0 oy
715 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Kızlar geçen sene kaynanamla oturuyoduk eltimin evi ayriydi ama hesaplarimiz ortakti 250 kilo domates aldık hep beraber salça kaynattik 45 kg çıktı önceki seneden de 20 kilo vardi. bu arada eltim ve ben hamileydik o günden sonra benim kalçama yel atti doğuma kadar da düzelemedim bunu belirteyim başta...

Bu sene ben evden ayrıldım ayrildiktan sonra kaynanam bize o salcadan vermedi eşim asla istemez ama kaynım demişti anne bize salça ver diye kaynanam ne salçası salça malça yok demişti bu arada maddi durumumuz yoktu günlerce salcasiz kaldık en son küçük bi paket aldık kullandık neyse geçti bitti. Geçen gün evine gittim garajda tam 45 kilo salça vardi on kg lik patlaklarda. Ben ne yaparsam kendime ne alirsam aynısından kaynanama da alıyorum onun haricinde bizi yeme içmeye çağırıyo ama daha içeri adim atar atmaz hadi üstünüü çıkarın evi cam kapı dip köşe temizleyin diyo bizim ona bu kadar yapmamiza rağmen daha neden kendi cocuklarindan yiyecek sakliyor anlamıyorum Allah gözünü doyursun diyorum başka da bir şey demiyorum

12 Cevaplar

+1 oy
(1,246 puan) tarafından
Sende almicaksın yapmicaksın bak o zaman nasıl değerli kıymetli oluyosun. Hata sende yüz verme kaynananda olsa valla bu devirde böyle olmak gerekiyor. Temizlik için sna mı güvendi yapamıyosa tutsun bi temizlikçi. 45 kilo az değil durumun yok biliyo bi iki kilo verse ölmezdi ama madem yapmıyo sende yapmicaksın tersliceksin hak edene yapılır sırf yaşlı veya anne diye saygı beklemesin kimse 
(1,618 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim sizde olmasaniz varya... Kime anlatcam derdimi
(1,246 puan) tarafından
Çözümleri de diyoruz valla dediklerimizi de yapta bari dertler derya olmasın :))
tarafından
Yanı bencede yap kımse ıcın degıl kendin ıcın hayat kısa kımsenın senı uzmesıne ızın verme
(2,891 puan) tarafından
Yürü be bacım kim tutar seni
(1,618 puan) tarafından
Hahahahahaah tamam canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Boşver çok takılma onun ayıbı olsun 
(1,618 puan) tarafından
Allah'a havale ediyorum
0 oy
(112 puan) tarafından
Salcami benimde annem verir fazla fazla .Nasil anne bunlar ya içleri nasıl rahat ediyor 
(1,618 puan) tarafından
Dimi ya benim annem elinden ne gelse yapıyor bana
0 oy
tarafından
Sende yapma 
0 oy
(144 puan) tarafından
Benim kaynana torunlarından bile gizliyor
(1,618 puan) tarafından
Kötü kaynanalarin Allah kalbini güzel yapsın beddua etmiyim tobe tobe
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Sen salçaya kadar sakla ondan sonra temizlik iste ben olsam yüzüne vururum cidden. Benimki de aşırı pinti ben de aşırı salça kullanırım hep annem verirdi kardeşime bana babaanneme annem yapar 10 kasadan ortalama 80-90 kavanoz çıkar kimse ne yiyo diye hesabını yapmaz. 
(1,618 puan) tarafından
Valla canım bizimki derin dondurucuyu buzdolabinin altını üstünü dolduruyor makarnaları 10ar kilo aldırıyor temizlik malzemelerinden tut pasta malzemelerine kadar herşeyi çeşit çeşit aldırıyor 50 yaşında olmasına rağmen bizle sidik yarıştırıp yeniden kendine çeyiz yapıyor kırmızı et tavuk etini geçtim hindi eti aldırıyor ekmeklerini bile kocam alıyor 20ser tane. bizim salakoda annem günah babam günah diyip daha para veriyor
(13,202 puan) tarafından
Valla müsrif baya baya da işte bazı genç kayınvalideler de böyle oluyor saklamasa ya da yarışmasa olmaz sanki.
(1,618 puan) tarafından
Bide bize diyoki kadın olun evinizde bişeyi ziyan etmeyin bilmem ne
0 oy
(590 puan) tarafından
yani ne bicim fesat kotu kalpli insanlar var ya napcak okadar salcayi mezarami goturcek ben herelde o saatten sonra muhattap olmazdim allaha havala et 
(1,618 puan) tarafından
Zaten muhattap olmuyorum ki kendileri bana yapışıyolar
0 oy
tarafından
Bir çay bardağı kaldırırsam evinde namerdim. Birşey vermediği için değil o hadi iş falan gibi sözlerinden dolayı. 

Valla Müslüman olan insan saklamaz. Annem evi seriyor önüme götür diye. Kadın kendi hazır salça yedi kışın bana kendi yaptıklarını verdi. Sırf biz doğal yiyelim diye. Ana var anacık var. 
(1,618 puan) tarafından
Yaaa gördün mü canım bizde daha gidip köle gibi evini temizleyelîm
tarafından
Bu kendi annem :) diğerinden öyle şeyler görmem. İstemem de. Elimi de sürmem evine.
0 oy
(7,734 puan) tarafından
Yapma canım sen de onun işini. Yapmak zorunda değilsin ki. Mesafe koy araya
0 oy
(13,120 puan) tarafından
Valla ben eli kolu tutan kadının kaç yaşında olursa olsun gelin işimi yapın demesini anlamıyorum benim halam neredeyse 80 yaşına geldi günlük işlerini hala kendi görüyor genel işlerini de kızları var yanında onlar yapıyor ha oldu ki elden ayaktan düştü oğlu gitsin yapsın veya temizlikçi tutup göndersin linçleyecek olan linçlesin benimde bir oğlum var gözümden sakınıyorum ilerde belki ondan hizmet beklerim ama karın gelsin işimi yapsın diye beklemem kendi annem 5 saat mesafede yaşıyor bir kere gidip evini dip bucak temizlemişliğim yoktur kendi anneme yapmadığımı da gidip beni düşünmeyen zerre önemsemeyen birine yapıp ordan da Allah rızası beklemem açıkçası vaktim de enerjim de olsa kendi anneme gider yaparım evlat olarak ondan sorumluyum ama gelin olarak kaynanadan sorumlu değilim sonuçta 
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Bisey vermez benim kaynanam da ayrıyız biz eltimle bir kaynimin arkası sucuk getirmiş 3 tane 2 onlara bir bize istedik vermedi yemek yaptık dedi | 5 sonra gönderdi ben biseyini görmedim 3yilik ewli yin kızları ve kendi yer oğullarını gelinleri sevemez bende önceden yapıyordum temizlik falan hamileydim kimsem yok burda gelip demedi kızım yardım ediyim ewini temizle falan demedi ama kızının karnı ağırsa eltimi alıp ewini temizleye götürür bende haftada bir giderim yemek tabagimi kaldır başka mutfağa yardım eder kalkarım 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
45 kilo salça azmi 2ser kilo olsun verir insan evlatlarına ayıp yaptığı sende gidip.temizlik yapma birseyde alma bak o zaman nasıl oluyo

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 247 göst.
7 Haziran 2021 Aile kategorisinde ❤Esra❤Mustafa❤Eren❤ (6,136 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 535 göst.
31 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 118 göst.
30 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.
20 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Mevah (1,484 puan) tarafından soruldu

380,170 soru

11,380,969 cevap

34,874 kullanıcı

...