0 oy
102 göst.
Diğer kategorisinde (1,090 puan) tarafından
24 aylık oldu kızım. 2li cumleler kullanmaya yeni başladı . Baba gel anne gel vs 

Toplamda 35 40 kelimesi ve ayrıca 15 taneye yakında ****** sesleri çıkariyor .herşeyi anlıyor. Komut alması vs çok iyi.

Ama mesela günaydın yerine aynu bitti yerine bit böcek yerine böc görüşürüz yerine göş gibi sadece ya başını ya sonunu söylüyor . Bu normal mi yeni yeni konuşmaya başladığı için mi oluyor ? 

6 Cevaplar

0 oy
(35 puan) tarafından
23 aylığız konusmuyor
(1,090 puan) tarafından
Doğrudur benim kızımda zaten aman aman konuşmuyor . Şu bı kaç haftadır kendi kendine biseyler diyor . Bı sabah kalkıyor düştu diyor akşam dur diyor . Yani ben konuşması için acele etmiyorum ama başını veya sonunu söylemesi bir skinti olabilir mi diye merak ettim
-Reklam-
0 oy
(1,251 puan) tarafından

Bizde 22 aylığız oglum konuşmuyor henüz bababa dedede diyor he bide mememe :woot: bu kadar 

(1,090 puan) tarafından
22 aylıkken benim kızımda aynısıydi. Ne olduysa 2 ayda baya ilerleme kaydetti. Annem babam demeye başladı bı gün uyandığında oyuncaklarını düşürüp düştü dedi ertesi gün topla oynarken at dedi böyle böyle ilerledi. Ama kelimelerin başını veya sonunu söylemesi bir sorun mu acaba onu merak ettim . Belki dil terapistine ihtiyacı vardır burada paylaşmak istedim .
(1,251 puan) tarafından
Sanmiyorum cnm ya maşallah benimkide oyle birden başlar inşaallah:)
(1,090 puan) tarafından
İnsaallah
0 oy
(942 puan) tarafından
Bence normal oğlum 25 aylık şuan aynı seninki gibi anne gel baba gel dur dur yapma no no diyor. Anlıyor herşeyi ben doktor a sordum 3.3.5 yaşına kadar tam Ali Ata bak Ali topu tut gibi kelimeler söyler şimdi söylemez bunlar bizim için yeterli dedi.. ama gel bunu kaynana kayın babaya anlat 
(1,090 puan) tarafından
Allah'tan kayınbaba kaynana ile görüşmüyoruz yoksa onlarda karışırlardi eminim.  Konuşması için acele etmiyorum ama dilini donduremiyor olabilir belki dil terapistine ihtiyacı olabilir. Deneyimli lerden yol yordam almaya geldim :) doktora sorduğumda bana TV izletme dedi. İzletmiyorum zaten dedim ama başka bişey demedi
(1,170 puan) tarafından
valla bn ona pek inanamiyorum nedense eltimiñ cocugu aksama kadar tv acik hep cocuk sarkilari falan dururudu cocuk 25 aylik biz gibi şakır şakır konuşuyor hatta gecen gun yengecim kapiyi acar misin dedi yani bu herseyi konuşuyor cocugu o tv den ogrendi
(1,090 puan) tarafından
Bizim evde televizyon yok. Olsa zaten açmam diye büyük konuşmam. Açarım yani izletirim
(1,170 puan) tarafından
yani mesela bnimki aksama kadar acik napim canim skliyor o oynuyor bn bakiyorum hicte kafasini kaldirip bakmiyor ancak bebekli reklamlar olursa bi kafasini kaldirir reklam bitince normal oyununa döner mesela videosuz yemsk yemiyor o kadar yapmiycam telefondan tv den uzak tutucam dedim yok yemek yediremedim en son caresiz telefondan video acip izletiyorum 10 15 dk en fazla yemegi bitince alisti kendi telefona basip katiyor bitti diye bn doktorlarin aman tv den uzak dursun aman şöyle boyle demelerine pek katilmiyorum bazen ordan sarkilar ogreniyor mesela bir anne herseye yetemiyor
0 oy
(747 puan) tarafından
Demin ben baslik actim konusmakla ilgili:) benim kizimda oyle. Maviye may diyor kirmizya kım diyorm eski ogrejdigi seylerin basini söylüyor. Yeni ogrendigi kelimeleri daha iyi soyluyor. Bizimki henuz cumlede kurmuyor.. ama bence normal geldi senunki bana. Cumle kurmaya da baslamis. Devami gelir duzelir
(1,090 puan) tarafından
Ay insaAllah hepimizin yavruları sıkıntısız sorunsuz konuşmaya başlarlar inşallah
0 oy
(8,986 puan) tarafından
24 aylık bizde aynıyız 
(1,090 puan) tarafından
Teşekkür ederim . Eşimle ben biraz pinpirikliyiz de çevremizdede bebek yok . Sanki sadece bizim bebeğimiz böyle konuşuyor gibimize gelmişti bu da sorunmus gibi algı oluştu ikimizde de. Yarın zaten tekrardan doktora götüreceğiz ama çok korkuyodum en azından bunun sorun olmadığını anlamış oldum
(8,986 puan) tarafından
Bizde haber et Dr. Ne diyecek..
Benim kızım çok erken konuştu oğlum da bekliyoruz ama cevremde çok çok geç konuşanlarda var görüyorum
(1,090 puan) tarafından
Tamam haber ederim mutlaka . Erkekler kızlara oranla daha geç konusurlarmis . Yeğenim 3 buçuk yaşında kızımla aynı derecede şuan konusmasi
(1,090 puan) tarafından
Doktor pedagog a yönlendirdi . Pedagogla görüştük . Yeni konuşmaya başlayan çocuklarda bu görülebilir dedi . Onun dışında gayet iyi dedi . 3 ay sonraya kontrole çağırdı
(8,986 puan) tarafından
Bi sorun olmamasına sevindim kuzm♡
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Ya çok gülüyorum. Oğlum da öyle yağmur diye kuzeni var muuuuurrr diye çağırıyor kardeşi çinar çiaaaaaa diyo küçük kardeşim Murat muraaaaa diyo bence normal
(1,090 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorumunuz için ,içimi rahatlattiniz

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 128 göst.
1 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Annesinin Umudu (768 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 374 göst.
0 oy
11 cevap 281 göst.
17 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Eslemmhatununannesi (340 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 285 göst.
11 Ekim 2021 Aile kategorisinde Mlknkrc (296 puan) tarafından soruldu

380,102 soru

11,378,954 cevap

34,864 kullanıcı

...