0 oy
212 göst.
Diğer kategorisinde (210 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 2 aylık ağzını yaliyo duruyor komşum da su ver deyip duruyo bende anne sütü karsiliyo diye vermiyom sonra memeyi tutmaz diyom doğrumu yapiyom bilmiyom sizler veriyormusnz yeni doğan bebeklerinize

19 Cevaplar

0 oy
(913 puan) tarafından
Benimden2 aylik gecen ay aile hekimi sakin verme bebege su dedi ishal olur vermedm bebegmde dunden beri ishal galiba sabahtan dir 4 kifayet degistm yarin acile goturecem galiba:(
(210 puan) tarafından
Sen su verdin ondan mı ishal oldu cnm
(913 puan) tarafından
Yok canm ben hic vermedm 6 aydan once vermem
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani günde  bı kaç defa ara ara çok olmicak şekilde çay kaşığıyla ver zararı yok
0 oy
tarafından
Ben hep çay kaşığıyla abartmadan verdim .annem size verdim ben kızım dedi kaynamış ilinmis  içme suyundan verdik .çokta güzel emiyorudu
(210 puan) tarafından
Normal aritmadan versem oluyomu cnm
(913 puan) tarafından
Kaynamış ilinmis su verme su kaynamış su  mineralini kaybeder kalsiyum magnezyum ve karbonat  kirec halinde coker
tarafından
Biz kuzum ihlas aritma olduğu halde kapalı şu almıştık oni cezveden kaynatıp soğuyunca kaşıkla veriyordum bir cezve kaynatıp temiz bir kavanoz yada kaba koy ordan 1 2 kaşık ver günahtır suyun yerini asla birsey tutmaz
(12,856 puan) tarafından
Kaynamadan verilen su verilmez enfeksiyon yapabiliyor
(913 puan) tarafından
Hazir su vermek en mantıklısi
0 oy
(397 puan) tarafından
Ben günde 1 ya da 2 çay kaşığı veriyordum canim  
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Canm ben hazr suyu bıle tekrar ılıtıp verıyodum bebişe sert gelebılır gunde bı cay kasıgı verıyodum maksat agzı temızlensın cok kuruyo cunkı tükürük salgılayamıyor daha ee halıyle anne sütüde tatlı agzı yanıyodur tomurcuk olmaması ıckn sen gunde bı cay kasıgı ver bısey olmaz 4aya kadr bı cay kasıgı verdım sonra arttırdım zmanla
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Biz hastaneden çıkarken d vitaminin arkasina 1 cay kasigi verebilirsin dediler bende verdim suan 11 aylik ve asiri su iciyo yani gunde 5 su bardağı rahat iciyo maşallah oğlusum 
0 oy
tarafından
3 açlıktan beri veriyorum memeyi hiç bırakmadı aksine çok bağımlı  
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Doğduğundan beri verdim hep bir iki çay kaşığı kadar şimdi 7 aylık suyu cok sever kizim emmeyide bırakmadı biberonla vermezssen emmeyi birakmaz
0 oy
(12,668 puan) tarafından
Benim kız da oyşr yapıyordu yıkarken gelen damlaları içmeye çalişiyodu  3 aylık olunca doktoru bi çay kaşığı verebilir siniz dedı veriyorum 
0 oy
(7,412 puan) tarafından
1 hafta sonra benim oglumda 2 aylik olacak vermedim 6 aydan öncede vermem canim. Kizimada vermemistim.
0 oy
(3,182 puan) tarafından
Çay kaşıgı yla veriyordun o aylar 
0 oy
(130 puan) tarafından
Verme her denilene bakma anne sütü yeterli 
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Ben o zamanlar veriyordum canım sütten kesilmedi.  Şuan suyu çok seviyor ve baya içiyor 
0 oy
(1,263 puan) tarafından
Ben hiç vermedim 6 aya 1 hafta kala falan öyle alıştırmak için deneme yaptım sadece o kadar
0 oy
(4,978 puan) tarafından
İlk doğduğu günden bu yana veriyorum şuan 13 aylık bı anda susuyor kiyameti koparıyor suuuuyuu diye
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Dogdugu gün vermiştim
0 oy
(435 puan) tarafından
Ya sen doktora ne bakiyosun ver gunde 1 cay kasigi kadar ben dogdugu gunden beri veriyorum 23 aylik sukur hic bisi olmadi yani 
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Ben verdim Dr da ver dedi hep böbrekleri çalışsın diyordu ilk hastaneden çıkarken de ebe ve Dr suyu ihmal etmeyin düzenli olarak verin demişti 
0 oy
tarafından
4aydan belli veriyorum 6aydan sonra 150 icmesi lazım 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 90 göst.
9 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Birhilall (1,097 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 243 göst.
0 oy
4 cevap 224 göst.
5 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu