0 oy
322 göst.
Diğer kategorisinde (62 puan) tarafından

bu açıklanan toki mantiklimi 

1) bir lac yıl odedk caymak istedik peşinat ve ödediğimiz taksitler verilecek mi 

2)2 yıl içinde kesin bitirip teslim ederler mi 2024 te mi 2025 temi

3)ödemeyi artırarak 240 ay vadeli düşünebiliyor muyuz ?

4)hem kira hem taksit nasıl olacak anahtar teslim edildikten sonra ödeme olsa daha iyi olmaz mıydı:(

5)enflasyona göre evin fiyatı artacak birsey alındığında sabit olmazmi ya hafi 3 5 seneye ev fiyatları enflasyon düştü peki bizim aldığımız evin fiyatı düşecek mi daha fazla odediysek bize üstünü verecekler mi yada düşüşle fiyatlar düşecek mi ki emflasyona göre artış olacak?

6)800 bine aldınız ev 240 ay vadeyle tahmini ne kadar olur ?

sizce mantiklimi????

9 Cevaplar

0 oy
(1,634 puan) tarafından
Valla canım eşimle biraz önce onu konuştuk memur maaşına yüzde nekdr zam gelecekse ödemelerdeki artışta ona göre olacakmış 
-Reklam-
0 oy
(974 puan) tarafından
Evet mantıklı bu şimdi bu şartlar da ancak TOKİ evi alınır enflasyona bağlı zam geldiğinde sizin eviniz daha fazla değerleniyor yani söyle düşünün akşama memura yüzde yirmi zam oluyorsa sabaha evlere yüzde otuz kırk zam yapıyor insanlar ama diğer kısımları bilmiyorum ne zaman ödemeler başlayacak evet aslında mantıkla olan anahtar teslimden sonrası 
0 oy
(1,970 puan) tarafından
Biz başvuruyu uzun zamandır bekliyorduk canm bu şartları gorunce vazgectk mantıklı gelmiyo 
0 oy
(1,318 puan) tarafından
Biz başvuru yapacaktık canım eşimle konuştuk dün. Asgari ücret alıyoruz ev kira cikincada hemen ödeme olacakmış 2800 orası 2000 burası derken 4800 asgari ücret ztn 5500 ben çalışmıyorum bebeğim küçük aç sususz kalmamız lazim
(38 puan) tarafından
2+1 e direk baavuramiyormusun ki zaten direk başvuru oluyormuş bir de 3+1 çıkarsa 3 binlerde odeyeceksin şans işi bir de o yazılanlar da sanmıyorum geri baz geçer çoğu anlaşma yapmaz
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Evet şartlar zor ama benim gibi asla ev alma şansı olmayanlar bu şekil denemek istiyor zaten burdada olaylar dönüyormuş yani çoğu kişiye cikicagini sanmam zaten evi olan ama topusu başkasında olanda basvuruyor anlayacağın çok umut baglamamak lazım sonra uzulucez
0 oy
(530 puan) tarafından
Hiç mantıklı değil canım yılda iki defa zam olacak ve yüzdelik belli değil ne kadar zam olacağı ve 20 yılda o evin fiyatı en az 2 milyonu geçiyorlar 
0 oy
tarafından
Yani mantıklı değil ama başka çare de yok.en kötü evler 2 trilyon , bu durumda bir yerden başlamak istiyor insan . Enflasyon düşse bile ev fiyatları düşmez artık çok talep var 
0 oy
(909 puan) tarafından
1 soru cvp imza atıp 1 yada 2 yıl ödeme yapsan bile cayma olmuyor. Sözleşmeyi iyice okuyun. 

2soru cvp. 2019 toki başvurduk halen ortada ne arsa ne ihale hiç birşey ortada yok. Kurada çıktı bize. 

3 soru cvp. Ara ödemelerde toplu bir para ödeme yapabilirsiniz. Yılda 1 yada 2 defa yapılabiliyor. 

4 soru cvp. İnşaat başlayınca ödeme yapmaya başlıyorsunuz, maalesef dediğin gibi olmuyor. 

5 soru cvp. Tefe tüfe göre yılda 2 defa zam gelicek. Şöyle düşün şuan 2 bin ile başladığın taksit ödemen 6 ay sonra %7 zam yapsa ödemen 2 bin 200 olur. Alacağın ev net fiyatı şuan 800 bin ise kaç yılda ödeme 240 ay. Bu 240 ay içine yılda 2 defa tefe tüfe zammı hesapla zaten evin fiyatı ortaya çıkar. Görümcem toki ev çıktı evin fiyatı 350 bin toplam fakat tefe tüfe ile yapılan zamlar ile evin fiyatı 550 bin buluyor. Enflasyon düşse bile tefe tüfe olur. Bazı konut projelerinde tefe tüfe sabitlemişler. Demem oki imza atmadan önce sözleşmeyi iyice okuyun herşey sorun. 
0 oy
(349 puan) tarafından
Değil tabiki üstelik adamlar yüzde kırk enflasyon olursa diye evlerin yeni değerlerini de hesaplamislar bu demektir ki secilseler bile yüksek enflasyonlar devam edecek. Hic mantıklı degil

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 93 göst.
4 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Zehra yasin art (587 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 580 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Orkide (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 134 göst.
22 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Nick.degistim.bende (572 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 550 göst.
22 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Gul karaaa (783 puan) tarafından soruldu

381,415 soru

11,418,637 cevap

34,975 kullanıcı

...