0 oy
315 göst.
Diğer kategorisinde (368 puan) tarafından
tarafından kapalı

Kızlar lutfen sadece aşı yaptırmayan anacıklar yazsın. Cunku ben bu konuyu tartısma için açmadım. Herkese saygım var herkesin bildiği kendine. Ben kızıma en son 6. Ayda aşı yaptırdım. Sonra bazı sorunlar yasandı aşıya dayalı birdaha aşı yapmama kararı aldık. Aşı yaptırmayanlar var mı cocuguna bazen diyorum ki keske en basından yaptırmasaydım. 

Kızz özellikle yazdım yaptıranlar yazmasın diye. Niye yazdnz hahaha ;) sizi merak etmiyorum ben  yapan yapsın bacım şifa olsun 
notu ile kapatıldı: Yasak post

10 Cevaplar

+9 oy
(1,928 puan) tarafından
Yavrularıma aşı yaptırmayacak kadar cahil değilim. 
(362 puan) tarafından
100yillik kafada bunlar yemin ederim eskiden on doğurur üç yaşardı habire çiftleşmeye devam ederler takdiri ilahi deyip önlerine bakarlardi   rota dünyada bebek ölümüne en çok neden olan sistem daha aşının ne olduğunun farkında degiller ama sizinde oluyor
diyorlar  yahu oluyor da hafif atlatıyor rotadan hastanelerde çocukların can cekisiyor yada Menenjit daha bir sene olmadı üniversite öğrencisi tanıdığım biri şuan yatalak hasta oldu hadi onuda geç bunları ****** isirsa nasıl olsa asi karsitlari ya kuduz aşısı da yaptırmaz çocuğuna o çocukta en geç üç gün içinde ölür düşünmek bile kötü  bunlar nasıl kafa yaşıyor
(1,995 puan) tarafından
ayrıca vitamin K da yurt dışında hemen yapılıyor çok önemli türkiyede varmı bilmiyorum
bebeğine vitamin k yaptırmayan anne babalar sonradan çok pişman oluyor aşıda aynı şekil
ne kafayla yaptırmıyolar merak içindeyim
(1,928 puan) tarafından
Kullanılan aşıların zaten güvenirliği ortada hala neyin çabası anlamış değilim. Bu vebali almaya değer mi. İnsanlar su çiçeğinden ölüyor kör kalıyorlarmış. Çocuk felci yaşayan onca insan. 2 senelik aşılar değil ki ispatlanmış. Hayır bide gurur duyuyorlar pes. Ayrıca aşıların yanlış Bi etkisi olduysa çocuğunuzun alerjik Bi durumu söz konusudur. Ve bunu anlamamanızda ayrı Bi olay zaten
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Allah korusun ama cocugun menenjit veya rota virüsüne yakalan dığında napcaksınız? Cahil ce bir düşünce ben her aşıyı yaptırdım cpcugumu tehlikeyr atamam 
tarafından
Ama yoğun bakıma yatmuyor veya ölüm riski yok ayakta evde atlatıyor amaç o zaten aşıların
(850 puan) tarafından
Aşının hastalığı engellemediği ama hafif geçirmesini sağladığını bilmeyecek kadar cahilsiniz :) ne güzel...
tarafından
Kuzum malesef anlatamassın bu yaşa gelmiş aşı karşıtlılığını cok güzel bir durum olduğunu sanıyor görgülü sözde ama en tehlikeli cahillerden biridir kendisi bak ilerde o cocuk yurt dısına cıkcagı zaman bu rota menenjit aşısı olmamışssa o ülkeye alınmuyor nekadar sıkıntılı belki cocuğnum hayat noktasını elinden aldı ama farkında değil
+1 oy
(3,491 puan) tarafından
Hiçbirini yaptırmadım. ♡
(368 puan) tarafından
Hahaha süpersiniz
(3,491 puan) tarafından
Karşıt fikirler saygı görmüyor toplumumuzda. Canını sıkarlar şimdi senin.
+1 oy
(2,226 puan) tarafından
Sadece doğumdakiler oldu birde topuk kanı 

Onun haricinde yaptırmadım 4.5 aylık
(368 puan) tarafından
Kesinlikle en iyisi
(2,226 puan) tarafından
Sen ne gibi sıkıntılar oldu
(368 puan) tarafından
Aşıdan sonra alerjik bebek oldu ya
0 oy
tarafından
Sadece öğrenmek için soruyorum hamileyim de neden asi yaptırmama kararı aldın 
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Ben hepsini yaptırıyorum ne gibi bı sorun yaşadın canm merak ettim
0 oy
(7,685 puan) tarafından
Böyle postlar tartışma yaratıyor 
(368 puan) tarafından
Ayu evet kız ben bide yazdım kavga acar gibi yorum yapan kızlar var ama cevap vermıycem hahaha :)
(7,685 puan) tarafından
Ben yaptırırım her aşısını Bilmiyorum yaptırmamak aklımın ucundan dahi geçmez
(368 puan) tarafından
Şifa olsun.
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Neden yaptirmadin acba neden karsisiniz bu kdar
(1,248 puan) tarafından
İsine geldigne cvp veriyon sende post aciyorsan  cvpta vverirsin yapilan yorumlarada. Saygi duyarsun
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Tartışma için demiyorum ama ben oğlumun canını o asılara borçluyum 
(1,271 puan) tarafından
Şehirli isal oldu oğlum ve bir çok bebek bu sebepten ölüyor Muş
(368 puan) tarafından
Kac aylıkken oldu. Ve ne gibi zorluklar yasadnz

İlgili sorular

+2 oy
13 cevap 316 göst.
0 oy
28 cevap 379 göst.