+5 oy
791 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar evi olanların TOKİ'ye başvurmak istemeleri hakkında ne düşünüyorsunuz. Çok saçma buluyorum ve hakka girdiklerini düşünüyorum. O kadar çok var ki etrafımda arabası var altında 700 800 binlik. Ama evi yokmuş. Başvurcakmis. Ya da aile evinde oturuyor ayriyeten de evi var ama üstüne değilmiş başvurcakmis. O kadar sinir oluyorum ki bu insanımız neden böyle. Neden ihtiyacı olanlara bırakılmıyor bu tarz şeyler. Burda bile az önce okudum biri diyor eşim TOKİ'ye başvurmak istedi evimiz var ama üstümüze değil biz de basvurcaz nasıl olsa hakkımiz var. Nasip böyle şeyler yazmış. Gerçekten çok şaşırıyorum... İyi bir araştırılması lazım inşallah gerçekten hakedenlere çıkar...

23 Cevaplar

0 oy
(795 puan) tarafından
Bak canim benim de esimin de evi yok kayinpederimin evinde oturuyoruz bu gun cikin istemiyorum dese sokakta kalirim bende basvurdum tokiye neden kayinpederimin eline bakmak zorunda kalayim cikarsa bende cocugumun gelecegi icin dusunuyorum kira vermiyoruz diye sirf kayinpederimin evinde oturuyorum diye bana hak degilmi o zaman esim iki kardes evler mirasli oluyor nasil guveneyim kendi cocugumun gelecegini kendim dusunmek zorundayim bak yuzlerce post okuyoruz kaynana kayinpederle alakali onlardan birinin bi gun basima gelmeyeceginin garantisi var mi bu soyledigin bana gore yanlis cogu kisi de bu durumda basvuru yapmistir oyle dusunuyorum.  
(1,271 puan) tarafından
Bence de sen yalnis düşünüyorsun canım. Çoğu kişi senin suanki imkanına sahip değil. Kayinpederin eve otur dediyse neden çıkın desin. Tamam ev kayınpederinin üstüne ama siz oturuyorsunuz sonuçta sizin ve ilerde de sizin olacak. Şuan da para germeden oturuyorsunuz. Sizden çok çok daha ihtiyacı olanlar var emin ol. Asgari ucret üç çocukla kirada olanlar var. Sizin değil o şekilde ihtiyacı olanların hakkı diye düşünüyorum. Hee su hayatta hiçbir şeyin garantisi yok. Evi olanın evinde yangın çıkar yarın evi olmaz onlar da başvursun o zaman hiçbir şeyin garantisi yok. Bence sizin colugunuz çocuğunuzun geleceğinden önce. Çoluğu çocuğu ile kirada olanlarin hakkı var. Ne olacak TOKİ çıktı kiraya verirsin. Ya da oturup kayınpederinin evini kiraya verirsin parasını alırsın kesinlikle ama kesinlikle kul hakkı
(795 puan) tarafından
canim bak simdi tamam otur dedi ama adamin kafasina esse ya da en ufak bi sorunumda cikin istemiyorum dese ne yapicam ben ufak cocugumla sence kendi evim olsa gecsem bu oturdugum yerin kirasini bize verir mi sen olsan benim yerimde ne dusunursun evin var gelininle problem yasadin alin ev sizin olsun der misin lutfen yarin obur gun bisey olsa Allah korusun ev mirasli paylasilacak cikin dense ne yaparsin mecbur kendi ayaklarimin ustunde durmam lazim gelecegini hazirlamam lazim benim kendi ailem de kirada yillardir keske benden once onlara ciksa bana cikmasa da olur Allah nasip ettiyse cikma ihtimali varsa tabi ki kendi cocugum icin de dusunurum zaten bu niyetle basvuru yapiyorum Allah keske nasip etse tum kiracilara da boyle bi devirde kimse muhtac kalmasa elaleme
(1,271 puan) tarafından
Canım madem öyle diyorsun cikmasaydin kayınpederinin evine guvenmiyorsan. Dünyanın her hali var diyorsan evi olanlara da var bir yangın çıksa yok olacak evleri onlar da başvursun. Kayınpederinin imkanlarından yararlanmaya gelince yararlaniyorsun ama herkes kendi evi olsun ister sizinki kendi eviniz zaten eninde sonunda sizin. Herkes çocuğunu düşünür mantıklı düşününce ama gerçekçi olmak lazım kira vermeden gelecekte sizin olacak evde oturan sizin değil kirada olanlarin hakkı
-Reklam-
0 oy
(207 puan) tarafından
Âdemoğlunun altından iki vâdîsi olsa, ister ki üçüncüsü olsun. Onun gözünü ancak toprak doyurur.

O kadar torpil dönecek ki onlara bile sıra gelmeyecek bence. Geçen bizde bir ev bakmaya gittik eşim öğretmen. Adam diyor abi seni burdaki yakın bir okula alalım torpille diyor. Sonra eşim bu kredi bana çıkmaz çok dedi. Abi biz torpille çıkarırız diyor. Şaka gibi herkes.. 
0 oy
(28 puan) tarafından
Alsınlar hepsini öteki tarafa götürsünler açlar 

İlgili sorular

+1 oy
24 cevap 650 göst.
12 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Bsrdrk (1,556 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 102 göst.
25 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde birminikanneyimm (484 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 139 göst.
0 oy
38 cevap 419 göst.
10 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,269 soru

11,385,351 cevap

34,884 kullanıcı

...