0 oy
154 göst.
Aile kategorisinde (262 puan) tarafından
Baba dede anne gitti mamma memme diyor alkış yap el salla öpücük at alo de bunların hepsini yapıyor tutunarak çok rahat kalkıyor oturuyor koltuktan iniyor. Ama yabancı ortamda birisi kucağına almak isteyince yabancıliyor ağlıyor. Normal mi bu kızlar 

10 Cevaplar

0 oy
(2,562 puan) tarafından

Anne baba dede abi abla nene bay bay gell mamma diyo su istiyceginde buuu buuu diyo
 Aloo diyo ahhhhh diyo Allah Allah diyo<3
alll öpücük atiyo daha kendi biyere tutunup kalkamiyor ama

(262 puan) tarafından
Yabancı ortamda nasıl peki canım biz ailelerimiz den çok uzakta yaşıyoruz evde sadece babasını ve beni görüyor kimseyi tanımıyoruz burada o yüzden izine falan gidince kimseye gitmek istemiyor çok ağlıyor kucağına birisi alınca
(2,562 puan) tarafından
Benim kızım adam seciyo valla bazen tanıdığına gitmez ağlar nazende yolldan geçen birine el sallar gel gel yapar
-Reklam-
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Anne ama meme baba dede 

Alkıs yap elindekini ver ce  eee  komutlari yapiyor 

Ayni tutunup yuruyor her deligi kurcaliyor ve bardak eline verince su icebiliyor kendisi 2 disli bir fare 12 aylik ☺❤☺❤
0 oy
(4,961 puan) tarafından
YBancilasin dHA iyi hahah benim oğlan yabboz yapiodu ek olarak 
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Benim oğlumda  11 buçuk aylık annen baba dede at alo mama  alkış yapıp  öpücük atiyo ve 1 haftadır kendi kendine yürüyor sadece düştükten sonra kalkamıyor 
0 oy
(2,300 puan) tarafından
12 aylık kızım, mama nani baba gel cee dede diyor

Alkış, alo, yüzünü açıp kapatıp cee diyor, işaret parmağı ile sorarim diyor, çatla çatla yapıyor bunları 1 aydır yapıyor. Bu ara dışarı çıkınca baba diye çağırıp duruyor babasını. 

Benim kız 5. Ayından beri yabancı sevmez özellikle erkek gitmez ağlar:) 
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Hepsi normal canım hatta yabancılaması beklenir bişey otizm olan çocuklar genel de bu zamanlarda kimseyi yabancılamazlar ayırt edemezlermiş o yüzden bebeklerin yabancılaması sağlıklı olduğunun belirtisi kabul edilirmiş
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Normal normal benimkide öyle 10 aylık 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Erkekleri sevmiyor.anne hariç teyze bile dedi anne yok baba dede vs soyluyor isaret parmagıyla istediğini gösteriyor bir kac adım atıyor
(262 puan) tarafından
Yabancılama durumu nasıl
(262 puan) tarafından
Bizimki kilodan tek başına adım atamıyor sjsjsj ama koltuklardan tutunarak yürüyor
(9,247 puan) tarafından
Kac kılo ki erkekleri yabaancılıyot
0 oy
tarafından
Yaa yabancı birileri kucağına almasın zaten çocuğu. Mahremiyeti ihlal edildiği için ağlıyor. Doğru olan bu zaten.
(262 puan) tarafından
Yabancı dediğim anneanne teyze :) yılda iki üç kez görüyor o yüzden yabancı dedim
0 oy
(189 puan) tarafından
Yeni 11 aylık oldu. Bir aydır yürüyor. Çoğu söylediğimizi anlayıp yapıyor. Mama, meme, anne, baba, dede, gel gibi kelimeleri söylüyor. Elbette ki yabancılaması çok normal. Hele ki evde sürekli yalnızsa. Oğlum da sürekli gmrdüğümüz kişileri bile bi kaç gün görmese yabancılayıp biraz çekiniyor. Öyle ağlama huyu hiç olmadı. Bi süre gitmek istemez sonra yavaş yavaş alışıp oynamaya başlar. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 83 göst.
0 oy
1 cevap 77 göst.
19 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Hatice000 (679 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 76 göst.
22 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 131 göst.
24 Nisan 2021 Aile kategorisinde EbruMeva (111 puan) tarafından soruldu