0 oy
379 göst.
Diğer kategorisinde (274 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Allah yardımcımız olsun 2 kızım var gurbetteyim tek maaş asgari ücretten fazla aldığı halde kira faturalar kredimiz var bide onu ödüyoruz . Ben tek olduğumda peynir zeytin yeterdi ama kızlar büyüdükçe sabahları yumurta ister birgün kuymak birgün patates kızartması akşam oluyo kek kurabiye yemek istiyorlar sürekli yapıyorum yesinler yeterki ama herşey çok pahalı ayın daha ortasında kuruş kalmıyor meyve alınıyor sebze alınıyor ailelerden de pek destek gelmez bir salçamızı nohut fasulye bulgur gönderirler sağolsunlar bu bile bişe.

Önceden kenarı atardım şimdi atmayı bırak valla elimizde para kalmıyor beni geç kızlar bişe isteyince heves edince yapamayınca üzülüyorum sizde durumlar nasıl 

15 Cevaplar

+2 oy
(7,209 puan) tarafından
Kredi ödeyen bir çok kişinin durumu sıkıntıda . Eve faiz girince bereket kalmıyor . Bereketi olanında huzuru kalmıyor maalesef.  3 çocukla kirada 8 binle geçinen ablam var durumları iyi çok şükür rabbim daha çok versin . Kimseyi darda sıkıntıda koymasın . 
(1,799 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aynen sizin yorum çok güzel ve açıklayıcı faiz haram olduğu için haydan gelen huya gidiyor maalesef asgari ücret alip evi kira olup mutlu insanlar olduğunu biliyorum bayramda seyranda çoluğuna çocuğuna kıyafet alan mis gibi ev gecindiren huzurlu insanlar biliyorum Allah herkese kolaylık versin
(5,953 puan) tarafından
Aradığım yorum++
-Reklam-
0 oy
(649 puan) tarafından
Üç aşşağı 5 yukari herkes ayni. Çok yazık gerçekten üzülüyorum gidişatımıza. Yavrumu sünnet ettirdim. Bir iki atlet çamaşır pijama inan 1000 lira tuttu. Yani lüks marka değiller ona rağmen alsan zor almasan olmaz. Yemek içmekte ayni bir tane tavuk bile lüks oldu. Eskiden kanat but göğüs diye ayri ayri alir. Eti kıymayı ayri alirdim. Simdi birak eti tavuğu bir ay makine deterjanı alıyorsam iadere edip ikinci ay ALMIYORUM yerine baska birşey aliyorum. Çok zoruma gidiyor yani karin tokluguna yasamak. Çocukları parka çıkarmak bile lüks. Yaz geliyor iki dondurma bir su alsan 30 lira ne yapacağız bilmiyorum
0 oy
(73 puan) tarafından
Vallahi canım 15 bin alıyoruz bende gurbetteyim 2 çocuğum var bırak ay sonunu 15 inde maaş yatıyor 16 sına hiçbirşey kalmıyor elimizde hep eksiden yiyoruz asgari ücret le çalışanlara rabbim yardim etsin allah sonumuzu hayır etsin inşallah 
(274 puan) tarafından
Aynı canım ay sonu gelmiyo derken inan bizimde öyle 15 inde maaş alır ödemeler yapılır kalanıyla mutfağa bişeler 16 sında kalan ekmek parası. Napcaz bilmiyorum eşim ek iş bakıyor ben çocukları bırakıp çalışamam ortam o yönden de kötü kimseye emanet edemem. Allahım hepimizin yardımcısı olsun canım ne diyim çok zor
(73 puan) tarafından
Memurluk lükstü bir zamanlar ama artık memurlar yavaş yavaş işi bırakıp başka iş yapmaya başladılar geçim derdi için
(7,209 puan) tarafından
Bir gunde 15 bin nasıl biter çok şaşırtıcı valla
0 oy
(671 puan) tarafından
Malesef bizimde ay başı gelmeden tükeniyor çok zor hayat şartları Allah herkesin yardımcısı olsun evine bin bereket versin 
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Bizim de yetmiyor ya kredi borçlarına gidiyor ya Allahm çocuklarımızı bize bağışlasın inşallah bez parası zaten almış başını gidiyor ıslak mendil aşılar hepsi ateş pahası. Bir balık alıp yiyemiyoruz daha eti bırak artk tavuk bile lüks oldu elma bile ya elma lüks oldu. Arabamızı satmak zorunda kaldk şimdi al alabilirse. Araba kira desen artıyor da artıyor Allah yardım etsin cidden bugün aldığını yarın 2 katına almak zorunda kalıyorsun. Kendime adam akıllı üst baş bile alamıyorum alsam çocuğuma ne ben ne eşim kendimize hiç bütçe ayırmadk 2 senedir umarım bundan sonrası güzel olur.
0 oy
(270 puan) tarafından
17 bin maaş alıyoruz bizde gecinemiyoruz millet dalga gectigimizi düşünüyor kimse inanmıyor. Yeni araba aldık 8 aylık evliyiz eşya borcu ödüyoruz bugün elektrik faturası 427 TL geldi geçim çok zor gercekten bide 2 ay sonra bebeğimiz gelecek Allah herkese yardım etsin az alanda dertli çok alanda
0 oy
tarafından
Ayniyiz hepimiz maaş yattı  faturalar ev kredisi taksitler derken kalan parayla esimle gidip eksikleri aldık 1600 tuttu 3 çocuk var buarada  çocuk bezi sutunude ve  et filanda almadım yani hiç genel ihtiyaçlar sadece.ve daha ayin başındayız sonuna gelmedik kalan yetecek mı bilmiyorum yaa okulda açılıyor masraflar bitmiyor. marketlerdede herşey çok pahalı ürünlerin fiyatlarını hep değiştirmişler.Allahtan korkmuyolar ya
0 oy
(7,978 puan) tarafından
Ne yazık ki bizimde öyle ay başı gelmeden herşey bitiyo eksiden harciyoruz
0 oy
(1,323 puan) tarafından
Çoğu insanın durumu aynı canım eşim 7gun çalışıyor tatil yok dinlenmek yok üzülüyorum haline ama bakıyoruz kredi çekmeden ne ev ne araba alabiliriz bizim çalıştığımız boğaza gidiyor zaten
0 oy
(3,419 puan) tarafından
İki bin TL harcamam oldu bu ay kızımla kendim evimin ihtiyacı canm bin TL biriktidim inan yazma derin dondurucu doldurmustum hep ordan tüketiyorum yetiyor şuan eşim görevde oda orda harcıyor 2 bin kadar 6-7 buluyor aylık masraf hepsi 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Eşim haftalık olarak alıyor o yüzden parasız kalmıyoruz hiç şükürler olsun aylık haftalıkçı insan daha rahat ediyor sanırım alışveriş düzenli yaparız haftadan haftaya 
0 oy
(1,244 puan) tarafından

Aahh ahh bizleri  ve çocuklarımızı  bu hale düşürenler yokluk içinde yaşasın.  Kıyısından köşesinden payı olan herkes..:(

0 oy
(4,061 puan) tarafından
İlk defa bu ay bitti bu ay yetiremedik valla ama bizim çok gider ben tedavi için İstanbula gidiyorum her ay her gidişimiz 2 bin TL 2 buçuk kredi ödüyoruz 1 buçuk kira bi kizim var 2 buçuk yaşında bez süt cicibebe bide ikinci geliyor ilaç parası ona bu ay iflas bayrağını aştık valla 5 gelse diye bekliyorum aşık hiç bitmez o yetmez gibi ey sahibi bide kombi petek temizliği ittirdi bu ay o yüzden kaldık böyle yoksa çok rahat yetiniyorum ama işte 
0 oy
(7,442 puan) tarafından
Şuan hiç birşey kalmadı yapacak bişey yok maşı bekliyom
0 oy
tarafından
Anne baba girmeyen eve bereket girmed diye duymuştum 

Bizimde cok cok fazla ne anne baba gelir ne biri gurbetteyiz arti kredimiz var faiz oduyoz helali harama cevirdik ne bereketi bekliyimki 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 466 göst.
1 gün önce Aile kategorisinde mehal (619 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 286 göst.
11 Ekim 2021 Aile kategorisinde Mlknkrc (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 694 göst.
7 Eylül 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 281 göst.
17 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Eslemmhatununannesi (340 puan) tarafından soruldu

380,891 soru

11,403,864 cevap

34,942 kullanıcı

...