0 oy
244 göst.
Diğer kategorisinde (375 puan) tarafından
Oğlum Allah nasip ederse yarın 1  başlayacak hiç okula gitmek istemiyor bu zamana kadar yok coronaydı yok kardeşi doğacaktı vs.. hep bi bahane ile anaokuluna kreşe gönderemedik gitmedi şimdide gitmek istemiyormuş taktı kafaya haftalar öncesinden stresten hasta oldu  başladı yok başım ağrıyor yok öyle yok şöyle şimdide uyumak istemiyorum diye yırtıyor ortalığı güzellikle.anlatıyoruz yok kafayı takmış gitmem Allah gitmem napicaz biz sasirdik

11 Cevaplar

0 oy
(4,290 puan) tarafından
Kardesim de oleydi okul zamanı ateslenirdi kusardi hep tamamen psikolojik yenemedik suan 14 yasinda liseye gitmeyecek çok dil döktüm istemedi
(375 puan) tarafından
Bizimkide öyle atesleniyor yada sabah bi kalkıyor uçuk çıkmış neyi bu kadar dert eder anlamadım
(4,290 puan) tarafından
Valla biraz da fıtrat diye dusunuyorum ben hoc anaokula falan gitmedim ilkokulu da 1 yıl geç gonderdiler hep kendimden küçük çocuklarla okudum 2 yas. Nüfusa da geç yazdirmislar 1 yıl kısacası 2 yıl egitimden geri geldim ama hiç zorlanmadim hep içimde okuma isteği vardi hala da öğrenmeye çok açık bir insanimdir ama kız kardeşim tam tersi
tarafından
bence çocuğu verin sanayiye bakın nasıl okumak istiyor görürsünüz. bi de telefonu da elinden alın, sevgilisi var demek ki. okumamak ne demek, ilerde taş mı yicen diyin
(4,290 puan) tarafından
Kardesim kız, erkek olsa hadi her yerde iş bulur dersin çırak olarak sokarsin , ben ilkokul 4. Siniftayken yaz tatilinde kuafore bi girdim 8. Sınıfa kadar her yaz tatili çalıştım çalışmak isteyene de kız erkek fark etmeksizin is bulunur mahalle de kuafor var oraya sokayim dedim yok allah diye tutturdu disleksi problemi de var bunu okuma yazma ogrenirken de ben kesfettim rapor verecekleri annem izi  vermedi bu sorunundan dolayı da eğitimi tam anlamıyla anlamayadi,  o kadar konuşuyorum hergun ama nafile
(375 puan) tarafından
Bende bundan korkuyorum işte odaklanamaz derse diye
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim oğlumun sınıfında da vardı öyle kapıda ağlayan bi çocuk öğretmen diller döke döke soktu içeri tutturdu annemde gelsin anneside girdi sonra okul bitti eve dediler bu seferde evw gitmiycem diye ağladı :) alışır inşallah yarın kesin götür sen canım öğretmenler bu konuda tecrübeliler yardımcı olurlar 
(375 puan) tarafından
Gidicez inşallah ama çok kafaya takıyor
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Daha önce azcik dahi kreş macerası olsaydı bu kadar sıkıntı cekmezdi. Okulda karnım agriyor deyip ağlama ihtimali çok yüksek. O yüzden bahane vs gibi şeyler demeyin. Bende okula gittiğimde karnım agrimisti veya korkmustum, okulun nasıl bir yer olduğunu bilmediğim için kaygilanmistim , okula alıştıkça ağrılarım azaldı gibi şeyler söyleyin. Yoksa baya zorluk çıkarabilir ☺️

Bizde nasipse yarın 1.sinifa başlıyoruz. :)
(375 puan) tarafından
Ya anaokuluna gitti ama bi hafta gitti bi hafta hastalandı sonunda bıraktı gitmeyecem diye karnı ağrıyor bası ağrıyor dediğiniz gibi
0 oy
tarafından
siz de çocukla 1 ders beraber sırada oturun alışır. zaten diğer çocuklardan da böyle olanlar çıkar. canınızı sıkmayın bence. ayrıca okula girdiğiniz gibi direkt kantine gidin. anneden gizli aburcubur yiyebileceğini öğrenince okula aşık olur lşdfjglşdsjgls
(375 puan) tarafından
Gidip almaz marletw bile gittiğimizde öyle.herseye saldıran bi çocuk  degil alacağını alır çıkarız :)
0 oy
(7,765 puan) tarafından
Keşke geçen sene anasınıfına vereydiniz 

Benim kızım da yarin bire başlayacak pek hevesli değil 
(375 puan) tarafından
Verdik ama iki uc hafta zor gitti hep hastalandı geldi ağlardı gelince özledim seni diye birde hep başı ağrıdı karnı ağrırdı
(7,765 puan) tarafından
Stresten kıyamam insallah kolay alışır
Genelde erkek çocukları okulu pek sevmez
(375 puan) tarafından
inşallah canım sizinkide
0 oy
(54 puan) tarafından
Aynı bizi anlatmışsınız bende pandemiden dolayı oğlumu anaokulu kreş verememiştim direk 1 e başlamıştı bana çok düşkündü hiç ayrı kalmamıştık bide kardeşi doğmuştu 2 aylıktı okula başladığında hem kıskançlık hem beni paylaşamama olmuştu okulun kapısına gelince karnım ağrıyor diyordu seni özlüyorum diye ağlıyordu kaç kere sınıfta kustu öğretmen aradı çocuğu alın diye rehberliğe gitti konuştuk okulda durursan ödül var dedik istediği şeyleri aldık okul çıkışlarında çikolata aldık parka götürdük arkadaşları da olunca zamanla alıştı 1. sınıf olduğu için okulda resim çizgi film izleme oyun filan da olunca sevmeye başladı okumayı da ilk dönem söktü bütün dersleri çok iyi geldi şimdi 2. sınıf oldu okul açılsın diye gün sayıyor  :)
(375 puan) tarafından
Ya ne güzel benimde geçen sene hamilelik vs kardeşi doğacak vb.. sebeplerle gitmedi iki uc hafta felan gitti  kıskançlıkta var tabi 9.5 aylık bebeğim var şimdi evde mi oturcak oda gitsin okula diyor:) bana çok düşkün oğlum aynı sizinkingibi seni özlüyorum diyip ağlardı gelince
(54 puan) tarafından
Demek ki hepsi aynı canım bazı çocuklar annesiz evinin dışında kendini güvensiz hissedermiş inşallah iyi bir öğretmene düşer sevdirir okulu benim küçük oğlum da 14 aylık ders yaptırmıyor benim işimde zor
0 oy
(114 puan) tarafından
İnşallah bi çözümü vardır benimkide aynı 1. Sınıfa gidicek ve gitmek istemiyor hiç bi sekilde gecen sene anasifina cok az gitti sürekli ağlayıp kusuyordu o yuzden 15 gun anca gidebildik eger 1. Sınıf ta da bu sekil devam ederse bi pedegog ile görüşmeyi düşünüyorum Rabbim yardımcımız olsun 
(375 puan) tarafından
Aynı durumdayız bacım fazlası var eksiği yok birde 9 5 aylık bebeğim var diyor ki ben okuldayken o evdemk kalcak oda gitsin
0 oy
(530 puan) tarafından
Daha okullun ne olduğunu bilmeden niye bu kadar tepki veriyor ki 
(375 puan) tarafından
Bir iki hafta gittiği kreş gbimi zannediyor nedir anlamadım
0 oy
(5,132 puan) tarafından

https://www.instagram.com/p/CiGEKXEolWg/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Bunları oku mutlaka. İnstagramın varsa bu kadını takip et
(375 puan) tarafından
Olur canım teşekkürler
0 oy
(590 puan) tarafından
ben 22 yasimdayim benim hala okul fobim var ilerde cocugumu nasil goturcem okula acaba :) ama benim okul fobim ikinci siniftaydim bitane kadin ogretmen vardi nalet hep bizi doverdi benimde kulaklarimdan asilarak havaya cekmisti  sirf parmak kaldirmadim diye cok utanmistim okuldan bi sogudum hicde sevmedim hala fobi oldu
(590 puan) tarafından
ayy bende haahhaha daha demin yorum yaptikdan sonra insallah koronadan ölmüstur dedim allahim sen gunah yazma yaa bide cok asiri sessiz bi cocuktum siraya bi otururdum kimseyle konusmam simarmam aynen oyle o kimde vurabilir maf ederim onu
(590 puan) tarafından
annemlerede solemedim niyeyse korktum cocukluk isde
(1,331 puan) tarafından
Hele ben. Nefes almaya korkardım. Okuldan nefret etmiştim sayesinde. Asla unutmuyorum onu asla. Neyse inşallah gebermiştir
(590 puan) tarafından
elalemin cocuklarina nasil vurabiliyolar anlamiyorum yazik ay bende okuldan oyle bi nefret ediyodumki bi izdirapti okula gitmek allahlarindan bulsunlar insallllaahhhhh
(375 puan) tarafından
Hepimiz böyle büyüdük canım bende ilkokul 3 mü 4  mu bilmem soruyu yanlış bildim diye tokat yemiştim o koca eliyle  sonra sınıfça cetvelle sıra dayağı yerdik hiçte ailemize demezdik ama şimdi benim çocuğuma öyle birsey yapsa öğretmen okulu başına yıkarım
0 oy
tarafından
Davranışı çok normal şu an, çoğu öyle çocukların. Zaman tanıyın ve onu anladığınızı ifade eden cümleler kurun. Bir hafta içinde alışacağını düşünüyorum.
(375 puan) tarafından
İnşallah canım öyle olur

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 73 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Djdjjdhd (805 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 89 göst.
9 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Ayselaras (205 puan) tarafından soruldu
0 oy
97 cevap 782 göst.
9 Mayıs 2024 Aile kategorisinde gokyldz2023 (59 puan) tarafından soruldu