0 oy
111 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar benim eşimin bi kaç senedir bel fıtığı var bir haftadır zorlanıyor yürümekte uzanmakta yatmakta kalçasından bacaklarına veriyor ağrı onu böyle görünce çok üzülüyorum bide tesadüfen bugün tiktok izlerken karşıma bu video çıktı kadın diyo ki eşimin sırtı ağrıyor du hastaneye gittik kanser olduğunu öğrendi ayy Allah'ım rabbim şifalar versin onaa Allah herkese hayırlısıni versin ister istemez insanın içine şüphe düşüyor ama eşim her hastaneye gittiğinde fıtık diyorlar yani evde ona ağrısı azalsın rahatlasın diye neler yapabilirim 

6 Cevaplar

+1 oy
(1,271 puan) tarafından

Evde birşey yapmayın tekrar bir beyin cerrahi uzmanı na sira alim gidin Allah korusun yürümek te zorlanıyor sa fıtık da patlama olmuş olabilir veya patlamak uzere ilerlemiş olabilir ihmale gelmez 

tarafından
Randevu aldı cnm iki hafta sonrasına verdiler normalde iki haftada bir yada 1 hafta da birr ağrıdı ama son iki haftadır sürekli ağrıyo
(1,271 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun acilden giriş yaptirsin dayanamayacak kadarsa gerekir se düştüm desin benim halamın da öyleydi ilkten ilgilenmedi sonrasında düştüm de bu kadar ağrım oldu dedi hamen tomografi ve emar çektiler fıtığı patlamış ameliyat ettiler
tarafından
Ameliyattan sonra iyileşti mi peki cnm
(1,271 puan) tarafından
Evet iyileşti cnm fabrika da çalışıyor
-Reklam-
0 oy
(42 puan) tarafından
Biraz uzun olcak canim kusura bakma.

Benim de universitede ogrenciyken basladi bel fitigim 6-7 senedir var. 2 hafta once hic agrimadigi kadar agridi belimden cok bacagima vurdu ayak topuguma kadar indi agri o kadar korktum ki patladi bile sandim. Fizik tedaviye gittim cunku yaklasik 5 ay once beyin cerrahisine gitmistim fizik tedaviye gitmeyi erteliyordum gidip orda tedavi olayim diye dusundum ama bi yandan da ya patladiysa diye de korkuyordum. Nese gittim agrilarimin arttigini duyunca tekrar Mr istedi cunku yaklasik 5 ay once mr cekilmistim. Neseki korktugum olmamisti fitigimin oyle cok baski yapmadigini ileri bi duzeyde olmadigini soyledi. Ara ara sana kendini hatirlatir dedi agir hareket yapmamami soyledi ayrica duzleşme de varmis bende. 3 tane kortizon verdi o iyi geldi simdi. Sicak uygulama yaptim emzirdigim icin hap icemedim ama kas gevsetici krem uyguladim bol bol dinlendim cok sukur eski halime dondum sadece belimde ara ara agri oluyor. 2 haftadir egzersizlere basladim cok sukur hic aksatmiyorum cunku o yasadigim agrilari bi ben bilirim. 10 aylik kizim var kucagima bile alamiyorum malaesef agrim oluyor hemen. Demem o ki ilk olarak doktora gorunun mr cekilin ciddi bisi yoksa bol dinlenme agrilar gecince de egzersizler aksatilmamali bel kaslarin guclenmesi cok onemli. Bu hastalik malaesef gecici deil tabiri caizse onun huyuna gitmeli aksi yapilmamali. Gecmis olsun.
tarafından
Ayyy benim sağ bacağım kökünden kopacak gibi ağrıyor kızım daha 6 buçuk aylık bende bı doktora gitsem mi
(42 puan) tarafından
Fıtık teşhisi konulmuş muydu mr cekildin mi hic
tarafından
Skolyoz vardida eşimin fizyoterapist arkadaşı var ona sordu bacağı çok ağrıyor diye oda bel fıtığıdir muhtemelen demisti
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Kaynanamda da var görümcem youtubedan bi hareketler bulmuş yapınca rahatlıyorum diyo sende araştır doktora gidene kadar 
0 oy
(77 puan) tarafından
Ameliyat falan bunlar fasa fiso hacamat yaptrcaksin miss gbi rahatlık yaşayacaksın peygamber efendimizin sünnetidir hacamat 
0 oy
(285 puan) tarafından
Bende de var allah kimseye vermesin agrı kesici kas gevşetici igne vuruluyorum öyle rahatliyorum yoksa yerimden kalkmaiyom bıcak gibi batıyo kemiklerim
0 oy
(362 puan) tarafından
Selvi cami kozalağı kaynat suyunu iç kadın böyle kurtulmuş fıtığından 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 52 göst.
20 Ekim 2023 Aile kategorisinde M1e2l3e4k5 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 41 göst.
0 oy
8 cevap 105 göst.
0 oy