0 oy
119 göst.
Diğer kategorisinde (4,292 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar,  dun yaşadığım olayi sizlere de anlatıp danışmak istiyorum.  Dun sabah 8 de idrar yaparken yanmadan dolayı hastaneye gittik çok tatlı bi doktora denk geldik şükürler olsun. Odaya girdik sorun ne diye sordu kizima ,kizim anlattı problemini lakin heyecanlandiginda falan özellikle ii mmmm aaa gibi bisey anlatırken unuturuz da süre kazanmak için ııı diye uzatırız ya aynı o şekilde konustu. Doktor ne zamandır bole konuşuyor dedi bende 5 aydır falan bu sekilde konusuyor dedim. Bagirmayacaksinız bir daha cocuga dedi hatta TV nin sesini bile yukseltmenizi istemiyorum dedi ben bi anda duvara çarpılmış gibi hissettim. 1 tanecik kizim var esim de bende çalışan insanlarız. 19 aylikdan beri annem bakıyordu bugünden itibaren okula başladı. Evde travamtik bi durum yaşanmadı zaten sakin insanlarız ole bagiris veya kavga etmeyiz. Bu durum neyden kaynaklandı bilmiyorum açıkçası da telas ettim . Abim kekemeydi kelimelerin ilk iki harfini tekrar ederdi örneğin "mo mo motor" gibi  duru bu sekilde değil ama tedirgin oldum tabiki sizlerin de görüşünü almak istiyorum 

3 Cevaplar

0 oy
(7,612 puan) tarafından
Teyzemin oğlu özele dile gidiyor benden tavsiye bol bol konuştur okula başladımı kitap okutur
(4,292 puan) tarafından
Bilemedim canim ya geceleri masallar kitaplar okuyarak yatırırım gün içinde ilgilenmeye çalışırım bağırmam etmem neden bole oldu anlam veremedim
-Reklam-
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Acaba bişeyle falan mi korkuttu annen. Hani uslu dursun diye bak böcek var yada bak canavar var falan dedi mi. Kuzenimin oğlu normal konuşurken kayinvalidesi çocuk uslu dursun diye odaya girme orda böcek var demiş. Çocuk o günden beri kekeme konuşuyor. Aile asla bağirip çağirmaz ama o çocuk korkmuş o yüzden kekeliyor. Seninkide bişeyden korkmuş olmasin. 
(4,292 puan) tarafından
Hic ama hiç o şekilde davranmam veya konuşmam annem de ole konuşmaz korkutucu bisey de şahit olduğunu da düşünmüyorum belki bana da ole geliyor olabilir ama duru bisey olduğunda anlatır gün içinde neler yaptığını sorarım soler iyi veya kötü olan şeyleri de anlatır buna benzer bisey yaşasa solerdi diye dusunuyorum
0 oy
(530 puan) tarafından
Kuzenim çocuğunda hiç birşey yoktu normal konuşuyordu abisi korkutmuş çocukta kekemelik oluştu ben kaç kere kuzenime dil terapistine götürün büyüdükçe zorlaşır ddm dinlemediler ileri şekildeyse götür canım 
(4,292 puan) tarafından
Yukarıda anlattım kekeme olarak değil bilmiyorum kekemeligin bir diğer versiyonu oluyor mu da ımmmm aaa falan diyor cümle arasinda

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 127 göst.
5 Şubat 2024 Aile kategorisinde Melodiii (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 75 göst.
28 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Kubraaaaa4545 (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 107 göst.
29 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 164 göst.
29 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ümranşen (1,637 puan) tarafından soruldu

384,712 soru

11,508,085 cevap

35,165 kullanıcı

...