0 oy
509 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (287 puan) tarafından

image

Kızlar kusura bakmayın yemek fotoğrafı paylaştım zaten bir küçük miktar var, kocam soğanlı yumurta istedi yaptım, yumurta az kaldı diye karıştırmıştım, getirdiğimde dediki karıştırmayı ayrı kasede yap öyle tavaya dök yaprak gibi olsun böyle tavada karmakarışık yapma diye titiz şekilde uyardı:D sizin de kocalarınızn böyle tuhaf takıntıları var mı:)

17 Cevaplar

+1 oy
(4,555 puan) tarafından
Ben kendim cins olduğum için adama kalmıyor :)) ilk gözüme hitap edecek yoksa yemem:)
(287 puan) tarafından
Ahahahahha
-Reklam-
0 oy
tarafından

Yemek konusuna asla karışmaz . Sevmediği yemekleri yapmam zaten :D daha doğrusu hiç birşeye karışmaz 

(287 puan) tarafından
Benimki yemek konusunda uzmandır 2 bucuk senelik öğrencisiyim desem tam yeri:DD baya yol kat ettik ama hala beğendiremediğimiz şeyler olabiliyor arada nadir:D
tarafından
Hiii benim elim aşırı lezzetlidir ve çok güzel çeşit yaparım . Eşim Muşlu olduğu için sabit yemeklerde kalmış benimle evlenince şimdi haftada 1 muhakkak bana yemeğe gelirler kaynım kaynanama sen yemek yapma der :D
(287 puan) tarafından
Kocam bıraksa beni, daha çok çeşit güzel yemekler yapıcam ana pırasa sevmem tencere yemeği sevmem sulu sevmem bilmem ne diye diye çeşitler çok azalıyor yaratıcı inovasyon yeteneğim köreliyor:DD bu arada bu zorlu süreçten geçtim ve kardeşlerim benim yemeğimi görünce çölde su görüş gibi seviniyorlarnadmdmdmd
0 oy
(9,974 puan) tarafından

Bizim degilde enistemin var. Mesela yemekte soganlar gorunsun yemez onu. Yumurta ayni sekilde iyice once kqsede cirpilacak sonra dokulecek yoksa yemiyo beyazlari oyle kalinca. Ablamda mesela borek icinde bile yumurta iyice cirpilmazsa beyazlari oyle kalip gorunuyo ya yemiyo onu :woot:

(287 puan) tarafından
Ahahha
0 oy
(15,610 puan) tarafından
Konudan alakasız ama salça da kat daha güzel oluyor 
(287 puan) tarafından
Hmm olsun ya açığım böyle şeylere çok saol canımmm
(287 puan) tarafından
Ya ben deneyeyim dedim, kocam yapma dedi, bazı şeylere fobisi var bu adamın her yeniliğe açık değil ya amaan:D
0 oy
tarafından
Eşim bazen yemeğin görüntüsü beğenmez seninki ğibi derim kendin yap o zaman bi tadına bak diyorğm hemen olmamış bu ne diyor bazen cinleniyorum
(287 puan) tarafından
Haklısın:)
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Kocam zaten yemek konusunda çok karışır kendi yaptığından başkasını kolay kolay beğenmez. Ama yumurtayı ben de böyle sevmem yaa beyazlar gözüme batıyor :) kasede iyice çırpcan böyle sapsarı olacak yağ da biraz kızarcak ki yumurtayı dökünce cosss etcek :) iyi pişmeli bi de. Ay benim de takıntım varmış :D 
(287 puan) tarafından
Hahahah
0 oy
(1,409 puan) tarafından
Yok yaa kocam aksime boyle katar karıştırır bende takinti var ama
0 oy
tarafından
Yani yemeek göze de hitap etmeli bence eşin haklı görüntüye de özen göstermek lazım 
(287 puan) tarafından
Haklısın canım kötü olmuş mu sence yemeğim çöpe mi atsam
tarafından
Yok kız ne çöpü yersin bi daha yaparken de görüntüsüne Özen gösterirsin
0 oy
(5,745 puan) tarafından
Yemek konusundaki takılmaz, sağolsun önüne ne koyarsam yer. Beğenmediği noktalar olursa bir dahakine şöyle denesen nasıl olur falan der en fazla. Ha dediğini de yapmazsam niye yapmıyon demez
(287 puan) tarafından
Ne güzel maşallah kocana benimki de çok zorlamıyor aslında hakkını yememem lazım:)
(5,745 puan) tarafından
Yok valla sağolsun yemek konusunda zorlamıyor, sevmese bile yer. Annesi zamanında güzel öğretmiş tabağında hiçbir şey bırakmaz, yemek dökmez falan.
0 oy
(3,222 puan) tarafından
Evet var malesef yumurtayı ayrı kaba kırar o beyaz ile sarının zarını ayırır. Yumurtayı o yüzden kendisi yapar ben yapmam. İçinde mikroskopla arar bulur. Soğanlı yumurta yemez ben aksine çok severim. Yemeğin içinde et kıyma yemez soğan biraz iri olsun tabağın kenarına bırakır. 
(287 puan) tarafından
Ahahahhahaha kız aynı benim kocam kahkaha patlattım:DDD mikroskop deyince:DD benim adam ince ruhludur sabrediyor bir de geçen babam onu taze cevizin zarını soyarken gördü şok geçirdi, bu dedi çok incelik isteyen bir iş nasıl uğraşıyorsun bunlarla dedi:D bu arada kocama alışmaya başladım ben ya...
(3,222 puan) tarafından
Benimki de nar ı yer yer çekirdeklerini çıkartır
(287 puan) tarafından
Oha onu nası yapıyor ahhahhaha
(3,222 puan) tarafından
Yapar yapar benim ki numune
0 oy
tarafından
Bende ona dikkat etmeye çalışıyorum:) 
(287 puan) tarafından
:)))bbb
0 oy
(2,089 puan) tarafından
Konudan alakasız ama nasıl yapıyorsun soğanlı yumurtayı ilk önce soğanları kavurmuyor musun.
(287 puan) tarafından
Evet soğanlar karamellize olmalı kısık ateşte uzun pişiriyorsun sonrs ymurtayı kasede çırpıp dökmen lazım ben gibi yapmayacan:D normalde kasede yapardım da aceleye geldi ya
0 oy
(8,833 puan) tarafından
Benim eşim hiç takılmaz. Sadece çeşit olsun sadece kahvaltılık getirme bisiler hazırla der
(287 puan) tarafından
Aaa bu tam benlik, ben de çeşit isterim çok takılmam ama nssı yapılmış falan diye. Ama kocamdan sonra ben de takılmayı öğrenmiş olabilirim
0 oy
tarafından
Benim bey de öyle :) yumurtanın sarisiyla beyazı birbirinden ayrı durunca yemiyor. Önce kasede cirpip sonra pişiriyorum 
0 oy
(2,038 puan) tarafından
Tuaf değil bu şekilde pişince soğanları diri oluyor çünkü sert şekilde ağıza geliyor 
(287 puan) tarafından
Yok soğanlar uzun pişecek karamelize olmalı o kadarını biz de biliyoruz kız: D sonra yumurta dökülür
(2,038 puan) tarafından
Yani soğan diri ise bende sevmem
0 oy
(12,904 puan) tarafından

Bu sanan kıymalı yumruya yaptım biber domates vs de koydum 

Eşime dedim beğendin mi evet güzel olmuş  değişik  lezzet dedi sonra ne var içinde diyor :D  içindekini dahi  anlamadı :D

(287 puan) tarafından
Ahahahahha
0 oy
tarafından

Herif taş olsa yer ama ben seciciyim :D

(287 puan) tarafından
Ahahaha benim ailemin erkekleri öyle yaa, ama kocam seçer

İlgili sorular

0 oy
48 cevap 641 göst.
0 oy
42 cevap 673 göst.