0 oy
725 göst.
Aile kategorisinde (24 puan) tarafından
Evlilik sonrası kocanızın parası sizin paranız oluyor mu? Yoksa kendiniz çalışır para mı kazanırsınız? Ayrı ayrı mı oluyor?

48 Cevaplar

0 oy
tarafından

Sen ve ben = biz oluyoruz :):D Yani herşeyimiz bir olmalı 

-Reklam-
0 oy
(1,563 puan) tarafından
Benim onun yok cüzdanimiz birdir
0 oy
(7,158 puan) tarafından
Tüm kazancımız ortak oluyor.
0 oy
(649 puan) tarafından
Valla ben sürekli çalışan biriydim ta lisede yaz tatillerinde başladım çalışmaya

Üniversite de part time çalıştım.  Mezun oldum yine çalıştım :) nişanlandım evlendim br evladim oldu yine calistim sonra ikinciye hamile kaldim diğeri uc buçuk yaşında calisma hayatina ara verdim. Ama kendimi garip hissediyorum bu zamana kadar hep kendi parasini harcayan birisi olarak tuhafıma gidiyor ha ama 8 ay falan oldu isi birakali daha hiç para istemedim esim sürekli ekmek kutusunun ustune birakiyor. Bende ekmek kutusunun altina koyuyorum harcayacak bi şeyim olmadigi için :)) sonra toplu çıkarıyorum evin bi ihtiyacina veriyorum maas almışım gibi oluyor :))
0 oy
tarafından
Kocamla parası için evlenmedim. Kendi ayaklarımın üzerinde duruyorum, kendi kazancım her şeyden kıymetli. 
0 oy
tarafından
ayri gayri yok ama o kazandigi icinde tutup catir catir yiyeyim die dusunmedim hic cunku ben calismiyorum.
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Ayrı gayrı olmaz evlenince herşey ortak olur 
0 oy
(233 puan) tarafından
Senin paran benim param yok valla önceden çalışıyorum ortakti şuan çalışmıyorum çocuğum oldu biraktm hala aynı düzen 
0 oy
(9,625 puan) tarafından
Bende kazansam ikimizin oda kazansa ikimizin ayrı gayrı yok
0 oy
(13,295 puan) tarafından
Evlenmeden öncede bizim paraydı
0 oy
tarafından
Bizim hep ayrı ayrıydı. Ben böyle seviyorum :) ben evin ihtiyaçlarını karşılarım. O da para biriktirir :) 
(24 puan) tarafından
Para biriktirip  napıyorsunuz
tarafından
Yatırım, ticaret. :) Kendi mesleklerimiz haricinde restorasyon ve dekorasyon yapıyoruz. Harabe yerleri alıp restore edip satıyoruz. :)
0 oy
(14,045 puan) tarafından
Çalışmıyorum çalışsam da sen ben olmazdı şuan da da yok sukur
0 oy
(520 puan) tarafından

Benim olan benimdir,

Onun olanda benimdir :D

0 oy
tarafından
Zaten banka kartları bende istediğim yerde kullanıyorum (kredi kartı değil ) eşim de kendi hesabını kullanır bana aylık para atar ya da kafasına estikce şuan kartımda 100bin üzeri tutar var sormaz ne yaptın ne aldın ya da neden biriktirdin vs
0 oy
tarafından
Ben de calisiyorum ama eve ne girse ikimizindir.

Onun benim yok. Biriz.
0 oy
(3,525 puan) tarafından
Yani açıkçası böyle bir düşünce ile evlilik değil ev arkadaşlığı oluyor saglikli bir evlilikde bunun lafı bile hiç geçmiyor otomatik olarak paylaşım oluyor öyle benim maaşım onun maaşı değilde evin parası oluyor.
0 oy
(1,336 puan) tarafından
Kocamın parası benim param ama calissaydimda yine ortak olurdu ayrı gayrı en nefret ettiğim şeydir 
0 oy
(1,074 puan) tarafından
Kendi paran gibi olmuyo bence benim huyum da olabilir eskiden cok alisveris yapardim simdi almiyorum fazla sanki bisey diycekmis gibi gelir rahat olamam 
(24 puan) tarafından
Evet ya o kötü bir his
0 oy
(4,654 puan) tarafından
Maaş kartı bende .onda kredi kartı var. Fazla para geçerse eline bana verir ben biriktirim. Ayrı gayrı yok.
(24 puan) tarafından
Bende de bir kart var ama içinde ne var bilmiyorum. İstediklerimi alıyorum hep
0 oy
(7,744 puan) tarafından
Tabiki kocamın parası benim param oluyor benim ihtiyaçlarımı karşılamadıktan sonra evlenmenin ne manası var.

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 585 göst.
0 oy
42 cevap 736 göst.
+1 oy
4 cevap 342 göst.
10 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
61 cevap 1,026 göst.

397,132 soru

11,877,759 cevap