+1 oy
422 göst.
Diğer kategorisinde (132 puan) tarafından
23 yaşındayım ve artık sadece kızım için yaşıyorum. 3 yıllık evliyim bu 3 yılda eşimden ne bir güzel söz duydum ne bir hareket ne ansızın gelen bir hediye hiç bir şey görmedim. En ufak bir şeyde hep olumsuzluk hep hakaret hep bağırma aşağılama yoruldum. Boşanamiyorum kızım için çünkü ona çok iyi bir baba zaten oda boşanmak istemiyor zaten herkese iyi bir bana böyle.  Neyi çok istersen o senin imtihanın olurmuş ya bir ömür bu imtihan çok ağır geldi. Çünkü ben hep çok sevilmek istedim eşim beni çok sevsin bana kiyamasin istedim ama nasip değilmiş. Bir ömürde sevilmeyecegim biliyorum 23 yaşında hayattan bir beklentisi olmayan hayatını sadece evladının mutluluğu için harcayan biriyim artık. Gençliğim bağıra bağıra gidiyor bende seyirci kalıyorum

17 Cevaplar

+1 oy
(275 puan) tarafından

Hangimiz hiç uğruna giden gençliğimize dur dıyebıldıkkı :(

-Reklam-
0 oy
tarafından
Tanımadan mi evlendiniz eşinizle mutlu olmadığınız ve sevildiğini hissetmedigin yerde yaşam sürmek oldukça zordur bir çocuğun babasından ve annesinden ayrı büyümesi çok kötü birşey özellikle kız çocuğunun benimde ailem olmadı annem yanımda degildi haftada bir goruyordum okulda herkes bugün annem bu yemeği yaptı derdi ve ben haftada bir gördüğüm annemin yemeğini hergun yiyemiyordum çok zordu çocukluğum hayalim doğru düzgün bir ailemin olmasiydi belkide erken evlenmenin sebebide budur ailem olması düzeninin olması içindir kızınızı düşünmeniz çok güzel eşinizle aile terapisti ne gitmenizi yada eşinizle konuşmanızı tavsiye ederim inşallah yuvanız huzurla dolar ve herşey yoluna girer
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Depresyona girmişsin hepimiz böyleyiz evlatlarımız için yaşıyoruz hayatı kendine zehir etme tadını çıkar kizinla güzel bir hayat sürebilirsin 
0 oy
(738 puan) tarafından
Aynne bende öyleyim sadece eşim sevsin istedim hep diorm şu dünya da sevgiyi göremeden ölcem die. 
0 oy
(788 puan) tarafından
Ahhh ahhh evlat lar için hayatımızı mahvediyoruz sonrasında evlatta aksi olursa laf anlamaz sa ozaman pişmanlığını anlıyor sun.Rabbim her daim yar ve yardımcımız olsun inşallah 
(582 puan) tarafından
Herşey evladımız için değil mi? Sonuçta onları bu dünyaya getirmek için biz istiyoruz dimi??
(2,747 puan) tarafından
Kurban psikolojisi
(788 puan) tarafından
Tamam herşey evlatlarımız için bende aynısını yaptım cekdim ama evlat aksi laf dinlemez se ozaman insanın içi aciyo Rabbim herşeyin hayırlısı ni versin.
(582 puan) tarafından
Amin Aynen anne babanın da ,evladının hayırlısını versin
0 oy
(988 puan) tarafından
Aynen bende sadece evlatları için ayakta duran bi anneyim
0 oy
(5,967 puan) tarafından
Anne mutsuzsa çocukta mutsuz olur canım. O psikolojiden çık kendini toparla. Sorun ne bunu konuş kocanla. Madem boşanmak istemiyor o zaman Rahatsız olduğun şeyleri söyle. Beklentilerini söyle. Huzursuz olduğun herşeyi söyle. Muhakkak sakince tatlı dille konuşarak çözersiniz. Ama dediğim gibi boşanmak istemiyorsa evliliği bitsin istemiyordur bu yüzden çözme şansınız var. Pes etmek yerine psikiyatrisleri aç dinle. İlişki uzmanları oluyor yol gösterir. 23 yaş nedir ki çok küçüksün gir işe çalış bı özgüvenin olsun.
0 oy
(435 puan) tarafından
Valla cocuk icin cekmedim 17 aylik kizimla boşandım simdi hem babasini goruyor hem beni en sağlıklısi kavganin icinde buyumesi daha kotu cocuklar8n bizde oyleydik kavga hakaret benim kizimin o kucucuk yaainda hirclinlasmisti neler yapiyordu simdi mutlu 2 tarafida goruyor hayat bu kuzum neler yaşıyoruz neler goruyoruz sana tek tavsiyem ne biliyor musun bu hayatta kimse sendn daha degerli degil
0 oy
tarafından
Daha çok gençsin evet iyi bir baba olabilir ama seninde yaşayacak uzun bir ömrün var .düzelmeyecek gibiyse kaderine razı olma sen değismeye  çalış. Çocuğun büyüsün bir kreşe ver ise gir .biraz kendini toparla ve bence bu süreçte 2 .çocuk gbi bir hataya düşme. İyice elin kolun bağlanır. Çocuk mutsuz ve ebeveynlerden biri mutsuz olunca inan büyüdükçe daha mutsuz oluyor .ailen destek olursa bir kaç yıl sonra sende sirkelen kendine gel .öyle biriyle bir ömür geçmez 
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Tek dert bu olsa ıyı bıde geçim derdı var maddı acıdan manevı olark bısey alamadımz gbi maddıde alamıyoruz.
0 oy
(4,648 puan) tarafından
Kuzum yaşın daha çok küçük ama sevgiyi gösterebilirsin de kaxansbilirsin de.eşinle konuş 1 kez deme ile olmaz tabi ama konuş tatlı dille.bir insan bir anne bir kadın olduğunu.aşağılanmayı hakareti haketmediğini.onunla mutlu olmak istediğini sevgi ile saygı ile evliliği sürdürüp evladını büyütmek istediğini. tartışma çıksa bile hor görmeden meseleyi halledebileceğinizi vs.dilerim en kısa sürede mutluluğa kavuşursun 
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Evlilik nasip işi. Ümitsiz olma. Başka şeylere yönğl evladını büyüt işe gir dağıt kafanı. 
0 oy
tarafından
Benle aynı yaşıtsin bende çok yoruldum hayattn :(
0 oy
(2,747 puan) tarafından

Her şey senin elinde. Negatifi çok çekiyorsun üstüne. Kocamı sevmeyebilrisin soğuyabilirsin ama sen bir kadınsın, insansın, annesin. Senin mutluluğun neden bir erkeğe bağlı??? Evlenmeden önce bir hayatın yok muydu? Neden bu kadar karamsarsın? Kendine hedefler koy. Hedefsiz gemi rüzgarda kaybolur.... Bir birey olduğunu hatırlat kendine.... Örneğin; 

1) spor yap. Yoga yap ve bunlara çocuğunu da dahil et. Senin mutsuzluğundan etkilenmesin. hemde ona örenek olursun  birlikte Gül'ün eğlenin. Zaten seni taklit etmeye çalışacak. Spor sadece kilo vermek için yapılmaz. Ben zaten zayıfım filan deme diye peşinen söyliyim 

2) çocuğunla oyun oyna şarkılar söyle. Hayat kocandan ibaret değil. İNSAN OLDUĞUNU HATIRLA. ve lütfen çocuğuna depresif bir anne ile büyüterek haksızlık yapma. Onun günahı ne ya.

3) çık gez parka git. 

4) her gün her dakika olumsuz cümle kurma. Mutsuzum deme. Mutluyum mutluluk elimde de. Ve mutlu olduğun sebepler say. Örneğin : çocuğum var. Anneyim. Sağlıklıyım. Çocuğum sağlıklı. Gencim. Güzelim. Taş gibiyim. En iyisini hak ediyorum de.

5) bu seçenekleri artır da artır. Mesela benim en sevdiğim şey kitap okumak oturur kitap okurum çocuğum 9 aylık o da yanımda olur. Görsün. Öğremsin. Sürekli telefonla görmesin. ÇOCUKLAR NE GÖRÜRSE ONU YAPAR ONU HİSSEDER. çocuğuna mutsuz depresif görünme. Onun hayatını mahvetme. Unutma o mutluysa sende mutlu olacaksın.

7) şükret bol bol şükret.... 

8) kocanı hayatının merkezine koyma.... UNUTMA MERKEZ SENSİN. diğer herkes senin çevrende bir unsur. Evlat ise senden parça.  Mutsuz olman kimsenin umrunda değil.... Ama MUTLU OLURSAN UMURSAMAZ GÖRÜNÜRSEN AYAKLARIN YERE SAĞLAM BASARSA HERKES KUDURUR. başta kocan. Ayrıca çocuğunda böyle bir anneye sahip olduğu için gurur duyar. Çocuğunu toplum içinde saygı gören sevilen konuma getirirsin. 

9) uyanık ol ... Önce kendini ve çocuğunu düşün. Koca kim yaaa... Kocayla mı çıkıyoruz anamızdan. Koca dediin hayatımızın bir yerinde oyuna katılan bir şey. Olmuyorsa salla. Sen kendine değer ver o da sana versin. Mızmızlanma.

10) çocuğuna depresif bir anne olma..... Onun hayatını mahvetme... Vebalini ödeyemez sin....

11) kendine haksızlık ettiğinde bir zamanlar seninde bir bebek olduğunu hatırla. O bebeğe o haksızlıkkarı yapmak ister miydin?

12 ) çok önemli bir nokta çocuğunun hakkını yeme... Depresif bir anne olma. Mutlu ol ona değer ver. Onun hayatını mahvetme. Bunu 100 kez diyebilirim. 

13) türk kadının en büyük hatası . KURBAN PSİKOLOJİSİ.. ayrıca bu durum çocuklarınıza zarar veriyor. " Senin için bu evde kaldım. Her şey evladım için" diyorsunuz. Sonra o çocuklar ömür boyu kendilerini suçlu hissediyor... Yazık.
0 oy
(504 puan) tarafından
Canım sen kendine değer vermezsen kendi kıymetini bilmezsen başkasından bekleme kendini sevmeye deger vermeye önce kendinden başla ve bırak kızın için yaşamayı önce kendin için yaşa 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Gel cnm sarılalım al bnden de o kdr.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 143 göst.
17 Şubat 2021 Aile kategorisinde Betulnsa (397 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 406 göst.
2 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Emineninanesii (3,171 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 395 göst.