0 oy
779 göst.
Diğer kategorisinde (4,146 puan) tarafından

Kızlar ya hayat neden bu kadar pahalı bugün bir hava alalım bide minik adamımın maması bitti diye avm ye gittik civilde yazıklar yarı fiyatına düşmüş seneye yaz için oğluma yazlık 3 4 takım aldım 250 oraya verdim e bebekten mamasını aldım bir biberon ve 6 zıbın Bi de biberon temizleyici aldım 700 e yakın  oraya verdim kışlık bir kaç bir şey alayım dedim yok anacım en dandik şeyler 200 den başlıyor lcw de 480 e alt üst takım vardı ya şok oldum o nasıl fiyattır ben ne giydircem kışın bu çocuga bilmem ayıptır söylemesi bide yemek yedik 1000 küsür uçtu gitti ya ne olacak bu halimiz aldıklarımız hep bebek için keyfi bir şey yok ihtiyaçların çoğu erteleniyor halimiz ne olacak bilmiyorum eskiden 1000 tl ye gardırop yenilerdik o günler geri gelmez artık değil mi :ermm:

27 Cevaplar

0 oy
(7,664 puan) tarafından
Ben geçen sene yazın 550 tl civarı tüm yazligini dizmistim. Bu sene 2.500 e dizdim ve buyk büyük aldım neredeyse hepsi çekti. Bilerek yapıyorlar sanırım oğlum 3.5 yaşında ben 5 yaş oldum baya uzun olan şeyler şimdi belinde ve 40 derece yıkarım yani ona rağmen 
(4,146 puan) tarafından
Sorma kuzu ya oğlan 6 aylık e bebek 9 aylık zıbın olmuyor üstüne eşime bugün dedim  yaş değil 2 yaş alalım saçmalama elbise mi bu diyor ee ben biliyorum da söylüyorum aldırdı bana çoğunu 1 yaş iki gün sonra onlar da çekecek hemen ben biliyorum 4 aylıkken tulumları 6 9 aldım hep şimdi 6 aylık olmuyor üstüne sanki bilerek de küçük yapıyolar dediğin gibi ya
(7,664 puan) tarafından
Küçük yapmıyorlar da bir kac yıkamadan sonra çekiyor anlam veremiyorum
(4,146 puan) tarafından
Aynen öyle canım 30  40 da yıkadığımız halde böyle oluyor
-Reklam-
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Ahhh gecen ayıptır söylemesi tavuk dünyasına gittik, menüler 190 içeceklerle 210 220 tutsun ama yok iceceklerden geçiriyorlar resmen hesap 260 tuttu çok şaşırdım. Millet haramı kar sanıyor.
(269 puan) tarafından
bi bardak kola 15 lira
(4,146 puan) tarafından
Valla öyle ya dışarda yemek yemek zaten artık lüks olmus yeyip pişman oluyoruz
0 oy
(3,198 puan) tarafından
Kira 5 bin asgari ücret 5 bin,  olucak iş değil.
(4,146 puan) tarafından
Değil mi ya Bi de 3 4 çocuk olan var ben birine yetişemiyorum nasıl yapıyolar diye düşünüp duruyorum
0 oy
tarafından
Zengin çok zengin oldu Fakir cok fakir oldu
(4,146 puan) tarafından
Aynen öyle valla canım eşime dedim bir işin maaşın var asgari ücretin bir tık üstünde alıyor dedim asgari ücret alan 3 4 çocuk bakıp kirada olan ne yapıyor ne yeyip içiyor ben Bi çocuga 4 4 Lük yapamıyorum daha ya
tarafından
3 yavrum var benimde biri okuyo biri asker biri 20 aylık canim Allah hepimizin yardimcisi olsun ben evlendim evleneli böyle zorluk cekmedim yaaa bu sene cok zor cokk
(4,146 puan) tarafından
Valla çok zor ya nasıl olacak halimiz düşünüyorum düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum Allah hepimizin yardımcısı olsun
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Ah canm ahh vallahı düşün düşün içinde patlayacak esım gamsız ben düşünmekten kafayı yiyorum asgarı ucret bı tık üstü alıyo kıra 2500 kredı odemelerımz var 2 bebek yıyor aylık 1 bıze ne kalıyokı 1mılyarla ay sonunu getırmeye calısıyoruz mutfak dolabın dolmuyor her sene daha da cok bosalıyor onceden sıgdıramazdm sımdı alısverıs yapıyoruz bombos anlamıyorm ne alıyoruz nereye gidiyor istanbulda yaşanmıyo gidelim memekete diyorum onada yok işim orda degıl falan fılan dıyo dğşünmekten kafayı yiyorm hadı ben ıdare edıyodum ama artk cocuk var nasl olcak offf
(4,146 puan) tarafından
Bende öyle canım eşim karta yüklenip duruyor ben çok takıyorum nasıl olacak nasıl yapacağız diye ya bu sene iyice zor oldu hayat
(2,705 puan) tarafından
Evet cok zorlandık cocugun hastane masraflarına yetişemiyoruz kaettan yedı durdu şimdide 20küsur olmş boec neyle odeyecek bılmıyorm kıs kapıda
(4,146 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım ya neyi var kuzunun
0 oy
(393 puan) tarafından
Valla yat kalk şükür et gene de almışsın alamayanlari düşünüyorm bazen ilk cocuk hevesi farkli bende istediğim gibi alabiliyorum ama alamayanlar hep bi buruk oluyor
(4,146 puan) tarafından
Zaten şükür ediyorum kuzum ama eşim karta yüklenip duruyor inan bende hadi ben aldım 3 4 çocuklu hangi birini alsın diye düşünüyorum ben birine yetişemiyorum
(2,562 puan) tarafından
Ben hiç alamadım daha alabilcegimide dusunmuyorum valla。:゚(;´∩`;)゚:。
(4,146 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım hepimizin yardımcısı olsun
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Sanki hep böyle devam edecek gibi 

. Gun geçtikçe katlanak devam ediyor fiyatlar
(4,146 puan) tarafından
Aynen öyle eski günler geri gelmez artık canım
0 oy
tarafından
Dolaptan falan yapicam kışlık için valla. ypacak bişey kalmadı :(
tarafından
Valla çok haklısın benimde ilk bebeğim gönül ister neler almak neler yapmak ama en kotu takım 250  den başlıyor :(
(4,146 puan) tarafından
Aynen canım ya bugün şok oldum o fiyatları görünce resmen el kadar takım nasıl 400 küsür oldum dedim durdum
(6,441 puan) tarafından
Kız dolaba baktım çol pahalı ya Ekim'de İstanbula gideceğim düğüne eşime dedim kızın hiç kışlığı yok bu maaş hep ona harcanacak mecbur
(4,146 puan) tarafından
Desene ordan da bir şey çıkmaz diye
(6,441 puan) tarafından
Bak ama bnde baktım yok birde sanarsın sıfır yani fiyatlar oradada uçuyor
0 oy
tarafından
Allah sonumuzu hayir etsin ulkecek batıyoruz 
(4,146 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Berbat bir piyasa var cidden 500₺ 50₺ ayarında oldu 
(4,146 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum ya dandik takımlar 350 400 olmus şok oldum
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Oğlum 19 aylık ben mamayı bursktım. indirim takip ediyordum sma veya Aptamil ikisini de içiyo.10 gün kadar oldu bırakalı.markete gittik migros dan alıyoz genelde indişrm oluyo diye 800+ 400 gram olan 179 TL ye almıştık en son bi baktım 300 TL. Süt alıyom artık.5 lt 2 litre opluana ayırıyom 3 ü de yoğurt.bi sabah veriyom bide gece yatarken.dahankışkık bişi almadım hediye gelenler var.insanlara diyodum ki ne bu böyle hep bğyğk almışlar getirmiş ya da göndermişler yemeşn ediyorum terbiyesizlik etmişim keşke hep büyğk getirselermiş.kışlık var Allah'tan şimdilik sadece ayakkbı alırız büyük ihtimalle.
(2,562 puan) tarafından
İcine cici bebe kat
(1,287 puan) tarafından
Biberon deliğinden nasıl geçecek cnm? Yani kaç ml süte ne kadar cici bebe katmalıyım?
(2,562 puan) tarafından
Sütün içine bitane at canim geçer o
(4,651 puan) tarafından
@hatice1987 kuzu gece yatmadan önce bal koyuyorum 1 çay kaşığı.250 ml e . Sabah da kahvaltı da yapacağı için biraz sulandırıp veriyorum
(4,651 puan) tarafından
@Susam kuzum o mecbur yicek mama daha küçükmüş bebeğin.
0 oy
(4,146 puan) tarafından
Allah hepimizin yardımcısı olsun eski günler geri gelse evlatlarımıza dört dörtlük alabilsek her şeyi onlara alınan bezin mamanın elbisenin bedeli bu kadar olmasa 
0 oy
(446 puan) tarafından
İnan herkes öyle ilk cocugum hiç böyle hayal etmedim doğrusu ne bi yatak alabildim ne bi mama sandalyesi hepsini 2. El ordan burdan buldum. Bebek aramasini 12 yıllık ablam 2 cocuguna kullandi bana verdi. Mama sandalyesini bi komsu. Biberon alamadim inan akitiyor ucuz ariyorum bulamiyorum bi icince bebeğimin üstü basi mama oluyor. Zaten kiyafeti yok yikayip yikayip giydiriyorum kisin ne yapacam bilmiyorum ablam bi kaç çocuğunun küçülmüşunü getirdi oda cocugum 1 yas onunki 5 yaş ne yaoacam bilmiyorum. Hediye geldi gecen yazi kısı oyle gecirdim simdi ne yapacam bilmiuorum yatak yok bi bez alabiliyorum o da en ucuzunu yani istedigimi alamiyorum. İş arıyorum bulamiyorum. 2 universite mezunuyum. Bulsam bebegi kime birakacam biraksam emziriyorum bu sefer bilmiyorum inansurekli karta yukleniyor.disaridan yemek hayal oldu 10 senedir bi trenckot alacam para yok. Ga 2 senedir evliyim bekarkende alamazdim evliykende
(4,146 puan) tarafından
Oyy kuzum benim ya inan böyle okudukça o kadar üzülüyorum ki elimizden keşke bir şey gelse hayat kartlara yüklenir olduk başka da yaptığımız bir şey yok ilk çocugum bende her şey dört dörtlük gönlüme göre olsun istiyorum ama olmuyor malesef ne yapalım
0 oy
(7,545 puan) tarafından
Valla mantıken şu aşamada öncelik ilk ihtiyaçlar olmalı yani indirimde olsa önümüzdeki yaza yatırım yapmak yerine kışlıkları alsan daha iyi .
(4,146 puan) tarafından
Aslına bakarsan haklısın canım ama yazın 100 e satılan takımlar 35 40 a düşmüştü seneye yaza Allah bilir ne kadar olur en azından elimde bulunsun bir kaç takım mantığı ile aldım bende kışlık için hic uygun bir şey bulamadım Bi alt üst takıma 250 300 vermek istemedim biraz araştırıp öyle alacagım mecbur
0 oy
tarafından
Kiz hiç sorma bizde dün eşim evde diye alışverişe çıktık yemek yedik önce sonra kıyafet bakalim dedik elsiye girdik kendim için ne baktiysam 250den aşağıya yok o da çok ahım şahım bisey de değil saçma sapan şeyler gelmiş aşırı pahali neyse ben almadım kizim için yukarıya çıktık 1 swet 100 tl e bütün yıl ben bi taneyle nasıl idare edecem alt baktım o da aynı pahali ordan da çıktık eşim için baktık 1 tişört 102 tl o da çok dandik olanından ucuz olur diye elimde aldık şok olduk güzel olanlara baktık 299 tl böyle işte eli boş eve geldik ama nasıl üzüldüm ya ağlayasım geldi önceden bi çarşıya gider elimize poşet sıgmazdı simdi elimiz boş döndük neydik ne olduk Allah kabul etmesin inşallah elektrik su ev ihtiyaçları erzak bilmem ne herseyiyle bizden fazlası cikiyor ama üstümüze bisey alamıyoruz hamileyim bide geniş kıyafetim hiç yok yinede halimize bin şükür daha kotuleride var Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah 
(4,146 puan) tarafından
Canım bizden kötüyü düşünüp hepimiz şükür ediyoruz ama dediğin gibi Allah kabul etmesinn bu duruma getirenleri ilk çocugumuz istiyoruz ki her şeyi olsun ama dışarı çıkıp elimiz boş geliyoruz yine eve gerçekten çok üzücü ya
tarafından
Acınacak duruma geldik
(4,146 puan) tarafından
Gerçekten öyle
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Vallahi Allah sonumuzu hyr etsin 
(13,824 puan) tarafından
Daha bizim sünnetler de duruyor geçmiş olsun paşaya♥️
(4,146 puan) tarafından
6. 5 AYLIK teyzesi 28 inde 7 aylık olacak çok saol valla ne kadar küçük o kadar iyi dediler yaptırayım kurtulayım dedim bende bir an önce
(13,824 puan) tarafından
Evet iyi yapmışsın benim küçüğüm erken doğdu kaynadı ikincim de kaldı bakalım nolcak ona sıra gelmiyo inanki
(4,146 puan) tarafından
İkisi de erkek nasıl olsa çok büyümeden bir arada yapar kurtulursun insallah kuzum
(13,824 puan) tarafından
İnşallah bakalım hayırlısı canım♥️
0 oy
(633 puan) tarafından
Allahım hepimize yardım etsin
(4,146 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(774 puan) tarafından

Birinci sinifa giden oğlum var eşim bugün alışveriş yapacak bin lira rahat gider buna eminim asgari ucretle çalışıyoruz bu ay ne edecez hiç bilmiyorum rabbim herkesin yardımcısı olsun bu devirde ekmek aslanin ağzında değil resmen midesinde8-)

(4,146 puan) tarafından
Ah ah bunun daha okulu var o kadar haklısın ki ablam biri orta son biri kreş olan çocuklarına 2000 kırtasiye masrafı harcamış o da en uygunundann yani
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Pazardan iyi bir tazgah bul ve ordan al

Bizim burda bi salı pazarı var mükemmel kıyafetleri çocuk için bu hafta kışlık gelcekmiş bakıcam yarın. Yazlık takımlarda 60 tly di hep ordan aldım giydirdim ben bu yaz
(4,146 puan) tarafından
Yaa benim de aklımda öyle bir şey var bebekle gidemem pazara anca ablama anneme bırakıp iyi Bi pazar gezmem lazım hoş giden arkadaşlarım fiyatların mağazadan farksız oldugunu söylüyor
(25,224 puan) tarafından
Mağaza ile alakası yok bence. 280 lira waikikide vir takım pazarda 100 tl ye mis gibü takımlar var
(4,146 puan) tarafından
Ben de bakayım en iyisi canım bi pazara insallah güzel şeyler bulurum
0 oy
(346 puan) tarafından
O kadar haklısın ki
(4,146 puan) tarafından
Dimi ya bu konuda haklı olmak çok üzücü

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 305 göst.
0 oy
6 cevap 598 göst.
24 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Mevah (1,461 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 365 göst.
5 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Nazenin (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 152 göst.
31 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu

378,352 soru

11,324,822 cevap

34,776 kullanıcı

...