+5 oy
782 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar evi olanların TOKİ'ye başvurmak istemeleri hakkında ne düşünüyorsunuz. Çok saçma buluyorum ve hakka girdiklerini düşünüyorum. O kadar çok var ki etrafımda arabası var altında 700 800 binlik. Ama evi yokmuş. Başvurcakmis. Ya da aile evinde oturuyor ayriyeten de evi var ama üstüne değilmiş başvurcakmis. O kadar sinir oluyorum ki bu insanımız neden böyle. Neden ihtiyacı olanlara bırakılmıyor bu tarz şeyler. Burda bile az önce okudum biri diyor eşim TOKİ'ye başvurmak istedi evimiz var ama üstümüze değil biz de basvurcaz nasıl olsa hakkımiz var. Nasip böyle şeyler yazmış. Gerçekten çok şaşırıyorum... İyi bir araştırılması lazım inşallah gerçekten hakedenlere çıkar...

23 Cevaplar

+5 oy
(7,118 puan) tarafından
Toprak doyurur gözlerini merak etmesinler.
(4,426 puan) tarafından
Böylesi insanlar girdiği topragida beğenmez
(7,118 puan) tarafından
Seçenekleri yok :)
-Reklam-
+1 oy
(2,972 puan) tarafından
Bziim ne düşündüğümüz önemli değil herkes kendine yakışanı yapar 
+1 oy
(9,626 puan) tarafından
Bizde kira vermiyoruz ama kendi evimiz değil kayinpederimin üzerine,kendimize ait evimiz olsun istiyorum bu evden gelicek 5 kuruş parayı da (mirasıda) istemiyorum bu yüzden inşallah bize de nasip olur isteyen herkese de nasip olsun
+1 oy
tarafından
Bacı evi olanlara gelene kadar bence torpille kura çekimini kazananları düşün 
+1 oy
tarafından
Niye bu kadar dert oldu ki 1 evi varsa bu firsatla 2.yi isteyebilir devir artik cok kotu ne alirsan kar mantiginda herkes mesela benimde evim kendimizin ama kayinpederimin ustune bizde dusunduk alsak mi ilerde oglumuzun bi evi olur en azindan diye milleti hemen aç gözlüĺükle suclamayin devir kotu dahada kotuye gidiyor çocugumuzun gelecegini dusunmek aç gözlülük mu ?? 
tarafından
Yaaa sanki araya dayilarimizi sokup torpil yaptiriyormusuz gbi konusmuyormusunuz hasta oluyorum yaaa
(1,271 puan) tarafından
Sadece araya dayı sokmak mı kul hakkı bu kadar mı dar görüşünüz var hanımefendi. Diyorlar ki evi olmayan başvursun onlar faydalansın diyorlar onların hakkı diyorlar. Evi olan coluguna çocuğuna ikinci üçüncü evi dizsin demiyorlar. Evi varken üstünde değil diye başvursun demiyorlar kimi kandiriyorsunuz kendinizi mı devleti mi yoksa Allah'ı mı kandırıyorsunuz ?
tarafından
Bak gene diyorum ev benim degil kayinpederim suan cikin dese bende evsizim sen bunu anlayabiliyor musun acaba illa kira odeyenler gelsin basvursun demiyorlar evi olmayan gelsin basvursun diyorlar benimde evim yok ayrica bu işler kura ile oluyor sonucta illa ne sana cikacak nede bana bunun bi garantisi biseyi yok yani
(1,271 puan) tarafından
Ya ne alaka evi başkasının üstune yap başvur o zaman nasıl olsa şartları sağlıyorsun. Ee hani çocukların içindi. Herkesin her ihtimali var şu hayatta . Ee benim de bir evim var o zaman belki yangın çıkar evsiz kalırım birden hayatta her şey var
tarafından
Ben evi baskasinin ustune yapacam gibi bisey demedim emin ol bi ev icin gidip tapu kapilarinda ugrasip o kdr para vermem suan oyle bi konusuyorsun ki sanki bana cikmis sana cikmamis gbi konusuyorsun belkide sana cikcak bana cikmicak uzatmayalim bence konuyu ben zsten dedim eşim istemiyor diye 20 sene ev mi odenir alacak olsam ceker kredi alirim zaten diyor insallah cikar size ne diyim
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Allahtan tokici değiliz toki evleri zamanla dökülüyor bir tonda icine masraf gerkesiz bir yatirim bana gore   

Ama evi olan aliyorsa ac gözlüğünden
(5,954 puan) tarafından
Bina temelinden bahsetmiyorum ben canim ici işçiligi sıfır yani bu göreceli bana gore iscilik sıfır sana guzeldir tercih zevk canım
tarafından
Valla hakkıyla yapan da yok bende şimdi güya sıfır dairese oturyorum işçilik berbat duvarları bile dökülüyor yani boya yok getrsey ikinci el güya sıfır bina
(5,954 puan) tarafından
Herkesden ev alınmaz suan oturduğum daire ilk kiraci benim 4 yılım bitiyo  adam efsane ev yapmış yerlerini banyosu fayanslarin uyumu kalitesi kapilari suan satıyor olsa ev sahibi ilk akili bizis İstanbulda böyle ev bulmak zor yapan da burda gelinide kizida bu binada adam hakkini vermis yani
tarafından
İşte bazıları cidden veriyor canım bizimki fos işçilik berbat
tarafından
Kizlar bilginiz varmi mesela kurada ciksak pesinat olatak 300 400 verebiliyormuyuz istersek ?
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Kayınpederim de karısını çocuklarını soktu **** oldum ben bizim eve ihtiyacımız var onların evinde oturuyoruz bugün yarın yapılandırma gelse açıktayız başkaları içinde uygun görmüyorum aç gözlülük engelli ve şehit ailelerinden de bize sıra gelmiyor bakıyorum adam kendine almış kardeşine alıo kızına alıo tamam şehit ailesisin ama bizlerede fırsat ver ömür boyu bu fiyatlarla ev alamıcam belki en azından kirayla aynı oranda öder alırım
(6,441 puan) tarafından
Canım inan geçen sene ev baktım 400e çok güzel kayınpederimi adam yerine koydum götürdüm yok depreme dayanıklı değil dedi ki adam belgeleri tam falan diyor neyse almadık bulduğum evlere bakmadı eşim şimdi o baktığım bir tanesi 1200 nasıl alayım toki olsa en azından kendş evim derim kiralar 3 4 nasıl geçinicem
(1,271 puan) tarafından
Betiz en azından kayınpederinin evinde oturuyorsun sizin sayılır kira vermiyorsun..
(6,441 puan) tarafından
Kira vermiyorum elektrik suyu biz ödüyoruz 3 katın interneti biz ödüyoruz kirada otursam daha uygun benim kendi evim yok kira aşmak için ev almıyorum yada evime ev katmak için almıyorum
(1,271 puan) tarafından
Zaten herkesin öyle anne babasının evi yani sonuçta sizin kira vermeden duruyorsunuz ilerde de sizin olacak emin ol kira vermek kat ve kat daha zor
(6,441 puan) tarafından
İnşallah hepimizin evi olsun kirada zor böyle ana baba evide küçük bir kavgada babsı satarım sizi ortada koyarım diyo eşime çok üzülüyorum eşimde gamsız gibi oturmaya devam ediyor
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Bu milletin kul hakkından haberi olsa bu halde olmayız. Başımıza yağmur gibi bela yağıyor yine akıllanan yok. 
0 oy
(1,679 puan) tarafından
Hiç doğru bulmuyorum kul hakkı gibi geliyor benim çok şükür ki evim var Allah olmayana versin ne bu aç gözlülük başvur diyenler oldu ama benden önce ihtiyaçi olanlar var biliyorum o yüzden Rabb'im cidden ihtiyacı olana versin aç gözlülere değil 
0 oy
(449 puan) tarafından
Arkadasimin abisinin 5 evi var geçen sene bide silivriden aldi. 2018 de tokiden ona çıkmıştı şok oldum. Hicmi arastirilmiyo. Düğün yapti sadece salonu 90 bine tuttu şimdi bu adamın durumu yokmu
tarafından
Haram zikkim olsun bana cikmayacak olan boylelerine cikan hakkim
0 oy
(6,717 puan) tarafından
Allah'ım gözlerini doyursun diyorum başka da birşey demiyorum. 
0 oy
tarafından
Ben zengin bir ailenin kızıyım. Babamın bir çok dairesi arsası arabası var. Ama erkek kardeşim engelli ve herşeyini ona bırakacak. Benim eşimin ailesi orta düzeyde evleri yok onlar kiracı eşim ve bende kiracıyız. Sadece düğünde takılan bileziklerimle araba aldık. Bizde TOKİ ye başvuru yaptık çünkü sadece eşimin maaşıyla İstanbul gibi bir yerde hem borç ödüyoruz hem bebek büyütüyoruz ev gecindirmeye çalışıyoruz. Allah'tan umudum inşallah çıkması yönünde. Ölene kadar kira vermektense TOKİ yi öder en azından ev sahibi oluruz. Hakkımız olduğunu düşünüyorum 
0 oy
tarafından
Bu ülkede neyin hakkı ile yapıldığını gördük ki buna hile hurda aç gozluluk karışmasın hiç sanmiyorum hakedene çıkacağını 
0 oy
tarafından
Basvursa nolacak kabul edilmez sen sıkma canını araştırma yapıp da kabul ediyorlar her basvurani degil
0 oy
(5,272 puan) tarafından
İşte  böylelerine çıkıyor zaten 
0 oy
(347 puan) tarafından
Alır almaz bize ne. İsterse 5.yi alsın. Ben kendi hayatıma bakarım kul hakkı olup olmadığı konusu rabbimin bileceği iş
(12,897 puan) tarafından
Bence de
0 oy
tarafından
Torpille verirler  evi zaten bacım sana bana çıkmaz 
0 oy
(457 puan) tarafından
Üstüne kayitli ev varsa basvurusu kabul edilmiyormus zaten
(1,271 puan) tarafından
Üstune değil canım zaten babasının evinde oturuyor para vermiyor ya da kendinin ama babasının üstüne ev başvuruyor bir de savunuyorlar şaşırıyorum
0 oy
(494 puan) tarafından
Allah oturtmasin  o evlerde diyorm oturanlara onlara o evi verenlerde Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın kendimizi parcaliyoruz bi toki de ev çıksın diye  kısmet olmuyo ihtiyaci olmayanların her yoldan kapılarını açıyorlar 
(1,271 puan) tarafından
Araştırmiyolar ki milyonluk arabası var ama başvuruyor iyi bir araştırma lazım her yönden
0 oy
(501 puan) tarafından
Benim de ark var başvuracak ama devletten de hiç haz etmez evi kayinbabasinin bizim değil diyo oturuyon ama para da vermiyon demek ki senin . Fırsatçılar.  Allah herkese kalbinin ekmeğini yedirsin
(1,271 puan) tarafından
Bir de savunuyor biri yukarda diyor ki kayinbabasinin evinde oturuyormuş ama bizim değil diyo çıkarsa çıkarır diyo çocukları varmış onlara ev için başvurmak istiyormus
(501 puan) tarafından
Hakka girerim diye düşünen yok
(1,271 puan) tarafından
Yok kuzum asla kabul etmiyorlar hakka girmeyi dusunen kim kendileri haklı

İlgili sorular

+1 oy
24 cevap 642 göst.
12 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Bsrdrk (1,556 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 98 göst.
25 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde birminikanneyimm (485 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 137 göst.
0 oy
38 cevap 409 göst.
10 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,380 soru

11,325,774 cevap

34,778 kullanıcı

...