0 oy
126 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (368 puan) tarafından

2 kasık irmik, 1 kasık bugday ruseym, pısırıyorum yanına muz şeftali ezıyorum. Karıstıryorum. Üzerine karadut özü ve ezilmiş cevızle  karısturıp yediriyorum ama bu tarıften sıkıldı cocugum.

Sızın bana tavsiyeniz var mı ben mesela faydalı seylerı karıstırıp vermeyi cok severim. İrmiğin yerine ne koyabilirim. Dusundum bulamadım 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
İrmiğin yerine yulaf yaparım ben dönüşümlü aynı dediğin gibi bir irmikle bir yulafla
tarafından
Canım zaten ben bizim yemeklerden veriyorum 7. Ayından beri ama işte arada böyle değişiklik olsun diyorum hem tok tutuyor gece
(13,834 puan) tarafından
Bende öyle biz ne yersek onu veriyorum meyveyi de direk veriyorum aynen değişiklik olur yine
tarafından
Yulaf ile yapacaksanız ince olanından alın. 1 dakika da pamuk gibi oluyor. Diğeri ağıza geliyor ben bile yiyemiyorum.
(368 puan) tarafından
Diğeri hangisi kız :)
tarafından
Klasik olan yulaf varya o canım.
-Reklam-
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Oğlum ek gıda reddi yapıyordu polikilinik gelişim pediatriye yönlendirdi ordami doktor hiçbir tadı karışık yedirme dedi ve o günden sonra dshs iyi kahvaltı yapmaya başladı 4 aydır hiç muhallebi tarzında vermiyorum
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Benim kizce hiç irmiği sevmedi :))
(368 puan) tarafından
Ayyy umudu kesme benimkıde hıc sevmedi sonradan yedi
(1,975 puan) tarafından
Yok kız bn sewmedin kızım nasıl sewsn bn elmalı yapıyordum daha vermiyorum yulaf ezmesi veryom
0 oy
tarafından
Yulaf olabilir yulaf unu olabilir 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Hurma pekmezle dene
0 oy
(2,128 puan) tarafından
Ah canm bende sütten kestim kaç gündür bu tarifi yapıyorum oğluma seviyor ama bende tarif arıyorum :)
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Cici bebe /meyve/süt karıştırıp verirdim 

Pirinç unu /irmik /su/süt pişirip verirdim 

Yoğurt/meyve/ yulaf karıştırıp veriyordum 

Dönüşümlü olarak bunları böyle yapıp veriyordum 

Sebzeleri genelde buharda haşlayıp ezip veriyordum brokoli çok severdi büyük kızım ama ne küçük kızım ne de oğlum yemedi ") daha çok havuç patates kabak vs seviyorlar bal kabagini sekerleyip fırında pisiriyorum üstü kapalı bir şekilde pişince de tahin pekmez döküp yiyorum çocuklarda bayılıyor ona tavsiye ederim ")

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 120 göst.
23 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 422 göst.
25 Mart 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 131 göst.
8 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 353 göst.
29 Mart 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,043 soru

11,407,689 cevap

34,943 kullanıcı