0 oy
166 göst.
Diğer kategorisinde (264 puan) tarafından
Birkaç güne doğum yapacağım inşallah, bebeğimin gece uyuması için özel birşey hazırlamalı mıyım acaba yorgan filan? Battaniyeleri var onları mı örtmeliyim? Güvenli bir şekilde nasıl uyuyacak

11 Cevaplar

0 oy
(1,271 puan) tarafından

Evin ısısina göre battaniye örtersin cnm kışın evin güzel ısınmıyor sa tulum giydirir sin 

Sağlıcakla gelsin inşallah 

(264 puan) tarafından
Sağol canım amin insallahh. Uyku tulumu almamıştım gerekmez diye ama sanırım gerekliymiş
(1,271 puan) tarafından
İyi oluyor cnm
-Reklam-
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Battaniye örtersin canım. Yarım kundak yapıp battaniye örttüm benim de Kasım doğumlu 
(264 puan) tarafından
Peki battaniye yi yüzüne getirmiyor muydu acaba
0 oy
tarafından
Eğer bulunduğunuz yer hala sıcaksa ince müslin battaniyeyle yarım kundak yapıp yatırabilirsin. Kışın da kundak yapabilirsin tercih etmezsen yorgan değil ama kalın pelüş battaniyelerinden örtebilirsin hareketlenip yüzünü kapatmaya başlayıncaya kadar.
(264 puan) tarafından
Tamam canım, peki battaniye yi yeni doğan yüzüne getiremez mi
tarafından
Canım genelde getiremez eğer bebek çok hareketli olmadıkça. Bazı bebekler ellerini kollarını çok hareket ettirir öyle olursa kundak yapmayı tercih edersin.
(264 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Yarım kundak yap canım evin isisina göre örtersin çok ağır olmasın 
(264 puan) tarafından
Tamam canım, korkuyorum örtünce yüzüne filan gelirse diye
(3,230 puan) tarafından
Yarım kundak da birşey  olmaz  canım Allahın izniyle kızım 6 aylık hala kundakli yatıririm
0 oy
(4,235 puan) tarafından
Hazir fermuarli kundaklae var uyku tulumu seklinde onlardan kullanmani tavsiye ederim, benim bebegim kundagi acip yuzune getirirdi yeni dogdugunda cok korkardim 
(264 puan) tarafından
Tamam canım. Peki uzun kollu mu kısa kollu mu?
(4,235 puan) tarafından
Kundak seklinde oluyo canim yani bebegi sarmis gibi oluyosun, hangi sehirdesin bilmem ama ilk zamanlar altina ince giyrdirirsin
(264 puan) tarafından
Bulunduğum yerde hava ortalama 18 derece filan tamam inşallah teşekkür ederim
(4,235 puan) tarafından
Baya serinmis, tavsiye ederim, hemde elini kolunu oynatip kendini uyandirmaz
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Gecen sene bu zamanlar 28 günlüktü İstanbulda yaşıyorum evim çok sicakdi zıbın ve çorap ustune muslom örtü yetti 

Kışın yorgani vardi cikarttim ama bizim ev sıcak dogal gaz yanınca ustu hep acik ince alt ust pijamalarla geldik buzamanlara suan 1 yasindayiz hala ustu acik yatar ☺☺☺❤❤
0 oy
(48,700 puan) tarafından
yorgan kalın olur sizin orasi nasil bilmem de battaniye ortersin
0 oy
tarafından
Ben 7 aylık olmasına rağmen üstünü ortmuyorum çünkü odası ayrı boğulur vs diye uyku tulumu al bence 
0 oy
(1,170 puan) tarafından
1 aya yajin yarim kundak ve battaniye örtüyordum mayis dogumlu ama soguktu petekler yanmıyordu isitici bile calistiriyordum ara ara evinin ısısını sen bileceksin mesela sen tsortle geziyorsan ustun acik yatiyorsan ona uzun giydirip ince bir battamiye örtmelisin senden 1 fazla giymeli cocuk oyle düşün o zmanlar dönmediği icin kollarinin altindan koyarsin battaniyeyi kolu icerde olmasin yuzune falan ceker allah korusun en cok ona dikkat et kollari disarida olsun hep yada uyku tulumu al ben uyku tulumunu dönmeye basladiginda almistim döner battaniye agzini kapatir diye cok korkmstum buyum kolaylik uyku tulumu ama bebekken uyku tulumundaki o ısıyı kontrol edebilir misin bilemiyorum cunku bazen cok sicak oluyor falan cocuk ter icinde uyaniyor
0 oy
(219 puan) tarafından
Ben reflü yatağı almıştım her ihtimale karşı. yan yatır reflü yatağın yoksa bile hafif yokuş olacak şekilde meyili yatır. Ben çok korkuyordum bu yüzden hep reflüde yatırdım 6 aydan sonra da illa ki yan yatırdım arkasına yastık koydum dönmesin diye. Evham vermek istemem tabi ama bebek bu dikkat etmek lazım . Annelik öyle kutsal bir şey ki yapman gerekenler ilham olunuyor merak etme. 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 75 göst.
19 Kasım 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Semos.0111 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 186 göst.
29 Mart 2022 Diğer kategorisinde Elvan00 (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 30 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde kubra38 (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 68 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,283 soru

11,385,973 cevap

34,886 kullanıcı