0 oy
808 göst.
Diğer kategorisinde (975 puan) tarafından
Kızlar günah vs deniliyor hiç arastirmadim ama ben eşime aldiriyorum sonuçta çocuğu yani ona karşı kötü düşüncesi olacak değil ya Büyükler sürekli uyarıyor babası almasın diye dinleniyorum aldiriyorum ne kadar katilirsiniz bilmem ama oğlum olduğunda da ben mi almicam bana mı günah oluyor ne bilim ya bana çok karışık geliyor konu 

44 Cevaplar

+8 oy
(21 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yani evladının altını açarken nefsi uyanır diye düşünen eşini boşasın bence. Öyle şey mi olur. Kız veya erkek. Evlat bu. 
(2,610 puan) tarafından
Çok doğru bir yorum ben istemiyorum mesela kızım olacak babası altını alsın etsin sadece ben yapayım onun bu işlerini. AMA asla eşime güvenmediğim için yada nefsi uyanır diye düşündüğüm için değil. Bana göre anne yapmalı erkek yada kız sadece bir kişiye ait olmalı alt açma meselesi.
(7,778 puan) tarafından
Whiteangell kesinlikle çok doğru. Mesela benim de k.valide bir bakıyor ki Allah korusun kızım enfeksiyon olacak diye çok korkuyorum. Arkadan öne temizlik yapıyor çünkü, defalarca uyarmama rağmen. Tek kişinin bakması daha iyi
(2,610 puan) tarafından
Kesinlikle kayınvalidem görümcemin çocuklarına bakıyor geliyor çocuğu salona alıp dayısının yani eşimin benim yanımızda altını değiştiriyor benimkine de aynısını yapar diye korkuyorum çocuk mahremi hiç bilmeyecek. Annesi sorumlu bana göre yıkanması bakımı alt değiştirmesi biz getiriyoruz sonuçta dünyaya
(7,778 puan) tarafından
Evet. Mahremiyet eğitimi için kesinlikle buna dikkat ederim
-Reklam-
+11 oy
(9,626 puan) tarafından
Kadınların zihniyetleri erkeklerinki gibi olmadığı için o zaman oğlumun altını da ben almiyim düşüncesi bana göre yanlış çünkü erkekler dişi gördüğü hayvana bile tecavüz ediyolar sen bi kadının erkeğin ırzına geçtiğini gördün mü? Yanlış anlama eleştirme babında söylemiyorum,eşin içinde söylemiyorum tanımam etmem ama bizim ülkemizde tecavüze uğrayanların çoğunluğu babasından amcasından dayısından yana oluyo bu sadece kız çocuğu için değil erkek çocuğu içinde aynı şekilde kızımın altını eşim hic açmadı kendi de zaten istemez ama oglumunkini benim o an çok işim varsa eşim açar oda sayılıdır yani eşim Allah razı olsun her konu da yardımcı olmak ister çocuklar konusunda ama kısıtlanması gereken konular da var bunun gibi mesela 
(328 puan) tarafından
Katılıyorum bu dediklerine canım. Erkek ve kadın fıtratı, nefsi çok farklı şeyler. Yapar diye değil. Ama özümüz farklı. Bende ne erkek ne kız almasi taraftarı değilim.
(9,626 puan) tarafından
Evet erkek nefsi biraz daha fazla kadına göre o yüzden insan oğlu beşer şaşar derler Allah göstermesin Allah kimseyi o duruma düşürmesin hic kimseye de yaşatmasın inşallah
+8 oy
(2,728 puan) tarafından
Kızımın mahremiyetini koruyorum babası da olsa. Bunu annelik görevim olarak görüyorum. Altını açınca da eşim bakmaz. bende altını açıyorum diye uyarıyorum. Bunun eşe güvenmemekle ilgisi hiç yok. Kızım büyücek sonuçta hep böyle bebek kalmayacak..
(6,441 puan) tarafından
Ve hiç kimsenin yanında açmam açtırmam kaynanam ben aşağı indiğimde kaynım ve kayınpederimin yanımda açmış bi daha açma dedim bekle yada içerde aç dedim bakmazlar ki dedi olsun dedim ben eşimin yanında bile açmıyorum doğruda bulmuyorum daha geçen seneye kadar burda kocam kızıma geceliğimi giydirmiş video çekio elinlede kendini tatmin edio yazmıştı
(2,728 puan) tarafından
İyyy Allah kahru perişan etsin midesiz itler
(590 puan) tarafından
iyyy allah nalet yagdirsin o adamin ustune bence de en iyisini yapiyosunuz
(6,441 puan) tarafından
Cidden ondan sonra böyle oldum ve adam o kadar tepkiliymiş ki böyle haberlere kadın diyo iki dünya bir araya gelse yapmaz derdim diyo
İşi çıkıyor bir yere gidiyo erken gelio anahtarla bir giriyor kızının üzerinde kendi geceliği oynuo babasının bir eli cep telinde bir eli şeyinde kadın kıza bişey giydirip sokağa salıo mutfağa koşup bıçak alıo kavga gürültü polise gidiyor
Kanım dondu cidden tabiki eşimiz yapmaz anlık şeyler bunlar bilmiyorum bu konuda güvenemem
(590 puan) tarafından
aaaaaa yok artikkk ne pislik insanlar varya boylelerini varya iskence yaparak gebertcen allahim sen cocuklarimizi koru
+5 oy
(197 puan) tarafından
Niye acmasın ki babası sonucta ha eşine açtırmayacak insan içinde zerre şüphe art niyet varsa evliliği gözden geçirsin namehramiyet adı altına sığınmasın kimse kusura bakmayın..kadın ı erkeği zihniyetleriyle birşey olmaz anne babalıkta!! Anne=Baba
(2,728 puan) tarafından
Düşüncenizi belirtirken insanların düşüncelerini aşağılamayın. Herkes aynı düşünmek zorunda değil
+4 oy
(437 puan) tarafından
Ben oyle düşünmüyorum babası o sonuçta hastalığı var sağliği var saçma geliyor kız olunca ayıp erkek olunca ayıp degilmi yada ikiside günah degilmi ayrıca o baba başka biri degil sacma geliyor bana boyle seyler 
+2 oy
(1,257 puan) tarafından

5 yaşında hiç altını temizlemedi istemedim de temizlesin .

Kızımı hep onun gormeyecegi şekilde temizledim 
Oğlum olacak inşallah şimdi onuda temizletmem gerek yok buna 
+1 oy
(3,038 puan) tarafından
Bana hiç karisik gelmiyor benim eşim kızımın altını temizler banyosunuda yaptir gayette olası bir durum bana göre hayat neler getirir bilemeyiz bugün var yarın yokuz bence yapmalı da.
+1 oy
tarafından
düzenlendi
Yani ben bir sorun görmüyorum bunda. Hem her bebeğin annesi olmayabiliyor. Bazı babalar var hem anne hem baba olmak zorunda kalıyor. O da mecbur bunu yapabiliyorsa bence diğerleri de bebek belli bir yaşa gelene kadar yapabilirler.

Bebek bilinç kazandıkça yapılmamasını ben de onaylıyorum. Ama çok küçükse bence bir sorun teşkil etmiyor. 
tarafından
Çok doğru aciklamissiniz kesinlikle katılıyorum belli bir döneme kadar yapılabilir bencede
(2,479 puan) tarafından
Bende katılıyorum
+1 oy
(64 puan) tarafından
O zaman kızlarımızı babalarıyla yanlız bırakmayalım da ne olur ne olmazz
(1,925 puan) tarafından
Çok doğru diyosun canım tam tersi uzak tutarak baba kız yakınlığını bozyolar bence sakladıkça kendi kızına uzak hissedebilir yabancıya bakar gibi.
(3,895 puan) tarafından
Evet uzak tuttukça sapıtabilirler.
+1 oy
(3,141 puan) tarafından
Bende sizin gibi düşünürdüm bir babanin kendi öz evladına nefsi uyanır mı diye gözümün önünde şahit olunca herkesten herşey bekler oldum. O yüzden anne olarak çocuklarımızı korumalıyız. Eşin için söylemiyorum yanlis anlama ama insan oğlu 15 sene sonra ne olcagimiz belli değil. Bir çocuk nasıl alışırsa öyle gider eğer mahremiyet duygusunu küçükten verirsen yarın babasıyla muhabbeti ona göre olur aralarında mahremiyetlerini aşmayacaklari bir duvar olur. Bebekliginden beri altını dahi alan bir baba 17 yaşındaki kızının kasiklarindan aşağı kıllarını agldayla alıyor farklı şeylerde oluyor ama söylemek istemiyorum. Ben eşimden beklemem böyle bişey Allah'ta yaşatmasın ama 15-20 sene sonra ne olacağı belli değil. Kendinle erkekleri kıyaslama. Git google bak annesi oğluna tecavüz etti diye kaç tane haber var babası kızına tecavüz etti diye kaç tane haber var. Baktığında demek istediğimi anlarsın.
0 oy
(121 puan) tarafından
Aliyor bazen işim olursa yada rahatsizsam
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Benim eşim altlarını almaz ama banyo yaptırır alır ikisini yanına beraber suda oynarlar sonra yıkar onları çıkarlar 
0 oy
(48,713 puan) tarafından
aldırmadım hic bir kez almak zorunda kaldi yanında aldigim oluyodu birlikte yikadik simdide i( uc oldu tek yıkadı

esime guvenmedigimden degil ama alt açma anneye Özel olmali bana göre 
0 oy
(12,709 puan) tarafından

Hayır
tarafından
Neden postumda yoksun
(12,709 puan) tarafından
Şimdi uyandım beybi
tarafından
Shhdhdhdh
(12,709 puan) tarafından
Hastaneye gidiyore
0 oy
tarafından

Hayir çünkü beceremiyor :D yoksa yaptırırım valla. Ama yine de hakkini yemiyim yardım ediyor islak mendil verir bezi getirir pisik kremini getirir. Banyoyu yaptırır ama birini ben yaptiriirm birini o yaptırır babası sonuçta ve daha bebek onlar biraz büyüyünce tabi daha farkli olur :) 

0 oy
(2,226 puan) tarafından
Altını almaz ama banyoyu beraber yaptırıyoruZ
0 oy
(5,492 puan) tarafından
İlk zamanlar alıyodu sonra dedim canım ellerine sağlık ama artık ben alırım sen gazını felan al dedim, artık almıyo
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Kızlarımın bezini hic değiştirmedi bana doğru gelmiyo oğlumun kini ben hastanede kaldırım sürede değiştirdi kendisi baktığı için mecburi olmasa onada musade etmem bana gore anne yapmalı 
0 oy
(13,092 puan) tarafından
Ben doğru bulmuyorum 

kuzenim(erkek) oda temizliyor kızının altını şaşırdım görünce
(3,038 puan) tarafından
Yok o kadar değil cinsiyet ile alakalı değil ama ben yoksam babası babası yoksa ben değiştiririz.Sonra ozel bolge kavramini öğretmek çok zor olur diye düşünüyorum bakan kişiler özel bolge ve banyo konusunda destek olmalı bana göre.
0 oy
tarafından
Ben mecbur kalmadikca aldırmıyorm hasta Vs olursam alıyor her iki düşünceye de karşı değilim bence anne zor durumdaysa babanın alması sorun olmamalı ama keyfi olarak sürekli tekrarlamak belki günahtır bilemiyorum her ikiside savunulabilir düşünceler 

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 812 göst.
7 Aralık 2020 Aile kategorisinde Nur8 (2,792 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 696 göst.
8 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,222 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 359 göst.
17 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 354 göst.
23 Aralık 2019 Aile kategorisinde ❣2 Prenses Annesi ❤ (530 puan) tarafından soruldu

380,888 soru

11,403,812 cevap

34,942 kullanıcı

...