0 oy
60 göst.
Diğer kategorisinde (1,925 puan) tarafından
Oğlum 20 aylık olcak hala gece gündüz saat başı meme ister vermeyince çıldıryo. Bende bıktım artık emzirmekten. Azaltmayı denedim olmuyor. Biranda pat diye emzirmeyi tamamen bıraksam acı sürsem psikolojik etkisi olurmu?  Bu şekilde kesen varmı arkadaşlar. 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yavaş yavaş bırakılmalı 
(1,925 puan) tarafından
Ya dyanamıyorum veryorum ağlamasın diye biranda katiyen vermeden kesesim var
-Reklam-
0 oy
(10,145 puan) tarafından
Ben 19 aylikti gece gunduz birden kestim 3 gun surdu. 3.gun istemedi hatta
(1,925 puan) tarafından
Elini felan emmeye başlamadı değilmi. Benm oğlum iyice alışmışya öesela uzun süre emzirmezsem bişeyler emmeye başlıyo elini yada emzik gibi şeyler. Kendini tutamıyo.
(10,145 puan) tarafından
Yok canim bizde oyle bi sikinti olmadi
0 oy
(231 puan) tarafından
Tabi ki psikolojik etkisi olur. En sevdiğiniz kıyafetinizi, mutfak eşyanızı, tokanızı ya da telefonunuzu bir anda elinizden alsalar hiçbir açıklama yapmadan, ne hissedersiniz? Bebeklerin hisleri ve bağlılıkları bizden daha yoğun. Doğduğundan beri en kıymetli şeyi meme. Üzüldüğünde, hasta olduğunda, sizi özlediğinde, mutlu olduğunda memeye sarılıyor. Birden elinden almak, onu korkunç ya da acı bir hale getirmek acımasızlık. Süt bitiyor azalıyor, çok az kaldı diyerek çocuğu hazırlamak gerek. Yine ağlar, yine arar ama daha az travmatik olur ikiniz için de. 
(1,925 puan) tarafından
Evet her zaman memeyle rahatlıyor bişey olduğunda. Benm içinde çok zor olucak dayanmak. Ama bi şekilde kesmem lazım artık. Gün içinde sirke sürüp acı diye söylerim artık sabahları akşamları emziririm
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Benim ki daha küçük ama mecburi sütten kesmek zorundayım annem şey demişti once bir göğsünü bir iki gün verme göğsün agrimaya başlayınca ver bir kere süt bosalsin öyle böyle tadı değişecek kendisi istemeyecek iki gündür sol göğsümü vermiyorum sağ ile devam ediyoruz dayana bilirsem yarına kadar sol göğsümü vermeyi düşünmüyorum yavaş yavaş sağ göğsümden de açarım umarım 
(1,925 puan) tarafından
Benim öyle yapma imkanım asla yok çünkü çocuk üzerime çıkıp değiştire değiştire emyo bi ondan bi bundan hayır felan dinlemez
(2,405 puan) tarafından
ALLAH kolaylık versin sana o zaman cnm

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 613 göst.
15 Mart 2024 Aile kategorisinde Babygirl babyboy (1,347 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 394 göst.
5 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Hayatzor (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 82 göst.
4 Ekim 2022 Aile kategorisinde Havvanur12 (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 651 göst.
27 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,642 puan) tarafından soruldu

382,851 soru

11,460,376 cevap

35,046 kullanıcı

...