çok dolu hiçbir yere sigamiyorum
(10,978 puan) tarafından
Engelli derken nesi var.
(1 puan) tarafından
Otizm
(10,978 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun. Ne denir bilmiyorum. Yarın bir gun bkayınvaliden vefat ettiginde herkes birbirine atacak
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Eşin nezamana kdr engelli kardeşinin yanında olabilecek Allah korusun kaynana bisey oldu engelli kardese kim bakicak
(1 puan) tarafından
Oraya hiç girmiyorum bile düşününce aklım duruyor . Evimiz biraz fazla küçük mobilyalar sigmiyor sözde çocuk odası arta kalan eşyalarla dolu  daha geniş yere gidelim dediğimde engelli kardesi onların başına salıp ne haliniz varsa görün der gibi olacak onlara da haksızlık olur diyor.
(1,634 puan) tarafından
Ama sende hayatını nasıl engelli kaynina gore idame ettiriceksin sonuçta eşin çalışıyordur evde olmuyor bunları düşünmek gerekiyor
(1 puan) tarafından
Evet küçükken bakıldı daha çocuktu baş edilebilirdi. Ama şu an ???
Allah hayırlı bir kapı açsın kaynana vefat etse ona kim bakarı bilmiyorum ama. Evde çıplak gezen koca adamı çocuklarım gorerek büyümemeli diye düşünüyorum. Akli dengesi yok ama cinsel dürtülerini sağlam insan gibi yaşıyor. Kendini bir şekilde tatmin ettiğini biliyorum. Ben bu çocukları aynı evde olup öyle şeylerden nasıl uzak bir şekilde buyutebilirim ki. Hadi adam sabah işe gidiyor koca erkek gücündeki engelliyle bir kadın yada küçük kız çocukları nasıl aynı evde kalabilir ki. ???
Bakılacak gibi değil ki.
(1,634 puan) tarafından
Sana hak veriyorum canım tabiki esinde inş senin düşündüklerini düşünüp sana hak verir ve zamanı gelince Bi yolunu bulur bizdede işler biraz karışık senin duruma benzio
0 oy
tarafından
Hayat bizi öyle sınavlara çekiyor ki...
(1 puan) tarafından
Çok ağır yapamıyorum artık. Ruh sağlığım kalmadı
0 oy
(49 puan) tarafından
Öyle şeymi olur ya kusura bakma ama o zaman seninle neden evlendi gezmek eğlenmek seninde hakkın bir ömür böyle dusunecekse neden evlendi kardeşini yanlız bırakmasaydı ben katılmıyorum buna insanlar evlendiği zaman kısıtlamak için yuva kurmuyorlar eşinle vakit geçirmek en doğal hakkın senin 
0 oy
(116 puan) tarafından
Siz evlenirken nasıldı bu durumları biliyor muydunuz sevgili iken görüşme durumunuz nasıldı bilerek evlendiyseniz yapacak bisi yok diğer kardeşi aile kurma hayalinden vazgeçmiş büyük bir fedakarlık bu sizde çocuğunuzu alın onla gezin benimde eşim yorgun argın gelir onunla pek çıkmayız ama 1 yasinda kızımla heryere giderim 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Bekar kardeşi kendisini ailesine adamış evlenmiyor yada çekiniyor okey de eşin bunu kafaya takıyordu senin niye günahına girdi o da evlenmeseydi alt üst oturuyorsunuz bugün yarın kızın olsa engelli kaynına nasıl güveneceksin cinsel olarak herşeyi hissediyormuş bilmiyorum bir sürü yazacak şey var daha 2 yıl böyle 20 yıl böyle geçmez akıllı ol açık açık konuş sen 
0 oy
(788 puan) tarafından
Keşke o zaman eşinde evlenmeseymiş senin ne günahın vardı. Kardeşi ona özenmesin derken eşi baskalarina özeniyo o ne olcak. 
0 oy
(315 puan) tarafından
Şimdi birçok kişi sabret falan diyecek ama ben öyle diyemem insan eşiyle birlikte dışarı çıkıp bir şeyler paylaşmak ister ki en doğal hakkın 2yıl bu kadar dolmuşsan diğer zamanlar nasıl geçecek ve eşin kendini mecbur hissedip yardım ediyor ama bu belli bir süreden sonra alışkanlık ve vijdan meselesine döner o zaman birlikte belki evde bile fazla zaman geçirmeye bilirsiniz 

O yüzden bence eşinle konuş ve tavrını ortaya koy maden öyle evlenmeseydi hepimiz eşimiz ile evleniyoruz onların annesi babası yada kardeşleri ile değil
0 oy
(2,627 puan) tarafından
Cnm sende ailenle gezmeye çaliş çocugunla gez  kendini korumaya al 2 ci çocuk yapma

Oglunu da  hasta olan kayninla yalniz birakma sakin

Bu arada eşin çok yanliş duşunuyor seni kaynin ilgilendirmiyor

Seninde mutlu olmaya hakkin var
0 oy
tarafından
Keşke evlenmeseydin ya çok zor bir durum Allah yardımcınız olsun. Kaynina da annesine de üzüldüm. Akıl hastanesine fln yatirsalar zihinsel engeli varsa en mantıklısı bu 
0 oy
(7,627 puan) tarafından
Bence hayatını kursun o kardeşi ileride fedakarlık yaptım senin yüzünden evlenemedim diye düşman olur hasta olana bu sefer daha kötü şeyler yaşanır.
0 oy
(504 puan) tarafından
Abartmayın ne alakası var bütün yüküde bekar kardeşin üzeri ne vermeyin yukarda allah var insan bir iki günde olsa el atar vicdanınız mı yok 
tarafından
Aynı şartlar altında şu cevabı yazdığınızdan eminim. Siz öyle yapıyorsunuz çünkü. Arkadaş altlı üstlü oturuyormuş zaten. Sırf destek olmak için insanlar hayatlarını bile onlara idame ettirmiş bir şekilde iki yılı bitirmisken iki gün el atmaktan bahsetmeniz biraz ilginç geldi. İnsanları yargılamak yerine lütfen anlamaya çalışın. Eminim ki aynı şeyleri yaşıyor olsaydiniz bugün aynı postu siz açardınız.
(504 puan) tarafından
Bende altlı üstlü oturuyorum sen merak etme önemli olan altlı üstlü oturmak değil o kapıyı çalıp içeri girip kardeşim ne yapıyorsunuz nasılsınız derdiniz ihtiyacınız var mı demek bide diyor yok bekar kardeşi aile kuramayackmışta eksikliğini hissetmesin diye gezmeye gitmiyorlarmış dalga geçer gibi niye onun kardeşide diğerinin kardeşi degilmi köpek gibi oda bakmak zorunda demiyor ki ya güzel kardeşim sen evlen aileni kur kuracaksan bir şekilde hallederiz de bak bak laflara bak aile kuramayacak olmasının eksikliğini hissetmesinmiş miş dalga geçer gibi ya ne kadar düşünceli bi abiymiş allah razı olsun ondan :D
tarafından
Size tavsiyem bazı şeyleri anlamakla yaşamak bir olmuyor. İnsanların imtihanını bu kadar küçümsemeyin. Daha beteriyle imtihan edilirsiniz. Hem düşünce olarak bu kadar icelik gösteren adamın kapıyı çalıp nasılsınız diye sormadığını nerden biliyorsunuz ki ? Bakmayan insan altlı üstlü de oturmaz başka yere giderdi. Kadinin dedigine göre adam zaten manevi açıdan her konuda destek olabilmek için hayati kendilerine zindan ettiğinden bahsetmis kapıyı çalıp bir ihtiyaciniz var mi diye soruyor mu şeklinde kınama, imtihanlarıni küçük görmeyi tercih etmişsiniz. Hâşâ peygamber değilim ama yaşayacağınız her sıkıntıda şu insanların imtihanını hatırlayacağınızdan adım gibi eminim.
(504 puan) tarafından
Yok canım ben unuturum iki gün sonra bunu sen merak etme
tarafından
Sen unutabilirsin elbette ama Allah sana hatırlatacaktir.
0 oy
tarafından
Eşin saçmalamış ne alaka kız bulsa oda koşa koşa evlenir

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 787 göst.
26 Mart 2023 Diğer kategorisinde Ozlem.oz (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 275 göst.
12 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,131 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 546 göst.
10 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Aylinas (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 385 göst.
21 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Rabiamerve1307 (133 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...