0 oy
385 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kızlar ben 5 senelik evliyim bende önce evlenen eltim 9 senelik evli ve 4 sene aynı evde yaşadık kaynanamla yani altlı üstlü oturuyorduk ama yeme içme bir di benden sonra bi gelin daha gelince benden önce evlenen eltim kiraya ayrı eve çıktı Zaten ayrı eve çıkmak için Can atıyorlar dı bende sonra evlenen eltimi çok severim aramız çok iyi arkadaş gibiyiz Allah bozmasın ama diğeriyle öyle değildi bende bugün yanımdaki eltime dedim ki bi ona çaktırmadan sorsana ayrılık nasıl bişey miş rahatmi diye ayrılan eltim dee kalkıp demiş ki hayır birlikken daha huzurluydum işte ben bu cümleden çok korkuyorum bende yakın bir zaman içinde ayrılacam çünkü ama ben kiraya gitmiyecem altlı üstlü oturucam yeme içmeyi ve parayı ayıracaz yani

Yani gerçekten böyle bişey var mı çünkü diğer çıkan eltilerim de böyle diyorlar birlikken daha huzurluyduk diye ayrı olunca öyle olmuyor Maddi açıdan siz ne düşünüyorsunuz ayrılık mı birlik mi

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Katılmıyorum yeni ayirdik sayilir. Daha huzurluyuz
tarafından
Bir sene beraber şimdi kiradayis
tarafından
Ama mutlu ve huzurlusunuZ demi
tarafından
Bin kat daha huzurluyuz
tarafından
Rabbim daim etsin çocuğunuz var mı cnm
Gerçi yeni evlsiin
tarafından
Evet var 2 yaşinda
-Reklam-
0 oy
(269 puan) tarafından
ben ayriyim başindan beri rahatim ne zaman istesem yatarim ne zaman istersem kalkarim ama cocuk olunca biraz zor oluyo onada aliştim
tarafından
En azından çocuğuna rahat bakıyorsun cnm istediğin zaman işini yapar uyursun istersen yemek yapmazsın sonuçta senin düzenin olur ben öyle düşünüyorum
0 oy
tarafından
Ayy valla azıcık asım ağrısız basım.ayri olmak en iyisi
0 oy
(1,169 puan) tarafından
maddi açıdan sadece rahat olursun ama insanin kndi evi gibisi var mi ya gerekirse evde ciplak gez kimse gormez bilmez bnde 2 3 sene oyleydim kocama kapiyi acinca sarilip opemiyordum uzaktan hosgeldin diyip geciyordum simdi evimdeyim ama icimdeki duygularim heyecanlarim hep bitmiş keske başta oyle olmasaydik az bulup az cok bulup cok yeseydik de evliligimin tadini cikarsaydim kocam sorumlulugunu bilseydi bak hala düzeltemiyorum
tarafından
Bizim oğlumuz var bide eşimi çok seviyorum ama benim düşüncem ayrılinca eşimle romantik vakitler geçirmek değil sadece kimse bana karışmasın Kendi düzenim olsun istediğim saate uyanıyim istediğim saate yatayım istiyorum cnm
(1,169 puan) tarafından
canim bnim bende aynisini diyorum sana aslinda kendi evin gibisi olmuyor diyorum evinde yatarsin kalkarsin rahatca hareket edersjn cocugunla da istedigin gibi bol bol vakit gecirirsin daha cok ilgilenmeye firzatin olur
tarafından
Aynen cnm inşallah Rabbim nasıp eder bian önce
(1,169 puan) tarafından
insallah istediğin olursa beni o zman daha iyi anlayacaksın
0 oy
(6,858 puan) tarafından
Bence seni tufaya getirmeye kafanı karıştırmaya çalışıyor :)
0 oy
(68 puan) tarafından
Canım kesinlikle katılmıyorum bende senin gibi yan yana oturuyorduk aynı bahçede her şeyime karışıyor du evime misafir gelemiyordu oradan taşındım daha huzurluyum hiç pişman olmadım evden ayrıldığıma
0 oy
(1,367 puan) tarafından
Ben 3 sene birlikte oturdum. En ufak bi tartışmamız bile olmadı. Çok severim eşimin ailesini. 4 senedir de ayriyim. Sen de onlar da Dünya iyisi olsanız ayrı ev her zaman daha iyidir. Canım istemez yemek temizlik yapmazsın canın ister sabah herşeyi atar akşam gelirsin. Yani eşinle tek özel yerin odan olmaz kendi evin düzenin olur. En önemlisi de çocukların kendi aile ev kavramı olur. Maddi acıdan durumunuza gore bilmiyorum ama gerçekten her şekilde ayrı ev
tarafından
Eşim 7 bin alıyor cnm ama zam yapılacak miş önümüzdeki aylarda 10 bin olur inşallah bide kira vermiyecez
(1,367 puan) tarafından
Ee tamam canım neyi dusunuyosun ki sen bakma eltine. Maden birlikken daha huzurluymus dönsün geri kaynana yanına.
tarafından
İşte birlikken yeme içme derdi yokmuş ama ayrılınca sadece insan kirayı giderini düşünüyor Muş huzurlu olmuyor Muş
(1,367 puan) tarafından
Yoo gayet de huzurlu oluyosun  :) biz birlikte otururken eşimde ben de çalışırdık eve öyle para filan vermezdik yer içer gezerdik. Kiraya çıktık kira ödemeye başladık. Sonra ev aldık şimdi de 2700 ev kredisi var faturalar mutfak 2 çocuk gider çok. Ama gayet de mutluyum. Bi yerden eve girdigimizde ohh be insanın evi gibisi yok diyoruz.
0 oy
(944 puan) tarafından
Ayrı evin halı bambaşka huzur var , eşinle çocuğunla rahatlığın var. Ben 3 sene Birlik oturdum  hayatımda en büyük pismanliklarimdan... Kira dahi olsa ayrı ev  en güzeli :)) 
tarafından
Mesela benim düşüncem böyle ayrı olduğun zaman şuraya gitsem kaynanam bişey der derdine düşmem sabah uyanınca ben kahvaltı hazırlamaya geç kaldım diye oğlumu aç altı kirli aşağı indirmem önce oğluma bakarim sonra ne işim varsa yaparım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 120 göst.
12 Haziran 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (435 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 154 göst.
25 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Damla... (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 157 göst.
0 oy
5 cevap 310 göst.
20 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Eda06 (3,743 puan) tarafından soruldu