0 oy
426 göst.
Diğer kategorisinde (4,148 puan) tarafından
Öncelikle günaydın kızlar bana gün pek aymadı çünkü uykusuz bir gece geçirdim 6 aylık minik adamım dün sünnet oldu ben ve babası dayanamayız diye girmedik babaannesi teyzesi eniştesi ve dayısı ekip halinde yanında durdular kapıdan o ağlamaları o sesinin gitmesi Allahım o kadar kötüydü ki anneliğin kalp ağrısını o an çok derinden hissettim ve Allah hic bir annenin bebeğine dermansız dert vermesin hastanelere düşürmesin diye dua ettim.

Öncelikle benden tavsiye henüz sünnet etmeyen varsa bebeğiniz küçükken muhakkak yaptırın küçükten kastım 1 2 aylıkken eli ayağı bu kadar hareketli değilken dönemiyorken doktor ayağını oynamasın diyor benimkinin tekmeleri durmuyor alışmış sürekli dönmek istiyor zaptetmekte aşırı zorlanıyorum

Soruma gelecek olursam da sünnet yaptıran anneler sizde süreç nasıl ilerledi nelere dikkat ettiniz ortalama kaç günde toparladı doktor kanama tehlikeli dedi bezinin kenarları koyu kahve olmustu hep kanamış gibi korktum aradım hemen o kadarı normal dedi şakır şakır aktif kanama yoksa. Bugün bandajını açacağım ama Çok korkuyorum bir şey olacak diye eli ayağı hiç durmuyor kanatacak edecek diye başından geçen tecrübesi olanlar bilgi verirseniz çok sevinirim 

13 Cevaplar

0 oy
(10,784 puan) tarafından
Ay ben koronadan o zamanı gecirdim. Şimdi 19 aylık oldu cesaret edemiyorum. Büyükken yaptırma kararı aldık. 
(4,148 puan) tarafından
Büyükken daha zor olmaz mı canım ya
(10,784 puan) tarafından
Valla cnaım biz bakalım 7 yasında filan dusunuyoruz
(4,148 puan) tarafından
Hayırlısı olsun insallah canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bez olduğu için bizde sorun yaşamadık ilk 1-2 saat ağladı p kadar oda korktuğu için eli ayağı tutulunca yabancı olunca onun dışında 1 hafta su deymemesine dikkat ettik kaka yapmadığı ve aşırı dolmadığı sürece bezini değiştirmeyin dedi doktorumuz kakası deymesin ona çok dikkat edin dedi ilk 15 gün yürüteç gibi sıkıştıracak şeylerden uzak dursun dedi kucakta bile bacak arasından geçirmeyin elinizi dedi başkada bir şeye dikkat etmedik açıkçası 1 haftada tamamen iyileşti zaten 9 buçukta sünnet oldu 2 de hiçbir şeyi yoktu ağlaması durmuş oyun oynayıp gülüyordu 
(4,148 puan) tarafından
Maşallah canım benimkinde bugün daha iyi gibi ama korkuyorum çok hareketli diye doktor baya tembihledi dikkat et kanama olmasın diye
tarafından
Olmaz inşallah canım bişey olmaz harekette bende çok korktum denklemiyor çünkü kendini ama bez koruyor onu çarpmasın bir yere yeter
(4,148 puan) tarafından
Çok saol canım
0 oy
(774 puan) tarafından
Biz 1 bucuk aylıkken yaptırmıştık şuan 8 aylık küçük olduğu için süreç çok kolay geçti sargısı falan o an hastanede çıktı hemen çok şükür toparlandı iyi ki de diyorum küçükken yaptırmışız yoksa şimdi bide o dert olacaktı baya zorluk çekerdik diye düşünüyorum sünnet olurken aynı zamanda ameliyatta olduk biz ikisi bir arada oldu ama çok şükür geçti hepsi 
(4,148 puan) tarafından
Maşallah canım ya bende çok pişman oldum daha küçükken yaptırmadığıma
(774 puan) tarafından
Babasına kalsa doğar doğmaz yaptıralım düşüncesindeydi ama ben istemedim ilk bebeğim hiç tecrübem yok bide sünnetli olcak korkardım iyice sonra ameliyat olayı çıktı zaten onu olmuşken sünnette aradan çıksın bi daha narkoz almasın çocuk dedik doktorumuzda öyle tavsiye etti zaten öylelikle yaptırdık o zaman olmasaydı 4 aylıkken yaptırmayı düşünüyoduk olsun herşeyin hayırlısı olsun sağlıklı olsunlarda iyileşir normale döner seninkide merak etme
(4,148 puan) tarafından
İnsallah canım ya çok saol
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Ben 8 aylıkken yatırdım cnm. Sersemlettiler benimkini hiç bişey anlamadı. Bi pansuman yaparken canı yanıyordu. Sabah akşam yaptım pansumani. Bi krem yazmıştı doktor çabuk iyileşsin diye onu sürüyorduk.Altı bezli olduğu için çabuk iyileşiyor. 3 günde toparladı zaten. Bi de benim ki emeklemiyordu sürünüyordu yerde. Çok korktum canı yanar diye ama bişey olmadı çok şükür. Merak etme çabuk toparlanır. Bi ilk günümüz zordu bizim. 
(4,148 puan) tarafından
Bize hiç pansuman demedi ya bugün bandajı aç krem sür dedi sadece benimkide yerde sürünüyor baya o yüzden korkuyorum gün boyu pusette tutuyorum
(1,361 puan) tarafından
Ben de aynı şekil de yaptım cnm pansuman dediysem o yani açıp krem suriyordum sadece
(4,148 puan) tarafından
Ha tamm o zaman çok saol canım
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Yazının hepsini okumadım oğlum 5 aylikkken sünnet oldu 10 15 gun içerisinde düzeldi doktorun veridgi kremleri sürdük ilk üç gun çişini yaparken açıyordu açısına agliyordu sonra geçti 2 gun arayla tendirdiyotlu suda oturrttuk 10 güne yakın sargı bezini çıkardık her altını açmada verilen kremi sürdüm geçti çok şükür 
(4,148 puan) tarafından
Biz sargı bezi bandajı bugün çıkaracağız sizin baya uzun durmuş inşallah benimkide toparlar hemen ya
(4,859 puan) tarafından
Uzun durmadı 12 saat sonra çıkardık bezi
(4,148 puan) tarafından
Biz de oldugu saatte çıkaracağız insallah
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Valla ben daha henüz doğurmadım ama annemler erkek kardeşime 40 günlükken yaptırdı hiçbir şey belli değildi bezini değiştirdiğimizde dikişleri kendiliğinden atmış oluyordu Allah nasip ederse 19 şubat doğumum var 40 gün sonra ya da en erken ne zaman yapabilirsem o zaman yaptırmayı düşünüyorum bebekken olması çok güzel birşey büyüdüklerinde çevredeki insanlar ***** ***** kesecekler öyle yapacaklar gibi konuşmalarına maruz kalsın istemiyorum 
(4,148 puan) tarafından
Benim 6 aylık bebeğime bile o cümleyi kuranlar oldu canım ne kadsr erken o kadar iyi benden sana tavsiye doğunca hiç uzun süre bekleme yap kurtul insallah
(2,104 puan) tarafından
Aynen öyle canim çocuklarin bu laflara maruz kalması beni sinirlendiriyor fazlasıyla öyle şeyler söylemenin marifet olduğunu düşünüyorlar ne yazık ki
(4,148 puan) tarafından
Aynen öyle canım çocuklarımızı biz koruyacağız yoksa kimse düşünmez
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Bende yaptırmak istiyordum küçükken ama hep bi bahane çıktı.2 yaşına kadar oldu oldu yoksa 6 yaşını falan beklicez. 2 6 yaş arası öenrmiyolar doktorlar.ben de sordum.19 aylık şuan..ve aşırı hareketli.bebekkken de öyle idi.uyanık olduğunda eli ayağı durmazdı hiç.
(4,148 puan) tarafından
6 yaş da zor olur artık her şeyi anlıyor hala bezli ise bence yap kurtul sende bir an önce canım en fazla bir hafta iyi olur bezin içinde insallah
0 oy
tarafından
Cnm benim bebegim premature dogdu 27 haftalikken dogunca sunlet ettiremeyiz dediler ve hastanese kuvezde aglarken 2 fıtık oluşmuş oglumda surekli agliyordu ben normal olmayan bir şey var dedim eşime bebegimizi hazirladik hastaneye goturduk fitigi kaymiş dediler ben şok oldum birde ikitane dediler el kadar cocukta ne fitigi falan derken fitigini yukariya cektiler biz amiliyat ettirmek istedik hic bir doktor yapmadi 3 aylik bebek dediler sonra bir doktor bulduk o hem amiliyatini hem sunletini yapalim dedi tamam dedik yatisini yaptirttik kimseyi istemedim yanimda kovit vardi zaten bebegim sunletini amiliyatini oldu olurken eşim teelfondan oyun oynuyo o beni sarstı oglumuz icerde sen ne yapiyorsun demeye kalmadan bebegimiz cikti doktoru çok süper birisiydi çok ilgili oldu kantaron yagı sürmemizi söyledi bezini degiştirdikten sonra oraya bir aparat takmişlardi zaten yukariya geldi hiç bir şey hisetmedi zaten agri kesici igne serum yapildi geceleri hemşireler geldi kontrol etti az koridorda gezdirdim hiç bir şeyi anlamiyordu zaten minicikti ilk bezini degiştirdikten sonra hiç kanaması olmadı agladıgı zaman şarkı acip oynadik beraber çok kucagima alamadım sürekli emzirdim yaninda ten teması yaptım 1 hafta demeden maşallah hemen kendine geldi oglum şuan 2 yaşında amiliyat izi bile kayboldu 
(4,148 puan) tarafından
Maşallah miniğe canım çok geçmiş olsun size de bizimki de çabuk toparlar insallah çok hareketli Bi bebek Bi o korkutuyor beni
tarafından
Allah razi olsun cnm youtubeden bilgi paylasiyor doktorlar oraya yazsan vidyo izlesen icin rahatlar en azindan cnm cok gecmis olsun sizede insallah hemen iylesir ogluşunuz
(4,148 puan) tarafından
Öyle yapayım amin çok saol canım ❤️
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Biz bilinçli bir şekilde 25 günlükken yaptırdık canım. Eğer randevu bulabilseydik 7 günlükken yaptırmaya niyetliydik. Devlet Hastanesi'nde Ürolog yaptı sünnetimizi, dikişli oldu beni ve babasını almadılar iyi ki de girmedik ben çok kötü olurdum :/ Sedye ile 15 dk sonra çıktı normal odaya geldik. Yavrum iç çekiyordu baya ağlamış herhalde iğne yapılırken. Doktorumuz ne krem ne ağrı kesici verdi. Hatta bardak bile koymadık biz sadece bezini bol bağladık. Anne sütü aldığı için çabuk iyileşiyormuş elhamdülillah öyle de oldu. İlk gün MaşaAllah oğluma sadece bir kez ağladı ilk çişini yaptı sanırım. Sonrasında dikkat ettim altını değiştirirken hassas davrandım. Bandajı ise tam 24 saat sonra çıkarttım su kaynattim ılık olunca hafif bandaja döküp o şekilde çıkarttım. Dikişler eriyen cinstendi 1 haftaya iyileşmiş oldu tamamen ve kanama hafif hafif devam etti bu kesilen yerden çok ama çok az. Bu da birkaç gün sürdü ve doktorumuz bize bir hafta yıkamayın dedi pamukla sildim tüm vücudunu bir haftanın sonunda da yıkadık. Çok şükrediyorum hemen yaptığımız iyi oldu hem hareketli değildi o zamanlar hem de iyileşme süreci hızlandı bebeğim için. Şimdi 3.5 aylığız hehrangi bir sıkıntı yaşamadık.
(4,148 puan) tarafından
Maşallah ona canım bende o zamanlarda yaptırmadığıma çok pişman oldum hareketli olunca çok zor oluyor
0 oy
(1,404 puan) tarafından
Benim oğlum sunnet olduğunda 3 aylikti. Klipsli yaptirdik biz ne ağlama oldu ne sizlanma oldu 5 günde herşeyi gecti bitti. En guzeli kucukten yaptirmak gerçekten
(1,404 puan) tarafından
Bide o bandaji acarken kremleyerek ac yada sari kantaron sür direkt acma cok cani yanar paşanin
(4,148 puan) tarafından
Islatarak açtım yine de o bölge açılınca ve kremi sürünce ağladı baya yavrum ya
0 oy
(4,148 puan) tarafından
Sizler de nasıldı süreç 
0 oy
tarafından
Biz 8 yaşında daha bugün sünnet olduk ve oğlum hiç yerinde durmak istemiyi
(4,148 puan) tarafından
Maşallah canım baya büyümüş Rabbim kolay geçirsin insallah onu da
0 oy
(4,391 puan) tarafından

evet. o yuzden daha kırkı çıkmadan yaptırmak lazım. sağlıkla büyüsün <3

(4,148 puan) tarafından
En mantıklısı sanırım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 562 göst.
22 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anne0000 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 189 göst.
29 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 123 göst.
10 Ocak 2022 Diğer kategorisinde merveondes (1 puan) tarafından soruldu

378,400 soru

11,326,470 cevap

34,778 kullanıcı

...