0 oy
421 göst.
Diğer kategorisinde (25,224 puan) tarafından

Gece maması olarak irmikli neler yapıyorsunuz değişik tarifler arıyorum tişkürler :)

Birde bugün 5 kere kakasını yaptı normal mi ki ilk defa bu kadar çok yaptı 1 yada 2 kere yapardı hep

Dün ve bugun karnıbahar yedi baya ondan mı acaba? 

12 Cevaplar

0 oy
(3,729 puan) tarafından
İrmiği meyve ile pişirip uzerine keçi boynuzu özü koyuyorum ama ben gündüz veriyorum gece değil. Kızım 19 aylık hergun en az 4-5 kere yapıyor kakasını 
(25,224 puan) tarafından
Benimki 11 aylık olcak canım normal o zaman dimi. Bide meyveleri rendeleyip mi iemikle pişiriyosun kaç dk kadar kıvamına göre mi
(3,729 puan) tarafından
Yaklaşık 4-5 dakikada pişiyor evet rendeleyip biraz su burde irmik ekleyip pişiriyorum. Kakasida normal bence canım
(25,224 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Karnıbahar bagirsaklarkno bozmuştur ondan çok yapmıştır canı. 

Irmikli mama da ben pirinç unu irmik su şeklinde yapıyordum arı mama alıyordum onu yapıyordum 
(25,224 puan) tarafından
Karnıbahar bagırsak mı bozuyo ki kız bilmiyodum. Arı mamayı hiç sevmedi çöp oldu bende irmik tek koyuyorum
tarafından
Bozar canım yani bozardan kastım lifli ya çalıştırır baya şahsen ben ne zaman yesem çok sık büyük abdeste çıkarım
(25,224 puan) tarafından
He anladım canım o zaman bu kadar kaka yapması normaldi bugun demek cünkü dün ve bugun acayip karnıbahar yedi bende seviyo diye koca tabak yedirdim valla :D
tarafından
Hahaha çocuğu osururken tut uçmasın "D minnak ya hosuna  gitti demekki napsın can boğazdan gelir
(25,224 puan) tarafından
He aynen valla sebze seviyo bende ha bire mevsimi geçmeden yesin diyorum her hafta. Pırtı da bir pis kokuyo sorma :D
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Benim kızımda süt alerjisi vardı canım o yüzden suyla hazirliyordum 1 çay bardağı suya 1 tatlı kaşığı irmik ekleyip pişiriyordum mevsim meyveleri ekliyordum içine mesela elma armutsa rendeleyip o şekilde pişiriyordum yada sonra muz eziyordum pekmez karistiyordum o şekilde 
(25,224 puan) tarafından
Meyvelerleri içine koyup öyle mi pişiriyosun cnm ben rendeleyip koyuyorum irmiği pişirip.
(2,039 puan) tarafından
Sert meyveleri rendeleyip irmikle beraber pişiriyordum  (sert elma armut ayva vs.) yumuşak olanları da irmik piştikten sonra içine eziyordum
(25,224 puan) tarafından
Tamam cok teşekkür ederim canım
0 oy
(3,213 puan) tarafından
İrmik yerine yulaf unu koysan tarif verirdim benimki :) irmik kullanmıyorum. Karnabaharı çok yediği için olmuştur büyük ihtimal bol bol su ver. 
(25,224 puan) tarafından
Blenderım yok kız un hali satılıyo mu onun alsam. Meyveleri hep çiğden koyuyorum genelde
(3,213 puan) tarafından
Satılıyo satılıyo  migros falan gibi büyük marketlerde var. Ben çorbasına omletine falan da yulaf unu koyuyorum.
(25,224 puan) tarafından
Tamam canım benimki çok sağol :)
(3,213 puan) tarafından
Afiyet bal şeker olsun kuzuya canım benimki :)
(25,224 puan) tarafından
:)) ❤️ ❤️ ❤️
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Irmik pisirip armut koyuorum genelde bazen de bebe biskuvisi ilave ediorum 
(25,224 puan) tarafından
Bende irmiği pişirip armut rendeledim 3 tanede cici bebe içine bu akşam öyle yedi
(1,808 puan) tarafından
Yari yariya pirinc unu da koyabilirsin bacı doyuruculuk acisindan ☺
(25,224 puan) tarafından
Pirinç unu sevmedi ya Bi kere almıştım çöp oldu
0 oy
(12,492 puan) tarafından
1. Sorun ben yarı yarıya süt ve suyla yapıyorum irmikli muhallebi yi içine de pekmez katıyorum

2. Si 5 kere yapması normal gelmedi bana canım karnabahar daha önce de yemiştir heralde ondan olduğunu sanmıyorum 
(25,224 puan) tarafından
Evet daha öncede yiyodu ama az 5 kaşık falan bu sefer fazla yedi Bi yetişkinin yediği kadar dolu tabak yedi 11 aylık bu arada
(12,492 puan) tarafından
Haa belki de ondandır benim çocuklar ishal dışında hiç yapmadı o kadar kaka ondan
(25,224 puan) tarafından
Yok bu ishal değil bide hep karnıbaharfski havuçlar falan çıktı afedersin :D
0 oy
(3,107 puan) tarafından
İlk soruyu bilmiyorm 2. Soru da Ecem de 2 gündür çok yapıyor 4 kere yapti bugün. Merak ettim ben de
(25,224 puan) tarafından
Yiyip içtiğiyle alakalı olabilir benimki karnıbahar dan büyük ihtimal
(3,107 puan) tarafından
Yumurta muz ezip veriyorum kahvaltıda hep, öğlenleri ve aksamlari da çorba. Daha önce yediği şeyleri yedi ama kopkoyu ve çok katı yapmıştı
0 oy
tarafından
Neden ikinci soru içerde nedennnnnn nedennnnn
(25,224 puan) tarafından
Hahaha ekşın olsun diye b.oktan muhabbeti sakladım
tarafından
Vallahi sırf meraktan girdim bende  :)
(25,224 puan) tarafından
Hahaha :D
0 oy
(6,825 puan) tarafından

İrmikli meyveli muhallebi snn bebeğin aylarında iken artık yapmıyorm da:)

(25,224 puan) tarafından
Herkes meyveli yapıyomuş demek :D
0 oy
(236 puan) tarafından

Canim eger rutin bir duzende yapip sonradan 4 olduysa muhtemelen ya birsey sindiremedi yada dis cikartcak benim oğlum dis çıkaracağı zaman 5 6 kere yapar ama  normalde 1 veya gunde 3 kez irmik icin bisey diyemem denemedim hic:angel:

(25,224 puan) tarafından
Evet canım normalde sabah ve akşama dogru 2 kere yapar dün ilk defa 5 kere yaptı büyük ihtimal karnıbahardan o zaman dişte bekliyorum oda teriklemiş olabilir
0 oy
tarafından
Neden gece maması olarak veriyorsun ki canım gündüz ver daha iyi 
(25,224 puan) tarafından
Gece tok tutuyor canım zaten cok sık kalkıyor bunu yiyince en azından 2-3 saat bari uyuyor. Gündüz normal yemekler yiyor o yetiyor
0 oy
(2,368 puan) tarafından
kac aylık cnm irmik ve pirinc unu pişirip içine muz armut koyabilrsin veya irmik yulaf pişirip içine tek meyve koyabilrsin veya irmik avakado muz yapablrsn irmigi cırbaaına katabilirsin
(25,224 puan) tarafından
11 aylık canım çok sağol

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 126 göst.
17 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Hersey-nasip (368 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 120 göst.
23 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 131 göst.
8 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.
6 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Balbazar (913 puan) tarafından soruldu

379,836 soru

11,370,232 cevap

34,853 kullanıcı

...